Data modyfikacji:

Jaki trymer do bikini wybrać?

Jeszcze niedawno trymer kojarzył się wyłącznie z precyzyjnym nadawaniem kształtu męskiemu zarostowi. Łatwo było dzięki niemu odpowiednio przystrzyc brodę czy wąsy. Obecnie również kobiety odkryły, jak wiele możliwości daje to małe, poręczne urządzenie, a producenci wychodzą naprzeciw ich potrzebom, dzięki czemu można wybrać sprzęt idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Jaki trymer do bikini wybrać i jak go używać? Do czego jeszcze może przydać się dobry, precyzyjny trymer?

bikini

Czy warto kupić trymer do bikini?

Trymer do okolic bikini służy do precyzyjnego i bezbolesnego regulowania owłosienia w strefach intymnych. Współczesne kanony piękna nie pozostawiają złudzeń, większość osób nie akceptuje nadmiernego owłosienia w tym miejscu.

Niestety, wiele kobiet ma bardzo wrażliwą skórę, co szczególnie objawia się przy próbie pozbywania się włosów z najdelikatniejszych części ciała. Zarówno depilacja, jak i golenie maszynką mogą wiązać się z silnymi podrażnieniami, a nawet zapaleniem mieszków włosowych. Pojawiają się bardzo nieprzyjemne i nieestetyczne krostki oraz swędzenie. Rozwiązaniem może być bardzo delikatne golenie miejsc intymnych trymerem.

Zobacz, na czym polega depilacja laserowa

Bez względu na to, jaki trymer do bikini wpadnie w nasze ręce, cel jego działania będzie taki sam – jak najkrótsze, a jednocześnie jak najłagodniejsze przycięcie uciążliwych włosów. Jeśli zatem ktoś boryka się z nieustannie podrażnioną okolicą bikini, pytanie nie powinno brzmieć czy warto, ale jaki trymer do bikini wybrać.

Decydując się na golenie okolic bikini, trzeba również pamiętać o odpowiedniej higienie i zachowywaniu optymalnego pH w strefach intymnych.

Przeczytaj nasz poradnik, jaki depilator kupić

Jak używać trymera do bikini?

W czasie używania trymera należy trzymać się zasady golenia zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Wielkim plusem tego urządzenia jest możliwość precyzyjnego dotarcia do trudno dostępnych miejsc. W przypadku sprzętu całkowicie wodoodpornego można go stosować na mokro, co jest bardzo wygodne. Choć golenie nie powinno powodować podrażnień, warto zastosować po zabiegu mleczko lub balsam nawilżający.

Jaki trymer do bikini będzie najlepszy?

Decyzja o wyborze najodpowiedniejszego sprzętu nie zawsze jest łatwa. Choć nie jest to bardzo duży wydatek, warto dobrze zainwestować pieniądze. Z pewnością bardzo pomocny okaże się w wyborze odpowiedniego trymera do bikini ranking produktów polecanych przez kobiety, jednak warto najpierw zastanowić się nad własnymi potrzebami.

Istotne parametry, które warto wziąć pod uwagę, zastanawiając się, jaki trymer do bikini wybrać, to:

  • Jakość ostrzy. Jest bardzo istotna, najlepsze będą te ze stali nierdzewnej.
  • Sposób zasilania – urządzenie może być wyposażone w akumulator lub działać na baterie.
  • Wodoodporność. Niektórych trymerów nie można w ogóle moczyć, inne można myć pod bieżącą wodą, a jeszcze innych z powodzeniem można używać pod prysznicem. Te ostatnie są zdecydowanie najwygodniejsze.
  • Szerokość głowicy. Najwygodniejsza będzie wąska głowica (około 2 centymetrów), która pozwoli na nadanie pożądanego kształtu owłosieniu.
  • Możliwość stosowania trymera damskiego do okolic bikini również do innych partii ciała. Urządzenie to może bowiem być wyposażone w różne końcówki, które umożliwią stosowanie go na przykład do nosa czy brwi. Taka dodatkowa funkcjonalność może się bardzo przydać.

W czasie wyboru trymera do bikini opinie osób, które miały styczność z danym modelem, mogą być bardzo pomocne. Jeśli jest taka możliwość, warto wypytać, czy goli wystarczająco precyzyjnie, a także czy jest wygodny i jak długa jest jego żywotność. Wszystko to może mieć wpływ na ostateczną decyzję.

Autorka: Nina Nadybska