Data modyfikacji:

Jak wybrać męską torbę na siłownię?

Bidon, ręcznik, buty, strój sportowy – gdzie pomieścić te wszystkie rzeczy? Nie bez przyczyny niemal wszyscy miłośnicy siłowni używają obszernych toreb sportowych. Zobacz, jaką męską torbę na siłownię wybrać.

męska torba na siłownię

Dlaczego warto wybrać męską torbę na siłownię?

Podstawowe akcesoria na siłownię, takie jak ręcznik na siłownię, można spakować nawet do torby na laptopa czy plecaka. Strój nie zajmie wiele miejsca, a buty zawsze uda się jakoś upchnąć. Mimo to polecamy zakup oddzielnej męskiej torby na siłownię, która posłuży tylko do tego celu. Dlaczego?

Główny powód, dla którego powinieneś ją kupić, jest higiena. Noszenie przepoconych ubrań wraz z dokumentami, kanapkami czy laptopem to niezbyt przyjemna rzecz. Inna sprawa, że i tama torba wymaga regularnego czyszczenia. Sportowe torby wykonane są z wytrzymałego materiału, dobrze znoszącego częste pranie w pralce, czego nie można powiedzieć o aktówkach, listonoszkach czy miejskich plecakach.

Warto też podkreślić, że z czasem zaczniesz nosić na siłownię znacznie więcej rzeczy niż tylko buty i strój do ćwiczeń. Ręcznik kąpielowy, odżywki, bidon z napojem, bielizna na przebranie, kłódka, rękawiczki, słuchawki, suplementy na siłownię – to wszystko potrzebuje zaskakująco dużo miejsca.

Rozmiar i kształt torby sportowej dla mężczyzn na siłownię

Niewielkie torby sportowe dla mężczyzn mają około 30-40 litrów i są rozsądnym minimum. Musisz jednak liczyć się z tym, że nie zawsze uda ci się do nich wszystko zmieścić. W wielu przypadkach ręcznik powędruje na zewnątrz. Jeśli nie zależy ci na mobilności, bo na siłownię dojeżdżasz samochodem, wybierz większą męską torbę sportową na siłownię, powyżej 50 litrów.

Zwróć przy okazji uwagę na kształt torby. Powinna mieć dużą powierzchnię dna, aby odnalezienie i wyciągnięcie konkretnego przedmiotu było łatwe i szybkie. Dobrze, jeśli jest ono usztywnione, dzięki czemu torba nie zamienia się w bezkształtny worek.

Upewnij się, że wybrany model ma szeroki i wygodny pasek do noszenia na ramieniu. Najlepiej sprawdzają się te z miękką, przesuwną podkładką. Akcesoria na siłownie potrafią być bardzo ciężkie.

Materiał wykonania męskiej torby na siłownię

Większość toreb na siłownię wykonanych jest z materiałów syntetycznych, głównie z nylonu i poliestru. Syntetyczne torby sportowe są wytrzymałe, a materiał nie degraduje się zbyt szybko pod wpływem wilgoci. Aby przedmioty znajdujące się w torbie nie zamokły na deszczu, powinien być przy okazji wodoodporny. Zaletą poliestru i nylonu jest też to, że dobrze znoszą wielokrotne pranie oraz nie przyjmują nieprzyjemnych zapachów.

Równie ważna jest izolacja od podłoża. Dobrej jakości torby sportowe dla mężczyzn mają zaizolowane dno oraz niewielkie nóżki, aby można je było położyć na chodniku czy trawie. Zabezpieczą one także przed przedwczesnym przetarciem dna.

Kieszenie i przegrody

Jeśli wybierasz dobrą torbę na siłownię, zapomnij o tej z jedną dużą kieszenią. Dodatkowe kieszonki i przegrody mają ogromne znaczenie. To w nich schowasz kosmetyki, kłódkę, bieliznę, elektronikę i inne drobiazgi.

Wrzucenie tego wszystkiego do wspólnej przestrzeni spowodowałoby duży bałagan. Inna sprawa, że oddzielając kosmetyki od reszty, nie ubrudzisz ubrań żelem pod prysznic ani nie zalejesz elektroniki odżywką przedtreningową.

Ciekawą opcją są dodatkowe kieszenie na buty oraz mokry ręcznik. Pierwsza z nich wnika w głąb głównej komory, ale za to oddziela buty od czystych rzeczy. Kieszonka na szybkoschnący ręcznik ma natomiast ściankę z siatki, która pozwoli wyschnąć ręcznikowi lub mokrym ubraniom.

Torba na siłownię dla zabieganych czy do garnituru?

Wybierając męską torbę na siłownię, warto zastanowić się także, w jaki sposób będziesz z niej korzystał. Jeśli udajesz się na siłownię komunikacją miejską i wszędzie się spieszysz, wygodniejsza może być plecako-torba. Można ją nosić jak zwykłą sportową torbę, jak również jako plecak.

Co jednak zrobić, gdy do klubu fitness udajesz się prosto z biura, w garniturze? Tutaj lepiej zaprezentuje się skórzana torba lekarska, doskonale licująca z płaszczem czy marynarką. Pstrokata torba poliestrowa wyglądałaby co najmniej zabawnie.

Autor: Szymon Sonik