Data modyfikacji:

Jak prawidłowo golić pachy?

Pachy to jedno z tych miejsc, gdzie zazwyczaj nadmierne owłosienie bardzo nam przeszkadza nie tylko ze względów estetycznych, ale też higienicznych. Wśród pań depilacja pod pachami jest bardzo popularna. Coraz częściej stosują ją także mężczyźni. Jak skutecznie usunąć owłosienie spod pach, by uniknąć podrażnień i cieszyć się gładką skórą przez długi czas? Dowiedz się, jak golić pachy.

jak golić pachy

Golenie pod pachami za pomocą maszynki

Maszynka do golenia to najpopularniejsza metoda usuwania włosków spod pach. Korzystając z niej, warto zadbać o kilka aspektów. Przede wszystkim najlepiej wybrać maszynkę do golenia o dwóch lub trzech ostrzach. Jeśli posiadasz taką, która ma więcej ostrzy, również możesz wykorzystać ją do golenia pod pachami.

Zwróć też uwagę, by wybrana maszynka miała specjalny pasek, który ułatwia jej poślizg po skórze. Większość maszynek, nawet tych jednorazowych, posiada właśnie taki pasek.

Zobacz nasz poradnik, jaki depilator wybrać

Jak golić pachy? Przystępując do golenia pod pachami, upewnijmy się, że korzystamy z ostrej, niezużytej maszynki. Dzięki temu unikniemy podrażnień czy zacięć.

Golenie pod pachami najlepiej wykonać po wieczornym prysznicu. Przed przystąpieniem do depilacji należy zaaplikować pod pachę piankę bądź żel do golenia, a następnie zgolić włoski krótkimi ruchami. Jeśli nie należycie do osób o wrażliwej skórze, możecie zrobić to pod włos. W przypadku, gdy skóra ma skłonność do podrażnień, lepszym rozwiązaniem będzie golenie z włosem.

Po zakończeniu depilacji należy opłukać skórę wodą, a następnie delikatnie osuszyć. Jeśli golisz pachy rano, odczekaj około godzinę zanim zaaplikujesz antyperspirant na skórę.

Wady golenia maszynką

Używanie maszynki to najszybsza metoda, jednak ma również swoje wady. Przede wszystkim podczas golenia pod pachami możemy się skaleczyć. Takie zacięcia nie są może szczególnie bolesne, jednak zdecydowanie nieprzyjemne.

Ponadto maszynka może podrażniać skórę, a golenie często przyczynia się do powstawania wrastających włosków, co prowadzi do zapalenia mieszków włosowych. Wadą golenia pod pachami jest też szybkość, z jaką odrastają włosy – zwykle efekt utrzymuje się nie dłużej niż dwa dni.

Depilacja pod pachami za pomocą lasera

Depilacja laserowa to skuteczny sposób pozbycia się włosów spod pach. Co ciekawe, można wykonać ją w domowych warunkach. Wystarczy zaopatrzyć się w depilator laserowy. Ranking popularnych modeli pomoże ci wybrać odpowiedni produkt.

Jak golić pachy depilatorem? Korzystanie z takiego urządzenia jest proste. Przed rozpoczęciem zabiegu należy umyć, ogolić i osuszyć skórę pod pachami. Następnie należy dobrać intensywność światła IPL do swojej karnacji. Później trzeba przyłożyć urządzenie do skóry pod pachą pod kątem 90 stopni, a następnie aktywować impuls świetlny za pomocą przycisku. Po dwóch sekundach można przejść do depilacji kolejnego fragmentu skóry.

Depilacja pod pachami za pomocą lasera jest przede wszystkim długotrwała, ponieważ uszkadza ona mieszki włosowe. Uzyskanie efektu gładkiej skóry nieco trwa – zabiegi trzeba powtarzać co 3-4 tygodnie, a efekt uzyskamy dopiero po około czterech takich seriach w zależności od indywidualnych predyspozycji. Taka depilacja pozwala jednak na uniknięcie podrażnień czy skaleczeń.

Do golenia pod pachami można też używać innych metod, jak choćby kremy do depilacji, wosk czy pasta cukrowa. Są one dość popularne i skuteczne, jednak uzyskany efekt nie jest tak długotrwały jak w przypadku depilacji laserowej.

Jeśli usuwanie włosów spod pach maszynką do golenia sprawia wam problem, wypróbujcie domową depilację laserową. Jeżeli zaś jest to dla was zbyt radykalny krok, możecie udać się na profesjonalną depilację woskiem lub pastą cukrową do pobliskiego salonu urody. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się przez około cztery tygodnie. Warto jednak wiedzieć, że jest to metoda dość bolesna.

Autor: Olga Sadowska