Data publikacji:

Naturalny tusz do rzęs – w sam raz dla alergiczek i nie tylko!

Trudno wyobrazić sobie kompletny makijaż oczu bez wytuszowanych rzęs. Niestety, wiele maskar posiada składniki, które nie są odpowiednie dla wymagających oczu. Skutkiem stosowania takich kosmmetyków mogą być podrażnienia, a nawet alergie. Na całe szczęście, wrażliwe kobiety nie muszą rezygnować z malowania rzęs. Specjalnie z myślą o nich powstał naturalny tusz do rzęs, bazujący na roślinnych, bezpiecznych składnikach.

naturalny tusz do rzęs

Czym właściwie jest naturalny tusz do rzęs?

Poszukując naturalnego tuszu do rzęs, należy zwracać uwagę na skład kosmetyku. W konwencjonalnych maskarach często można znaleźć komponenty, takie jak ołów, nikiel, oleje mineralne czy parabeny. Dodaje się je w bardzo małych ilościach, dlatego w większości przypadków nie wywołują żadnych niepożądanych reakcji.

Skład typowych maskar jest jednak szkodliwy dla osób, które borykają się z alergiami lub po prostu mają bardzo wrażliwe oczy. Alergia na maskarę pojawia się natychmiast po jej zastosowaniu – oczy stają się zaczerwienione, napuchnięte, mogą również łzawić.

Naturalny tusz do rzęs jest zatem hipoalergiczny – nie posada składników, które mogłyby zaszkodzić zdrowiu wrażliwych oczu. Jego skład stanowią naturalne, głównie roślinne komponenty. Poza tym działa jak zwykła maskara. Wśród wegańskich produktów znajdziesz dobry tusz do rzęs pogrubiający i wydłużający czy podkręcający rzęsy.

Składniki pożądane w tuszu do rzęs hipoalergicznym

W takim razie, co powinno znajdować się w hipoalergicznym tuszu do rzęs? Zapamiętaj te składniki: jeśli znajdują się na liście komponentów maskary, możesz być spokojna o jej delikatne działanie.

  • Wosk pszczeli – naturalna substancja natłuszczająca, doskonale nawilżająca rzęsy. Jeśli jesteś weganką i nie chcesz stosować tuszu z woskiem pszczelim, bez obaw – naturalne produkty nie zawsze muszą go zawierać.
  • Wosk Carnauba – pozyskiwany z liści kopernicji, poprawia kondycję włosków i dodaje tuszowi odpowiedniej konsystencji.
  • Olej z pestek słonecznika – źródło witaminy E, znakomitego antyoksydantu. Zmniejsza wypadanie rzęs i poprawia ich wzrost.
  • Oczywiście, tusz do rzęs musi posiadać również barwnik. Najczęściej wybierany, czarny tusz do rzęs, w wersji eko będzie posiadał barwnik sporządzony na bazie kawy, kakao, jagód lub węgla.

Naturalne tusze do rzęs mogą posiadać wiele innych składników, takich jak biotyna czy keratyna. Ważne, aby miały one bezpieczny i delikatny charakter.

Zobacz, jak działa szampon do rzęs

Wegański tusz do rzęs przyjazny środowisku

Jeśli kupując kosmetyki, zwracasz uwagę na to, by były produkowane zgodnie z zasadą eco friendly, wybieraj tusze do rzęs nietestowane na zwierzętach. Takie maskary zawsze zawierają odpowiednie oznaczenia. Warto dodać, że takie etyczne podejście stosują dziś nie tylko producenci naturalnych kosmetyków, ale i znane, wielkie marki.

Wybierz z nami najlepszą bazę pod tusz

Naturalny tusz do rzęs – nie tylko dla weganek i alergiczek

Warto podkreślić, że tusze do rzęs z naturalnymi składnikami nie są wybierane już tylko przez określone grupy kobiet. Dziś eko kosmetyki są niezwykle popularne – panie sięgają po nie choćby po to, by nie nakładać na skórę chemicznych substancji.

Pamiętaj, że naturalne tusze do rzęs zwykle cechują się krótszym czasem zdatności do użycia. Spowodowane jest to brakiem konserwantów, które obecne są w zwykłych maskarach. Po zakupie sprawdź, w jakim terminie od otwarcia buteleczki należy zużyć tusz!

Wybierz naturalny tusz do rzęs!

Naturalne tusze do rzęs są odpowiednie dla każdego! Kupując eko maskarę, możesz być spokojna o jej wpływ na kondycję oczu i rzęs. Ponadto, dzięki takiemu wyborowi, odrobinę przysłużysz się środowisku naturalnemu.

Autorka: Joanna Stanuch