Data publikacji:

Ręcznik na siłownię. Jaki wybrać?

Dobrze wykonany trening to taki, któremu towarzyszy sporo potu. Aby skutecznie się go pozbywać, niezbędny okaże się chłonny ręcznik na siłownię. Czy na siłownię można zabrać zwykły ręcznik łazienkowy? A może lepiej zainwestować w model typowo sportowy? Zobacz, jaki ręcznik na siłownie wybrać.

ręcznik na siłownię

Ręczniki na siłownię: rodzaje

Ręcznik na basen czy siłownię to obowiązkowy element w torbie sportowej. Jaki ręcznik na siłownię sprawdzi się najlepiej? Na rynku znajdziesz kilka rodzajów ręczników, które są chętnie wybierane przez osoby aktywne.

Ręcznik na siłownię szybkoschnący

Wykonany z bardzo cienkiej mikrofibry. Cechuje się lekkością, miękką powierzchnią i dobrym wchłanianiem wilgoci. Tego rodzaju ręczniki na siłownię schną naprawdę ekspresowo. Szybkoschnące ręczniki doskonale sprawdzają się również podczas biwaków oraz plażowania.

Sportowy ręcznik na siłownię

To dedykowane sportom siłowym ręczniki o małej powierzchni, dzięki której zmieszczą się w każdej torbie treningowej.

Ręczniki chłodzące

Przed zastosowaniem takiego ręcznika na siłownię należy włożyć go do zimnej wody i dobrze wykręcić. Porowata struktura sprawia, że dobrze chłodzi ciało po treningu.

Z pewnością nie brakuje osób, które na treningi na siłowni zabierają zwykłe, bawełniane ręczniki lub ręczniki frotte. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie – klasyczne ręczniki zajmują sporo miejsca, a ponadto długo schną. Narażone na długotrwałą wilgoć mogą stać się miejscem rozwoju bakterii i grzybów oraz nieprzyjemnego zapachu.

Po co ręcznik na siłownię?

Jeśli po każdym treningu na siłowni bierzesz prysznic, odpowiedź jest prosta – ręcznik na siłownię przyda się do wytarcia całego ciała. Jednak nawet jeśli po zakończonych ćwiczeniach po prostu wskakujesz w samochód, warto mieć ze sobą dobry ręcznik na siłownię.

  • Ćwiczenia na siłowni wiążą się z silnym poceniem. Dla własnego komfortu warto mieć pod ręką ręcznik do przetarcia twarzy lub dłoni.
  • Ręcznik na siłowni przydaje się także do podłożenia go pod ciało w trakcie ćwiczeń na maszynach. Dzięki temu nie zostawisz po sobie mokrych śladów, które mogłyby przeszkadzać kolejnym ćwiczącym osobom.

Jaki ręcznik na siłownię będzie najlepszy?

Polecamy przede wszystkim ręczniki szybkoschnące, wykonane z wysokiej jakości chłonnych włókien, takich jak mikrofibra. Takie ręczniki zapewniające tylko wysoki komfort stosowania, ale i higienę – w szybkoschnących modelach nie rozwiną się groźne drobnoustroje.

Pamiętaj jednak, że szybka zdolność wysychania ręcznika sportowego nie oznacza, że nie trzeba go regularnie prać – wrzucaj go do pralki po każdym treningu.

Jaki rozmiar ręcznika na siłownię?

Dobór rozmiaru ręcznika na siłownię zależy od tego, jak zamierzasz go używać. Jeśli potrzebujesz ręcznika wyłącznie do wytarcia twarzy lub dłoni, najlepiej wybierz niewielki, szybkoschnący model. Do ćwiczeń na maszynach przyda się ręcznik o większym rozmiarze, który dobrze osłoni ławkę przed zapoceniem.

Jeśli poszukujesz sportowego ręcznika pod prysznic lub do sauny, wybierz ten o rozmiarze pozwalającym ci się swobodnie osłonić.

Inne zastosowania ręczników na siłownię

Dobry ręcznik na siłownię to inwestycja na dłużej. Jeśli poza sportami siłowymi uprawiasz inne dyscypliny, ten dodatek z pewnością ci się przyda. Warto zabrać go ze sobą na basen, trening tenisa, a nawet na jogging – małe modele ręczników sportowych po zwinięciu bez problemu zmieścisz do kieszeni czy saszetki.

Ręcznik na siłownię to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia każdego sportowca. Zapewnia nie tylko komfort, ale i higienę podczas ćwiczeń, dlatego nie warto z niego rezygnować.

Autorka: Joanna Stanuch