Data publikacji:

Jaka piła spalinowa Stihl?

Piła spalinowa to sprzęt, który dla wielu jest niezbędny podczas prac wykonywanych w domu i wokół niego. Jednym z najpopularniejszych producentów takich urządzeń jest marka Stihl, która już od wielu lat oferuje użytkownikom atrakcyjne modele pił spalinowych, które wyróżniają się jakością i skutecznością podczas pracy. Piły spalinowe marki Stihl cieszą się dużą popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak i wśród amatorów, dlatego w ofercie marki znaleźć można modele urządzeń dopasowane do potrzeb i umiejętności każdego zainteresowanego.  

Piły spalinowe Stihl – do czego się przydadzą? 

Piła spalinowa to sprzęt, który znacząco ułatwia i przyśpiesza wykonywanie wielu czynności w ogrodzie i wielu innych miejscach. Jaka piła spalinowa będzie dobrym wyborem? Piły łańcuchowe Stihl wyposażone są w sprawdzony mechanizm cięcia, który polega na obracaniu łańcucha wyposażonego w wiele ostrzy. Piły spalinowe najczęściej wykorzystywane są do cięcia różnego rodzaju drewna i powierzchni wykonanych z tego materiału.  
Pił spalinowych można użyć podczas wycinki drzew, krzewów, podcinania grubych gałęzi lub dzielenia drewna na mniejsze kawałki. Modele pił łańcuchowych Stihl, które wyposażone są w diamentowy łańcuch, nadają się do cięcia innych tworzyw niż drewno, na przykład żeliwnych rur, ścian oraz betonowych elementów. Bez względu na wybór modelu pamiętaj o regulacji piły spalinowej.

Piła spalinowa Stihl MS 231 

Nowy model pilarki spalinowej Stihl MS 231 cechuje się mniejszym niż inne urządzenia tego typu (aż o 20%) spalaniem paliwa oraz generowaniem znacznie mniejszej ilości spalin podczas pracy. Ten model wyróżnia się doskonałymi parametrami ułatwiającymi pracę oraz łatwą obsługą.  
Ten model sprawdzi się podczas wykonywania różnych prac ogrodowych, dlatego z takiego sprzętu zadowoleni będą sadownicy, ogrodnicy i rolnicy. Długość prowadnicy w tym modelu wynosi 35 cm, a moc pilarki to 2000 W/2,7 KM. 

Komfortowa piła spalinowa Stihl MS 170 

Piła spalinowa Stihl MS 170 to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie dobrą jakość oraz komfortowe użytkowanie. Piła została wyposażona w napinacz, który nie tylko błyskawicznie przygotowuje ją do pracy, ale także pozwala na zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa.  
Marka Stihl wyposaża swoje piły spalinowe w specjalnie opracowane systemy antywibracyjne, które redukują drgania, a przez to znacząco zwiększają komfort pracy. Ten model piły spalinowej Stihl ma moc 1200 W, a długość prowadnicy wynosi 35 cm. Waga całego urządzenia nie przekracza 4 kilogramów, co sprawia, że piła jest łatwa i wygodna w użyciu.  

Piła spalinowa Stihl MS 180 

Ta piła spalinowa to idealny sprzęt dla osób, które chcą łatwo i szybko wykonać prace budowlane w drewnie lub przygotować drzewo do dalszej obróbki. Model piły spalinowej Stihl MS 180 wyposażony jest w boczny napinacz oraz wydajny silnik 1-MIX o mocy 1400 W.  

Piła spalinowa z silnikiem 2-suwowym – Stihl MS 181 

Ta piła spalinowa została wyposażona w 2-suwowy silnik o mocy 1500 W/2 KM. Takie urządzenie sprawdzi się podczas wielu różnych prac, a funkcje takie jak system antywibracyjny oraz automatyczne smarowanie łańcucha zapewniają wydajne i komfortowe użytkowanie.  
Funkcja ElastoSmart, w którą została wyposażona piła Stihl MS 181, skutecznie amortyzuje odbicia powstające podczas uruchamiania urządzenia, które mogą mieć duży wpływ na operatora piły. 
Zdjęcie: twenty20photos / Envato Elements