Data publikacji:

Jaki syfon do wody gazowanej?

Zmiany klimatyczne nie zwiastują niczego dobrego. Człowiek każdego dnia generuje wiele odpadów, które po prostu zaśmiecają planetę. Można to zauważyć w prosty sposób w czasie obowiązkowej segregacji śmieci. Najwięcej odpadów to opakowania plastikowe, na przykład po butelkach od napojów. Wraca moda na urządzenia stosowane w XX wieku, dzięki którym w znaczący sposób można zmniejszyć generowanie odpadów plastikowych. Sprawdź, jak w najprostszy sposób możesz wpłynąć na ochronę środowiska!
syfon do wody gazowanej
Jeszcze w latach 80. XX wieku butelki przeznaczone do napojów były produkowane ze szkła. Normą były skupy butelek w każdej miejscowości czy w mieście. W Polsce moda na plastik przyszła z krajów zachodnich, gdzie do produkcji masowej stosowano właśnie opakowania plastikowe. Butelki ze szkła zaczęły znikać ze sklepowych półek. W konsekwencji mamy dziś do czynienia z poważną degradacją środowiska naturalnego, cierpieniem zwierząt i ryb, a co najgorsze — z wyjątkowo poważnymi zmianami klimatycznymi, objawiającymi się między innymi wzrostem temperatury powietrza. Jednym ze skutecznych sposobów na redukcję plastiku w gospodarstwie domowym jest zmiana nawyków konsumenckich. Zamiast napojów gazowanych w plastikowych butelkach można używać syfonu do wody gazowanej.
Syfon do gazowania wody: pożądany nabytek w każdej ekologicznej rodzinie Tego rodzaju produkt bardzo szybko staje się podstawowym wyposażeniem osób świadomych ekologicznie. Na własne oczy można zobaczyć, że kosz z odpadami plastikowymi zapełnia się dużo wolniej niż zwykle.

Co więcej, syfon woda gazowana redukuje ilość spożywanych słodkich napojów, co ma szczególne znaczenie dla dzieci i młodzieży, a także dla osób borykających się z problemem otyłości czy nadwagi.

Zamiast słodkich korporacyjnych napojów można stosować naturalne soki, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest kontrolować dzienną ilość spożywanego cukru. Nie trzeba też dźwigać zgrzewek z wodą, zwłaszcza że współcześnie można bez obawy spożywać „kranówkę”. Syfon w zasadzie wymaga jedynie wymiany nabojów (częstotliwość zależy od rodzaju urządzenia).

Syfon do wody gazowanej a design

Współczesne syfony doskonale wpisują się w trendy obowiązujące w sztuce użytkowej. Niektóre modele wyglądają jak innowacyjne pamiątki z epoki PRL, ale coraz częściej można kupić syfon w wersji modernistycznej, która idealnie pasuje do każdego nowoczesnego wnętrza. Przykładem ciekawych pod względem designerskich syfonów są:
  • AquaDream: jeden wkład to możliwość przygotowania aż 80 litrów napojów chłodzących. Nabój jest przeznaczony do wielokrotnego użytku (można do napełnić w specjalistycznych punktach). Designerski rarytas z Czech prezentuje się w czerwonej elegancji. Dostępny jest również w kolorze czarnym i białym;
  • Soda Stream Saturator: bardzo łatwo można wybrać zestaw odpowiedni dla gospodarstwa domowego. Dostępne są zestawy z dodatkowymi butlami, karafkami, a nawet z koncentratami popularnych napojów. Nabój wystarczy na przygotowanie około 50 litrów napojów gazowanych, co w praktyce oznacza około 50 mniej butelek plastikowych wyrzucanych na śmietnik już po pierwszym użyciu.
Zwolennicy kultowych syfonów, które swym kształtem przypominają urządzenia popularne w czasach PRL, mogą sprawić sobie prezent w postaci Art Saturatora. Bogata oferta kolorystyczna zdecydowanie ułatwi wybór. Przy czym zawsze trzeba pamiętać o nabojach, gdyż bez nich urządzenie będzie stać bezczynnie.
Autorka: Dorota Zgutka