Data modyfikacji:

Najlepsze książki biznesowe. Jakie książki biznesowe warto przeczytać?

Planujesz otworzyć swój biznes? A może już pracujesz na własny rachunek? Bez względu na odpowiedź, sprawdź najlepsze książki biznesowe, które uzupełnią twoją wiedzę z zakresu finansów, ekonomii czy prawa podatkowego. Przygotowaliśmy dla ciebie listę najciekawszych pozycji biznesowych w języku polskim. 

najlepsze książki biznesowe

Najlepsze książki biznesowe

Na rynku księgarskim dostępnych jest mnóstwo pozycji, które dotyczą zarządzania finansami i biznesem. Jeśli prowadzisz swoją firmę bądź planujesz ją otworzyć - książki z zakresu prowadzenia biznesu powinny być dla ciebie obowiązkową lekturą. Dlaczego? Dowiesz się z nich na przykład o tym: jaki model biznesowy wybrać, jak rozsądnie zaplanować wydatki, jak reagować na trudne sytuacje czy jak efektywnie inwestować zarobione pieniądze. Sprawdź najlepsze książki w tej tematyce.

Biblia e-biznesu 3.0 - Maciej Dutko

„Biblia e-biznesu 3.0” to kompendium wiedzy stworzone przez 83 autorów będących ekspertami w swoich dziedzinach. Jest więc prawdopodobnie największym tego typu przedsięwzięciem wydawniczy na świecie! Pozycja wypełniona jest praktycznymi poradami, które zostały podzielone na 159 rozdziałów.

Książka bazuje na wiedzy z zakresu prowadzenia biznesu w internecie. Znaleźć można w niej więc informacje o tym, jak zacząć swoją przygodę w onlinowym świecie, jak efektywnie tworzyć strategie cenowe i sprzedażowe czy które działania e-marketingowe dają współmierne efekty. W tejże pozycji znajdziesz także informacje o najczęściej popełnianych błędach w biznesie oraz rady, jak do nich nie dopuścić. 

 • Liczba stron: 850
 • Przybliżony czas czytania: 14 h
 • Data wydania: 2021 rok
 • Wydawnictwo: Helion

Inteligentny inwestor - Benjamin Graham

Kolejna pozycja tłumaczy nam, jak wartościowo zainwestować pieniądze, aby uzyskać jak najwyższy zwrot. Dotyczy zarówno świata onlinowego, jak i offlinowego, gdyż podejmuje tematy bardzo uniwersalne, ale także specjalistyczne.

Autorem książki „Inteligentny inwestor” jest Benjamin Graham - jeden z najbardziej uznanych doradców inwestycyjnych dwudziestego wieku. Zaś sama książka uważana jest za „biblię giełdy papierów wartościowych”. Pozycja została uzupełniona o komentarze dziennikarza finansowego - Jasona Zweiga. Znajduje się w niej podstawowa wiedza z zakresu skutecznego podejścia do inwestowania.  

 • Liczba stron: 535
 • Przybliżony czas czytania: 9 h
 • Data wydania: 2006 rok
 • Wydawnictwo: StudioEMKA

Finansowy ninja - Michał Szafrański

Bez dbania o finanse nie ma możliwości prowadzenia dobrego biznesu. Dlatego w artykule „najlepsze książki biznesowe” znalazło się także powyższe kompendium. „Finansowy ninja” to pozycja stworzona przez Michała Szafrańskiego - byłego dziennikarza oraz polskiego opiniotwórczego blogera, którego konikiem jest tematyka związana z finansami osobistymi. Wydana w 2016 roku książka jest esencją jego doświadczeń i wiedzy.

Polecana jest w szczególności osobom, które chcą uzupełnić swoje braki w edukacji szkolnej. Jak twierdzi sam autor, jego książka to „podstawowy oręż w walce o bezpieczeństwo finansowe”. Ponadto pozycja napisana jest przystępnym językiem, który powinien rozumieć każdy, nawet osoba nieznająca się na finansach. W „Finansowym ninja” znaleźć można informacje o zasadach, którymi rządzą się produkty finansowe. Co więcej, autor zwraca także uwagę na niebezpieczeństwa, które mogą grozić naszym pieniądzom. 

 • Liczba stron: 540
 • Przybliżony czas czytania: 9 h
 • Data wydania: 2016 rok
 • Wydawnictwo: Michał Szafrański

Autorka: Katarzyna Pyrek