Data publikacji:

Jaka myjka do okien: Electrolux czy Karcher?

Myjka do okien to urządzenie, które zagwarantuje nam komfortowe i wygodne realizowanie jednego z najbardziej nielubianych obowiązków domowych - mycia okien. Wraz z idącą popularnością tego rozwiązania, coraz większa ilość producentów oferuje nam urządzenia tego typu. Jaka myjka będzie lepsza? Electrolux czy Karcher?

okna

Dlaczego warto skorzystać z myjki do okien Electrolux czy Karcher?

Uniwersalną prawdą jest, że perspektywa mycia okien potrafi zepsuć nam nawet najlepiej zapowiadający się dzień. Ze świecą szukać osoby, która lubi myć okna i ma na to wystarczająco dużo czasu. Na szczęście nie musimy już rezerwować sobie kilku wolnych godzin na wykonanie tego przykrego obowiązku - z pomocą przychodzi nam specjalna myjka do okien.

Dlaczego warto wykorzystać potencjał leżący w tym małym urządzeniu? Przede wszystkim ze względu na niesamowitą szybkość mycia. Myjka do okien znanego producenta jest w stanie przyspieszyć umycie okna nawet trzykrotnie, nie mówiąc już o dokładności mycia i znacznie dłuższym czasie jego czystości. To jednak nie jedyne zastosowanie myjki parowej do okien. Z tym urządzeniem w bardzo łatwy sposób poradzimy sobie z doprowadzeniem do idealnego stanu szyby prysznicowej czy lustra.

Jakie funkcjonalności ma myjka do okna?

Czym myć okna? Myjki do okna to urządzenia, które automatycznie zasysają brud po uprzednim zmiękczeniu go. Za pomocą tego małego, poręcznego urządzenia z powodzeniem pozbędziemy się wszelkich zanieczyszczeń po opadach atmosferycznych, smogu i co najważniejsze, zrobimy to bez jakichkolwiek smug. To właśnie smugi są największą bolączką wszystkich osób, które ręcznie myją okna. Z myjką do okna nie musimy już martwić się tego typu rzeczami.

Myjki do okien są zasilane akumulatorem, co pozwala nam na swobodne i wygodne umycie okna bez potrzeby bliskiej obecności zasilania. Jak działa myjka do okien? To bardzo łatwe. Wystarczy, że do pojemnika wlewamy wodę i uruchomimy urządzenie. To na początku rozgrzewa wodę do temperatury wrzenia, co pozwoli na zamianę jej w parę wodną.

Dzięki wysokiej temperaturze pary wodnej, wszystkie, nawet te najbardziej uporczywe zanieczyszczenia, szybko się poddadzą. Jednak myjka jest dodatkowo wyposażona w specjalną ściągaczkę do szyb, co pozwala w sprytny sposób zebrać całą wodę, pozostawiając szybę suchą.

Jaka myjka do okien: Electrolux czy Karcher?

Na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając dopasowaną do potrzeb myjkę do okien? Przede wszystkim czas pracy myjki. W pełni naładowany akumulator powinien wystarczyć na umycie wszystkich okien. Oczywiście rozwiązaniem jest również zakup drugiego, zapasowego akumulatora, jednak jest to zwiększenie kosztów zakupu, co niekoniecznie musi nam się podobać.

Co jeszcze jest ważne w procesie wyboru urządzenia? Jego waga. Myjka do szyb to urządzenie, które musi być na tyle lekkie, że nie zmęczy nas umycie kilku okien za jednym razem. Jeśli myjka byłaby zbyt ciężka, już po pierwszym oknie czulibyśmy zmęczenie, a cały sens ułatwienia sobie pracy spaliłby na panewce.

Jaka jest optymalna waga myjki? Nie więcej niż 700 gram. Oczywiście istotny jest też rozmiar samej myjki i jej budowa, a także dodatkowe akcesoria. Jeśli zależy nam na uniwersalności urządzenia, zainwestujmy w taką myjkę, która posiada co najmniej dwie ssawki dostosowane do różnych rozmiarów i kształtów okien.

Nie zapomnijmy o cenie - jednym z czynników, który wciąż stanowi główną determinantę zakupu sprzętów z grupy małe AGD. Im bardziej funkcjonalna myjka, tym oczywiście cena jest wyższa. Warto więc dostosować ten zakup do częstotliwości mycia okien - jeśli wykonujemy ten obowiązek często, postawmy na droższe i bardziej funkcjonalne urządzenie.

Myjki do okna Karcher - przegląd ofert

Sprawdźmy, jakie urządzenia przygotował dla nas jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów sprzętów czyszczących - Karcher.

Na pierwszy ogień idzie myjka do okien Kärcher WV 5 Premium, która już po trzech godzinach ładowania zagwarantuje nam 35 minut mycia. Jakie zalety są cechą charakterystyczną tego urządzenia? Przede wszystkim bardzo cicha praca, niska waga oraz funkcjonalny system opróżniania. Urządzenie jest wyposażone w dwie praktyczne ssawki, specjalny środek do czyszczenia okien, a także pad z mikrofibry i specjalną butelkę ze spryskiwaczem.

Innym, popularnym wyborem jest Kärcher WV 2 Premium, która szczyci się szybkością ładowania w zaledwie 20 minut! Z tą myjką nasze okna zostaną umyte nawet trzy razy szybciej niż w tradycyjnych warunkach, a o stanie naładowania zawsze informować nas będzie zmyślnie zaprojektowana dioda LED.

Myjki do okna Electrolux - przegląd ofert

Przejdźmy zatem do produktów konkurencyjnego producenta, jakim jest Electrolux. Jako pierwszy model przyjrzyjmy się myjce ELECTROLUX WS71-6TG, która świetnie radzi sobie nie tylko z oknami, ale też szybami prysznicowymi czy lustrami. Bardzo łatwa w użytkowaniu myjka może zaskoczyć nas bardzo cichą pracą, dużym zbiornikiem na brudną wodę, a także specjalnie zaprojektowanym systemem, który zapobiega kapaniu wody.

Myjka wyposażona jest w ściągacz wykonany z naturalnej gumy, który nie pozostawi nawet kropli wody po użyciu. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na długą pracę baterii - w zależności od wybranego modelu możemy liczyć nawet na 90 minut pracy myjki na jednym ładowaniu.

Myjki Electrolux występują w kilku wersjach, co pozwala nam dopasować moc urządzenia, jego wydajność i bogactwo akcesoriów do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu rozwiązaniu nie zawsze musimy ponosić wysokich kosztów zakupu - jeśli mycie okien to obowiązek, który realizujemy stosunkowo rzadko, możemy pokusić się o kupno podstawowej wersji za niewiele ponad 150 złotych, a w miarę potrzeby dokupić inne akcesoria, które zwiększą funkcjonalność urządzenia.

Autor: Norbert Rukowski