Data publikacji:

Jakie żarówki H7 do soczewek?

Na rynku akcesoriów samochodowych znajduje się wiele odmian żarówek. Warto wiedzieć, jakie pomiędzy nimi są różnice. Dzięki temu każdy kierowca będzie wiedział, jaki rodzaj jest najlepszym wyborem do modelu auta, który posiada. Ze względu na tak duży wybór nie jest to zawsze łatwe, jednak poświęcenie kilku chwil na zaznajomienie się ze specyfiką poszczególnych odmian może ten proces znacznie uprościć. Czym w takim razie charakteryzuje się odmiana H7 i jakie żarówki H7 do soczewek wybrać?
żarówka

Różne rodzaje żarówek – jak na ich tle prezentuje się odmiana H7?

Żeby dobrze określić, czy żarówki H7 pasują do posiadanego auta, trzeba zdobyć nieco informacji na temat innych odmian. Dlatego zacznijmy od początku. W pojazdach stosuje się zazwyczaj dwa podstawowe rodzaje żarówek i mogą być reflektorami przednimi lub tylnymi. Oprócz tego stosuje się je w innych częściach pojazdu, w zależności od modelu samochodu czy innego rodzaju maszyny.

Do jakiej grupy reflektorów należą żarówki H7?

Żarówki H7 należą do grupy reflektorów, które są umieszczone z przodu. Dzieje się tak ze względu na fakt, że są jaśniejsze i tym samym bardzo dobrze oświetlają drogę w trakcie jazdy, działając na korzyść kierowcy, a także innych uczestników ruchu.
W niektórych przypadkach żarówki H7 są używane na przykład jako element wyposażenia świateł sygnalizacyjnych lub do jazdy dziennej, jednak dzieje się to w niewielu sytuacjach i z reguły stosuje się je właśnie do reflektorów przednich, do jazdy w trakcie nocy.

W jaki inny sposób odróżnia się żarówki H7?

Żarówki można również rozróżniać na zupełnie inny sposób, biorąc pod uwagę liczbę żarników. W tradycyjnym reflektorze halogenowym, włókna o strukturze maleńkich drucików przewodzą prąd i nagrzewają się tak, aby zostało wygenerowane mocne światło. W przypadku żarówek halogenowych producenci stosują jeden lub dwa żarniki.
Jeżeli chodzi o żarówki H7, to są to reflektory jednowłóknowe. Przyglądając się bardziej uważnie strukturze w środku, można zauważyć właśnie tylko jeden przewód. Przez to właśnie ta odmiana jest znacznie lepszym produktem, jeżeli chodzi o wygodę – pozwala zaoszczędzić czas, a także pieniądze kierowców. Dzieje się tak ze względu na fakt, że nie trzeba ich kupować zbyt często.

Żarówka H7 – wyjaśnienie znaczenia nazwy

Dlaczego żarówki H7 są nazywane właśnie w taki sposób? Ich oznaczenie odnosi się do rodzaju oprawy tego elementu oświetlenia. Charakterystyczną cechą konstrukcji żarówki H7, jest dwubolcowa wtyczka, a nie jak w przypadku innych modeli – trzybolcowa. Sprawia to, że w przypadku zużycia lub zepsucia, powinna być wymieniona na dokładnie taką samą odmianę H7.

Kiedy stosować żarówki H7?

W przypadku, gdy kupuje się nowe reflektory, kierowcy nie mają zbyt dużego wyboru. Wszystko zależy od modelu posiadanego auta. W wielu samochodach stosuje się żarówki H7 jako reflektory – w takich markach jak BMW, Audi i Mercedes.
Żeby znaleźć odpowiedni produkt, na przykład w sklepie stacjonarnym lub online, można poprosić o pomoc sprzedawców lub zastosować odpowiednie filtry wyszukiwania. Dzięki temu można dobrać żarówki H7 od odpowiedniego producenta, do potrzebnego zastosowania, a także w wymaganej ilości.

Jakie żarówki H7 LED do soczewek wybrać?

Halogen, ksenon i LED to trzy najpopularniejsze odmiany żarówek dostępne w sklepach motoryzacyjnych. Nie każdy kierowca wie, czym wyróżniają się poszczególne produkty, dlatego warto sprawdzić, jaka jest ich dokładna specyfika i w jaki sposób działają. Dzięki temu możemy w łatwy sposób zdecydować się, jakie żarówki H7 LED do soczewek zakupić.

Żarówki halogenowe i ksenonowe – czym się różnią?

W pierwszym przypadku żarówki halogenowe są standardem, który stosuje się w większości samochodów. Ta odmiana cechuje się niską ceną. Są często wybierane jako alternatywa dla żarówek ksenonowych.
Jeżeli chodzi o drugą odmianę, to jest to nowsza technologia. Żarówki ksenonowe są wypełnione specjalnym gazem, który zapewnia jaśniejsze światło. Oprócz tego produkty charakteryzują się niższą temperaturą barwową – generowane wiązki światła są zimniejsze i ich kolor jest bliższy niebieskiemu niż żółtemu odcieniowi.

Żarówki H7 LED – charakterystyka

Żarówki LED są wybierane głównie ze względu na ich trwałość. Działają za sprawą żarników, które przestają być użyteczne w momencie przepalenia. Jeżeli chodzi o kolor emitowanego światła, porównując z odmianami halogenowymi i ksenonowymi, to barwa odcienia jest jasna – biała.
Żarówki H7 LED, ze względu na bardzo atrakcyjny wizualnie kolor emitowanego światła, są wybierane do aut klasy premium, a także tuningowanych samochodów lub po prostu w pojazdach, których właściciele zwracają szczególną uwagę na estetykę posiadanej maszyny.

Najpopularniejsze odmiany żarówek – jaka jest różnica pomiędzy H1 a H7?

Skoro wiadomo już, czym charakteryzują się żarówki H7, warto dowiedzieć się również czegoś na temat drugiej popularnej odmiany, która często jest alternatywą dla rodzaju H7. Czym wyróżniają się żarówki H1 i jakie są różnice pomiędzy nimi a odmianą H7?
Żarówki H1 są stosowane w przypadku, gdy kierowca chce wykorzystać reflektory do oświetlania terenu na dużą odległość. Odmiana H7 jest stosowana w takim przypadku jako światła mijania – ze względu na sposób działania mogą oświetlić węższy i krótszy odcinek.

Kiedy stosuje się dwie odmiany żarówek?

W większości modeli aut stosuje się głównie żarówkę dwuwiązkową. Dwie odmiany naraz są spotykane w pojazdach nowszych generacji. W takiej sytuacji kierowca samochodu może używać dwóch oddzielnych jednowiązkowych żarówek, spełniających różne funkcje. Każda z tych wiązek wykorzystuje właśnie żarówkę H1 lub H7. Pierwszy rodzaj stosuje się do świateł drogowych, a drugi do świateł mijania.

Żarówki H7 – na co zwrócić uwagę, wybierając produkt?

Kierowcy, którzy zastanawiali się, jakie żarówki H7 do soczewek będą najlepsze, powinni zwrócić uwagę jeszcze na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest producent. Warto wybierać wyłącznie sprawdzonych. Są to na przykład firmy takie, jak Philips, Osram, Bosch, Bosma czy Narva.
Następnie należy zwrócić uwagę na zastosowanie, czy będą to światła mijania, kierunkowskazy, światła drogowe, stopu, czy przeciwmgielne. Kolejna kwestia to typ żarówki i marka posiadanego auta – Mercedes, Ford czy na przykład BMW.
Autor: Marcin Krawczyk