Data modyfikacji:

Jaki rower na Black Friday? 

Szukasz ciekawych ofert na Black Friday? Rowery to kategoria, która z pewnością będzie obfitować w wiele interesujących promocji. Sprawdź, dlaczego warto kupić rower podczas Black Friday, a także jaki sprzęt będziesz mógł upolować!

rower

Dlaczego warto kupić rower podczas Black Friday? 

Black Friday w tym roku wypada 27 listopada. Mogłoby się wydawać, że późna jesień to nie jest najlepszy czas na zakup roweru. Jeżeli szukasz dobrego sprzętu w znacznie niższej cenie, to nie warto czekać do wiosny!

Na przełomie marca i kwietnia wiele osób decyduje się na zakup dwóch kółek. Wtedy producenci wprowadzają na rynek najnowsze modele, które często są dużo droższe. Rowery na Black Friday pochodzą z ubiegłego sezonu, choć zdarzają się wyjątki! Warto tutaj zaznaczyć, że taki sprzęt jest zupełnie nowy i jest objęty gwarancją producenta.

Niższa cena wynika również z tego, że ze względu na mniejsze zainteresowanie rowerami poza sezonem, sklepy chcą więc przyciągnąć nowych klientów. Dla łowców okazji zakup roweru w Black Friday to najlepszy moment! Nowy sprzęt może poczekać spokojnie na wyższe temperatury i słoneczną aurę. Kupno roweru w Black Friday pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

Jakie rowery kupić podczas Black Friday 2020?

W kategorii rowery Black Friday będzie na pewno duży wybór. Dlatego przygotowaliśmy dla ciebie krótki poradnik, który pomoże ci w szukaniu najlepszych ofert.

Rowery górskie w Czarny Piątek 2020

To zdecydowanie najpopularniejsza grupa rowerów, która służy do podróżowania po leśnych ścieżkach, a także górskich szlakach. Uniwersalny charakter tego sprzętu sprawia, że wiele osób chętnie wybiera rowery górskie.

Obecnie modele są wyposażone w 29-calowe koła, widelec amortyzowany, a także napęd składający się z 8,9 lub 10 biegów. Waga oscyluje w granicach 13-14 kg, choć w droższych wersjach możemy liczyć na lżejszą, aluminiową ramę. Dzięki temu topowe rowery górskie ważą nawet 10-11 kg. W Black Friday możesz znaleźć dobre rowery typu XC/Maraton, Enduro:

  • do 2000 zł – rowery idealne dla amatorów, poszukujących solidnego sprzętu do codziennego użytkowania 
  • do 3500 zł – dla miłośników kolarstwa górskiego, którzy trenują amatorsko jazdę po bezdrożach 
  • do 5000 zł – rowery dla ambitnych ambitnych amatorów ścigających się w maratonach 
  • do 8000 zł – sprzęt idealny do jazdy w trudnym terenie, a także dedykowany dla osób traktujących rywalizację nieco poważniej
  • od 8000 zł – topowe rowery przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników 

Rowery miejskie w Black Friday

Segment rowerów miejskich rozwija się bardzo prężnie. Już za około 1500 złotych dostaniemy solidny model oparty o 28-calowe koła i aluminiową ramę. Wygodna pozycja zajmowana na rowerze pozwala na komfortowe przemieszczanie. Warto dodać, że tego typu jednoślady są sprzedawane w komplecie z bagażnikiem, oświetleniem, a w przypadku wersji damskich również z koszykiem.

Przyjrzyj się m.in. bogatej ofercie marki Romet czy LeGrand. Rowery miejskie świetnie sprawdzają się podczas dojazdu do pracy, ale też wycieczek miejskich. Na pewnoe będą się cieszyć popularnością podczas nadchodzącego Czarnego Piątku.

Rowery szosowe w ofercie na Black Friday

Podczas Black Friday rowery szosowe również będą chętnie kupowane. Cienkie koła i lekkie komponenty umożliwiają pokonywanie długich dystansów bez większego wysiłku. Podobnie jak w przypadku rowerów górskich do wyboru mamy modele w kilku przedziałach cenowych.

Początkującym polecamy rowery szosowe w cenie około 2-3 tys. złotych. Ambitni amatorzy, którzy mają ograniczony budżet w cenie około 5 tys. złotych, kupią solidną szosówkę z aluminiową ramą i widelcem.

Jeżeli zależy ci na wadze poniżej 9 kg, a dodatkowo chciałbyś szybko pokonywać asfaltowe odcinki, to warto zainwestować w rower z ramą wykonaną z włókna węglowego. Ceny takich rowerów zaczynają się od 6 tys. złotych, jednak w Black Friday będzie można znaleźć je nieco taniej. 

Autor: Bartłomiej Mazurek