Data modyfikacji:

Naklejki na samochód: jak nakleić?

Samochód to dla wielu osób przedmiot codziennego użytku, dlatego znaczna część kierowców stara się go dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Oprócz aspektów technicznych, ważny jest także wygląd samochodu, dlatego coraz więcej osób decyduje się na szereg zabiegów i sposobów, aby wygląd samochodu w jak największym stopniu odpowiadał ich potrzebom.

naklejki na samochód
Tuning wyglądu samochodu może sprawić, że pojazd będzie wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju oraz może wyrażać charakter swojego właściciela. Do takiego tuningu bardzo często wykorzystuje się specjalne naklejki na samochód, które w ostatnim czasie zyskują coraz większą popularność.

Producenci takich gadżetów wprowadzają na rynek coraz więcej modeli, dlatego niemal każdy kierowca znajdzie coś dla siebie. W ofercie sklepów z akcesoriami samochodowymi dostać można naklejki w różnych rozmiarach, kolorach oraz motywach.

Naklejki na samochód – prosty i szybki tuning

Na urozmaicenie wyglądu samochodu naklejkami decyduje się coraz więcej osób. Nie bez powodu producenci takich akcesoriów poszerzają swoją ofertę i wprowadzają na rynek nowe modele naklejek. Specjalne naklejki na samochód to jeden z najtańszych i najszybszych sposobów na prosty tuning i spersonalizowanie auta.

Naklejki można wybierać spośród szerokiej gamy różnych wzorów, kolorów i rozmiarów, dlatego w łatwy sposób można nawiązać do swojego hobby, zawodu, imienia, przynależność do określonej grupy społecznej lub innych aspektów życia.

Oferta producentów naklejek jest duża, dlatego niemal każdy kierowca znajdzie naklejki odpowiednie dla siebie i swojego samochodu. Samo naklejanie naklejek na samochód nie jest trudne i czasochłonne, jednak aby efekt był zadowalający, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Jak nakleić naklejki na samochód?

Naklejki na samochód są dostępne w różnej formie, jednak znaczna większość z nich to naklejki bez tła. Takie rozwiązanie sprawia, że naklejki idealnie wpasowują się w wygląd samochodu, a otrzymany efekt jest wysoce zadowalający.

Naklejki wykonane są ze specjalnej folii, dzięki czemu można liczyć na długą trwałość i dobry wygląd. Większość producentów naklejek przestrzega, aby temperatura powietrza podczas naklejania nie przekraczała 10 stopni Celsjusza.

Nie zaleca się także przyklejania naklejek na nagrzany słońcem lakier samochodu, ponieważ może to spowodować rozciągnięcie naklejki. Aby poprawnie przykleić naklejkę na samochód, warto wykonać to w kilku prostych krokach:

  1. Pierwszym krokiem powinno być przygotowanie powierzchni, do której będzie przyklejona naklejka. W tym celu warto dokładnie wyczyścić to miejsce oraz odtłuścić, wykorzystując benzynę ekstrakcyjną lub inny przeznaczony do tego preparat. 
  2. Naklejkę należy płasko rozłożyć na gładkiej powierzchni bezbarwną folią do góry, po czym kartą kredytową gładzić powierzchnię naklejki, co zapobiegnie pozostaniu rysunku na papierze. 
  3. Papier należy delikatnie oderwać od naklejki w taki sposób, aby rysunek znajdował się na bezbarwnej folii. W przypadku większych naklejek warto ściągać papier stopniowo. 
  4. Po całkowitym oderwaniu papieru należy przyłożyć naklejkę do wyznaczonego miejsca na karoserii samochodu i delikatnie przykleić. 
  5. Przyklejoną naklejkę należy wygładzić również za pomocą karty kredytowej. 
  6. Ostatnim krokiem jest delikatne oderwanie folii od powierzchni samochodu. Dobrze jest wykonywać to bardzo delikatnie oraz pod dużym kątem.

Rodzaje naklejek na samochód

Naklejki na samochód to sposób na prosty i szybki tuning, który można wykonać samodzielnie bez konieczności wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Oferta naklejek na samochód jest bogata w egzemplarze w różnych rozmiarach — od małych elementów, które są subtelnym dodatkiem, aż po naklejki w dużych rozmiarach, które zajmują znaczną powierzchnię samochodu.

Naklejki samochodowe dostać można w wielu różnych motywach, dlatego zarówno miłośnicy kwiatów, roślin, zwierząt, jak i fani wyrazistych znaków, kolorowych napisów czy śmiesznych elementów znajdą dla siebie idealną naklejkę.

Inne rozróżnienie naklejek na samochód dzieli je w zależności od wyznaczonego na nie miejsca. W sklepach znaleźć można specjalne naklejki na drzwi samochodu, dach, maskę czy bok. Wybór odpowiedniej naklejki jest zależny wyłącznie od upodobań właściciela samochodu.

Naklejki na samochód dla dziewczyny

Wiele kobiet decyduje się na naklejki na samochód, które jednoznacznie poinformują innych uczestników ruchu drogowego, że za kierownicą siedzi kobieta. Naklejki, jakie najczęściej wybierają kobiety, to kwiaty, napisy lub kolorowe kobiece nadruki.

Śmieszne naklejki na samochód

Śmieszne naklejki na samochód to propozycja dla odważnych, którzy lubią dostarczać sobie i innym powód do uśmiechu każdego dnia. Śmieszne naklejki zazwyczaj nakleja się na tył samochodu, ponieważ to najbardziej widoczne miejsce przez innych kierowców. Takie wersje naklejek to zazwyczaj śmieszne napisy, symbole lub niewielkie rysunki.

Naklejki na samochód – duże

Duże naklejki na samochód to idealna opcja dla tych kierowców, którzy lubią się wyróżniać i chcą być widoczni na drodze. Duża naklejka znacząco zmienia wygląd samochodu, dlatego jej wybór powinien być dobrze przemyślany. Naklejka w dużym rozmiarze powinna być naklejana z dużą precyzją, ponieważ idealnie przyklejenie dużej powierzchni nie jest łatwe.

Naklejki na samochód z motywem kwiatów

Kwiatowe motywy na naklejkach na samochód to popularny motyw, po który często sięgają kobiety w różnym wieku. Naklejki na samochód z motywem kwiatów to częsty wybór, dlatego w sklepach znaleźć można wiele naklejek z różnymi kwiatami w wielu kolorach.

Naklejki na bok samochodu

Dużą grupę w tej kategorii stanową naklejki, które przeznaczone są na bok samochodu. Takie naklejki są bardzo widoczne i mają duży wpływ na ostateczny wygląd samochodu. Na takie rozwiązanie decydują się osoby, które chcą się wyróżniać na tle innych.

Zdjęcie: twenty20photos/Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!