Data modyfikacji:

Komputer do gier za 7000 zł

Komputery przystosowane do gier zazwyczaj muszą być bardziej wydajne niż te modele, które przeznaczone są do standardowego użytkowania (korzystanie ze stron internetowych, używanie podstawowych programów biurowych, oglądanie filmów itd.). Wiele popularnych gier stawia przed komputerem duże wymagania, który sprostają tylko najlepsze modele. Wybierając komputer do 7000 zł, należy zapoznać się z wszystkimi najważniejszymi parametrami i właściwościami, które określają jego jakość i wydajność. Komputer gamingowy z tego przedziału cenowego będzie posiadał wszystkie niezbędne elementy, które mogą znacząco wpływać na jakość użytkowania oraz na efektywność podczas prowadzonej rozgrywki. Dobry komputer może przyczynić się do poprawy wyników.

Przeczytaj również: Komputer stacjonarny do gier w przystepnej cenie

komputer do gier za 7000 zł

Jaką kartę graficzną powinien mieć komputer do gier do 7000 zł?

Karta graficzna to jedna z podstawowych właściwości, na którą należy zwrócić szczególną uwagę podczas wybierania odpowiedniego komputera dla gracza. Komputery z tego przedziału cenowego posiadają karty graficzne AMD lub Nvidii. W modelach z tej półki cenowej często dostępna jest opcja łączenia dwóch kart graficznych. Takie rozwiązanie sprawia, że wyjściowa grafika komputera zyskuje podwójną moc, co przekłada się na udoskonalenie jakości obrazu.

W przypadku karty graficznej najważniejszym kryterium jest jej pamięć. Najlepsze jednostki charakteryzują się pamięcią własną zawierającą się w przedziale od 6 GB do 8 GB. Taka wartość spełnia wymagania najnowszych gier i z powodzeniem sprawdzi się także w ciągu najbliższych lat. Karta graficzna w komputerze gamingowym powinna mieć także odpowiednio wysoką częstotliwość taktowania pamięci oraz rdzenia. Wartość taktowania dla pamięci powinna mieścić się w przedziale od 8000 do 14000 MHz, a w przypadku rdzenia optymalna wartość to od 1500 MHz w górę. 

Procesor w komputerze dla gracza

Dobra karta graficzna wymaga równie dobrego procesora. Za słaby procesor będzie niekorzystnie wpływał na kartę graficzną, która nie będzie działa w prawidłowy sposób oraz nie będzie mogła w pełni wykorzystać swojej mocy. Dobry procesor przydaje się nie tylko podczas grania w wymagające gry, ale także do pracy z użyciem profesjonalnych programów projektowych lub graficznych. Dobry procesor powinien być wyposażony w wiele fizycznych rdzeni - ich optymalna ilość to od 6 do 8.

Odpowiedni procesor świetnie się sprawdzi podczas wykonywania wielowątkowych zadań. Pozostałe niezwykle istotne parametry procesora to częstotliwość taktowania w trybie turbo oraz w trybie bazowym, a także współczynnik TDP informujący użytkownika o tym, ile energii będzie potrzebował komputer. Dobre procesory często wyróżniają się odblokowanym mnożnikiem, który pozwala na dodatkowe podkręcanie, które przyczynia się do zwiększenia procesu taktowania. 

Pamięć RAM w komputerze do gier

Pamięć RAM to ta cecha komputera, którą część osób bagatelizuje podczas wyboru odpowiedniego dla siebie modelu. Komputer, który będzie wykorzystywany nie tylko do gier, ale także do innych programów, takich jak specjalistyczne narzędzia do grafik lub projektowania, powinien mieć dużą ilość pamięci RAM. Optymalna pojemność mieści się w przedziale od 32 lub 64 GB wzwyż. Pamięć RAM powinna mieć także optymalną częstotliwość taktowania, która dla tego typu urządzeń wynosi od 2666 MHz w górę.

Jaki zasilacz w komputerze gamingowym?

Wysoko rozwinięte podzespoły w komputerze do gier wymagają do prawidłowego działania dużej dawki mocy. Optymalną moc może zapewnić jedynie dobry zasilacz. Najlepszy zasilacz dla takiego komputera nie powinien mieć mocy mniejszej niż 600 W.

Komputer dla gracza do 7000 zł – który wybrać?

Szeroka oferta komputerów gamingowych daje możliwość wyboru najbardziej pasującego egzemplarza. Wśród polecanych urządzeń na szczególną uwagę zasługują te modele:

Komputronik Infinity X300 

Model zawierający 8-wątkowy procesor Intel z kartą graficzną GTX 1650 oraz 16 GB pamięci RAM. Wbudowany dysk to model SSD z obsługą NVMe o pojemności 500 GB, co w zupełności wystarczy podczas komfortowego użytkowania komputera. Pamięć operacyjna w tym przypadku to 16 GB z taktowaniem wynoszącym 2666 MHz. Zasilacz w tym modelu jest wyjątkowo solidny i osiada markowy certyfikat 80Plus. Posiada moc wynoszącą 450 W, dzięki czemu doskonale wspiera komputer oraz sprawdzi się wówczas, gdy karta graficzna zostanie zmieniona na taką o lepszych parametrach. 

Acer Nitro 50

Wyposażony w układy graficzne GeForce RTX, które zapewniają najwyższą możliwą wydajność. Grafika napędzana jest układem Ampere, czyli drugą generacją RTX Nvidia i wykorzystuje rdzenie RT, multiprocesory strumieniowe oraz rdzenie Tensor. Takie zestawienie gwarantuje uzyskanie najlepszej możliwej grafiki. Komputer został wyposażony w dysk twardy SSD o pojemności 512 GB oraz 16 GB wbudowanej pamięci RAM. Procesor posiada 6 rdzeni, a jego prędkość to 2,6 GHz.

Acer Predator Orion 3000

Model posiadający kartę graficzną opartą na systemie Ampere RTX drugiej generacji marki Nvidia, która oferuje nowe rdzenie RT oraz rdzeni Tensor. Podwójne wentylatory FrostBlade zapewniają optymalną dla urządzenia temperaturę dzięki cyrkulacji powietrza. Ten model posiada kompaktową obudowę o pojemności 18 l, która zmieści się niemal wszędzie. Komputer posiada dysk twardy SSD o pojemności 1 TB oraz 16 GB pamięci wbudowanej RAM. Procesor w tym egzemplarzu to sześciordzeniowy model o prędkości 1,6 GHz. Taki komputer świetnie sprawdzi się zarówno podczas intensywnego grania w gry, jak i podczas pracy w wymagających programach graficznych lub projektowych.

Zdjęcie: kjekol/Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!