Data modyfikacji:

Jakie tabletki do zmywarki wybrać?

To, czy twoja zmywarka wyczyści naczynia dokładnie, w dużej mierze zależy od tego, jakie tabletki do zmywarki zastosujesz. Wybrać te wielofunkcyjne czy najprostsze? A może postawić na ekologiczne kapsułki myjące? Sprawdziliśmy, które z nich cieszą się najlepszymi opiniami.

Jakie tabletki do zmywarki będą najlepsze?

Zmywarka do naczyń do prawidłowego działania potrzebuje właściwie dobranych tabletek do zmywarki. Zobacz, jakie tabletki do zmywarki wybrać.

  1. Tabletki do zmywarki Finish Quantum Max
  2. Tabletki do zmywarki Dreft Platinum
  3. Tabletki do zmywarki Fairy Jar

Tabletki do zmywarki i nie tylko. Rodzaje środków myjących

Każdy, kto zdecydował się na zakup zmywarki potwierdzi, że znacznie ułatwia ona utrzymanie czystości w kuchni, a jednocześnie nie zajmuje dużo miejsca. Kompaktowa zmywarka do małego mieszkania sprawdzi się w każdym mieszkaniu w bloku. Oprócz tego nowoczesne zmywarki doskonale komponują się z wystrojem kuchni, np. zmywarka do zabudowy. Zmywarka gwarantuje nie tylko szybsze mycie naczyń, ale i oszczędność wody. Jeśli właśnie stałeś się posiadaczem maszyny myjącej, pewnie zastanawiasz się, jakie detergenty zastosować, aby naczynia były dokładnie umyte i lśniły po każdym czyszczeniu.

Na rynku znajdziesz dwie postaci środków myjących do zmywarki: tabletki, zwane również kostkami, oraz proszki. Oba rodzaje środków przed zmywaniem należy umieścić w okienku na detergent, znajdującym się po wewnętrznej stronie drzwiczek zmywarki. Czym jednak – poza formą skupienia – różnią się tabletki od proszku myjącego?

Proszek do zmywarki – wady i zalety

Proszek do zmywarki wyróżnia się niską ceną. Decydując się na niego, trzeba jednak pamiętać, że niezbędny okaże się również zakup środka nabłyszczającego. Proszki pozostawiają smugi na szkle. Przed zakupem koniecznie sprawdź również składniki proszku do zmywarki. Niektóre z nich zawierają szkodliwe dla zdrowia i środowiska substancje.

Tabletki do zmywarki w kostce i kapsułkach

Tabletki do zmywarki występują w postaci niewielkich kostek lub kapsułek. Na rynku znajdziesz jednoskładnikowe tabletki zmywające, jak i te złożone z kilku produktów (np. proszku, płynu nabłyszczającego i środka chroniącego zmywarkę przed kamieniem).

Jakie są rodzaje tabletek do zmywarki?

Do wyboru masz:

  • Tabletki do zmywarek z funkcją myjącą – jednoskładnikowe i najtańsze tabletki, które usuną zanieczyszczenia z naczyń, jednak mogą pozostawiać na nich smugi.
  • Tabletki do zmywarek 3w1 – poza środkiem czyszczącym zawierają sól do zmywarek oraz płyn nabłyszczający. Występują w formie kapsułek w miękkiej otoczce, która rozpuszcza się w trakcie zmywania.
  • Tabletki z dodatkowym środkiem chroniącym szkło.

Tabletki do zmywarki ekologiczne

Jeśli szukasz tabletek, które nie zanieczyszczają wód na naszej planecie, wybieraj tabletki do zmywarki bez fosforanów. Choć rzadko można spotkać je w proszkach do prania, nadal występują w niektórych tabletkach do zmywarek. Trzeba jednak pamiętać, że tabletki do zmywarki bez chemii często nie mają tak dobrych właściwości myjących i mogą nie poradzić sobie z silnymi zabrudzeniami.

Jakie tabletki do zmywarki wybrać? Ranking TOP 3

Poznaj kapsułki do zmywarki najlepiej oceniane przez użytkowników Ceneo.pl. Z nimi twoje naczynia będą lśniły czystością!

1. Tabletki do zmywarki Finish Quantum Max –tabletki 3w1

To tabletki do zmywarki 3w1, które usuną nawet trudne zabrudzenia, nabłyszczą twoje naczynia i ochronią je przed zarysowaniami. Ponadto tabletki Finish są bezpieczne dla filtrów zmywarki.

2. Tabletki do zmywarki Dreft Platinum – tabletki do zmywarki z nabłyszczaczem

Dreft Platinum to tabletki do zmywarki z nabłyszczaczem, solą i środkiem myjącym, dbające o każdy rodzaj naczyń i bezpieczne dla mechanizmów zmywarki. Dreft Platinum podczas każdego mycia czyści zmywarkę i zapobiega odkładaniu się kamienia oraz osadów.

3. Tabletki do zmywarki Fairy Jar – szybko rozpuszczające się tabletki do zmywarki

Jeśli poszukujesz tabletek doskonale sprawdzających się w krótkich cyklach zmywania, sprawdź Fairy Jar. Rozpuszczają się dwukrotnie szybciej, jednocześnie dokładnie czyszcząc nawet bardzo brudne naczynia.

Dobrej jakości tabletki do zmywarki nie tylko zapewnią idealnie czyste naczynia, ale też zadbają o działanie twojego sprzętu. Które z kapsułek myjących sprawdzają się najlepiej u ciebie?

Autorka: Joanna Stanuch