Data modyfikacji:

Kwas migdałowy. Efekty przed i po

Kwas migdałowy zaliczany jest do grupy kwasów owocowych AHA. Ze względu na swoje właściwości jest chętnie wykorzystywany w kosmetyce. Poprawia kondycję skóry, likwiduje niedoskonałości. Jakie są jeszcze zalety stosowania kwasu migdałowego? Sprawdzamy efekty przed i po.

kwas migdałowy

Dlaczego warto sięgnąć po kwas migdałowy? Efekty przed i po

Kwas migdałowy ma działanie anti-aging, przeciwtrądzikowe, rozjaśniające przebarwienia, nawilżające. Przywraca skórze energię i zdrowy blask. Oddziałuje na warstwę rogową naskórka. Przy zastosowaniu kwasu dochodzi do rozluźnienia połączenia między komórkami naskórka a cementem komórkowym, czego efektem jest złuszczenie powierzchownej warstwy zrogowaciałych komórek.

Mimo że peeling z zastosowaniem kwasu migdałowego jest delikatny, to wywołuje widoczny efekt rozjaśnienia cery. Kwas doprowadza do odkrycia młodych komórek skóry, które będą lepiej chłonąć kosmetyki.

Efekty zabiegu złuszczania skóry kwasem migdałowym są widoczne już po pierwszym zabiegu. Po wykonaniu peelingu chemicznego twarz będzie rozjaśniona. Najlepsze efekty będą widoczne po serii sześciu zabiegów wykonywanych w odstępie tygodnia. Taka kuracja ma na celu:

  • rozjaśnienie cery,
  • odnowę skóry,
  • obkurczenie rozszerzonych porów,
  • zmniejszenie łojotoku,
  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • nawilżenie skóry

Stosowanie kwasu migdałowego w domu

Kwas migdałowy możesz nabyć jako półprodukt do samodzielnego przygotowania peelingu chemicznego w domu. Pamiętaj, aby zachować odpowiednie środki ostrożności i trzymać się wskazanego czasu pozostawienia kwasu na skórze, odpowiednich proporcji i częstotliwości zabiegów. Kwas należy nakładać pędzlem lub wacikiem.

Podczas wykonywania peelingu w domu obserwuj swoją skórę. Nie przekraczaj także czasu trzymania kwasu. Im wyższe stężenie kwasu migdałowego, tym ma on silniejsze działanie. Najlepiej więc przygotować skórę do zabiegu przez stosowanie kremów lub toników z jego niską zawartością. Najlepsze efekty przyniesie seria zabiegów w porze jesienno-zimowej (3-5 razy) w odstępach minimum 14-21 dni.

Przeczytaj, jak działa kwas salicylowy na twarz

Kwas migdałowy 40%

Preparat eksfoliujący z 40% kwasem migdałowym o pH 1,5. Ma silne działanie antybakteryjne, dodatkowo łagodzi stany zapalne skóry, delikatnie złuszcza martwe komórki naskórka, poprawia strukturę skóry, rozjaśnia przebarwienia.

Kwas migdałowy. Przeciwwskazania

Głównym przeciwwskazaniem jest uszkodzenie naskórka i uczulenie na kwas migdałowy. Jeśli zmagasz się z opryszczką oraz łuszczycą, lepiej unikaj peelingu migdałowego.

Jeżeli osoba chcąca poddać się peelingowi migdałowemu jest w trakcie terapii retinoidami, również powinna zdecydować się na jego odłożenie. Nie zaleca się także stosowanie zabiegu u kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji.

Autorka: Natalia Werbolewska