Data publikacji:

Najlepsze gry dla dziewczyn

Czy wy też czasami macie wrażenie, że producenci gier myślą tylko o facetach? Gry ostatnimi czasy stały się mocno przeładowane męskimi cechami i brakuje trochę gier delikatnych, bez brutalnych emocji. Przedstawiamy kilka ciekawych gier dla dziewczyn, zarówno na PC jak i tablet czy smartfon.

Najlepsze gry dla dziewczyn na PC

Chcesz pograć na komputerze ale nie wiesz w co? Podpowiadamy!
(źródło: EA Games)

The Sims 4 – w przyszłym roku wyjdzie kolejna część kultowej serii The Sims, ale póki to nie nastąpiło to przypominamy, że czwórka jest wciąż świetną grą! Oprócz zbudowania domu i prowadzenia życia naszych Simów, czwarta część tej gry została poszerzona o całkiem niezłe dodatki. Ostatnie jakie się ukazały to „Wampiry” i „Być rodzicem”. Nazwy mówią same za siebie. Całkiem niedawno ukazała się paczka z akcesoriami do fitnessu – od teraz twoi Simowie mogą również ćwiczyć w domu.

Five Nights at Freddy's 2 – nie jest to typowa gra dla dziewczyn na PC, ale z pewnością znajdą się jej fanki. FNAF2 to gra typu survival horror, ale w odpowiedniej dawce. Nie jest aż tak straszna jak niektóre horrory, które ostatnio ukazały się na rynku, a przy tym nie traci wcale na grywalności. Naszym zadaniem będzie przetrwać pięć nocy w pizzerii. Wydaje się proste, ale każdy kolejny poziom przynosi nowe wyzwania.
(źródło: Valve)

Portal – kultowa gra z 2007, w której musimy pokonać różne przeszkody za pomocą specjalnego pistoletu, który tworzy portale. Gra oparta jest na silniku Half-Life, a więc gra się w nią podobnie jak w typowe strzelanki, jednak tutaj nie trzeba nikogo zabijać, tylko pokonywać łamigłówki.

Najlepsze gry dla dziewczyn na tablet i smartfon

Pet Rescue Saga – która z was nie lubi zwierząt? Pewnie ciężko wam się będzie oprzeć tej przesłodkiej grze. W Pet Rescue Saga należy odpowiednio zaplanować swoje ruchy, aby usunąć przeszkadzające klocki i uwolnić zwierzę z potrzasku.

Princess Give Birth a Baby – gra dla dziewczyn, które uwielbiają małe dzieci, księżniczki i porody. Zadaniem będzie pomóc młodej księżniczce w ciąży. Należy pamiętać, aby zlecić wszystkie niezbędne badania, zebrać odpowiednie przedmioty, a na koniec zaopiekować się młodym bobaskiem w pierwszych chwilach jego życia.

Tekst: Jakub Spiryn