Data modyfikacji:

Airdog pomoże ci odetchnąć pełną piersią i to w duchu zero waste. Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza?

Wraz z rozpoczęciem okresu grzewczego powraca coroczny problem, jakim jest smog. Gdy normy zostają wielokrotnie przekroczone, specjaliści radzą ograniczyć aktywność poza domem. Warto jednak pamiętać, że jakość powietrza w domach nie jest wówczas o wiele lepsza. Aby twój kąt był ostoją, w której można odetchnąć pełną piersią, umieść w nim dobry oczyszczacz powietrza. Podpowiadamy, które urządzenia warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwań!
oczyszczacz powietrza airdog

Zanieczyszczone powietrze w domu. Skąd się bierze?

Czy wiesz, że człowiek bierze średnio 900 wdechów w ciągu godziny? To oznacza, że w tym czasie przyswoisz 7,5 litra powietrza – wraz z wszystkim, co się w nim aktualnie znajduje.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele szkodliwych substancji znajduje się w powietrzu, które codziennie trafia do ich płuc. Tymczasem, stały kontakt z nimi może prowadzić do podrażnienia dróg oddechowych, pogorszonego samopoczucia, a w skrajnych przypadkach nawet do rozwoju groźnych chorób, w tym nowotworów.

Zanieczyszczenia, które wyjątkowo źle oddziałują na ludzkie zdrowie, to przede wszystkim:

 • Smog. Mikroskopijne pyłki i trujące związki chemiczne doskwierają przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym. To zdecydowanie najgroźniejsza postać zanieczyszczenia powietrza.
 • Alergeny. Wśród tych najbardziej dokuczliwych dominują pyłki roślinne oraz roztocza.
 • Kurz. Składają się na niego odchody roztoczy, fragmenty ludzkiego naskórka, szkodliwe pyły, a nawet metale ciężkie. Brzmi okropnie, prawda?

Niektórzy twierdzą, że spędzając więcej czasu w mieszkaniu, zmniejszają ekspozycję organizmu na działanie szkodliwych zanieczyszczeń z powietrza. Trzeba jednak pamiętać, że drzwi i okna nie są idealnie szczelne, a domowe przestrzenie są od czasu do czasu wietrzone – zanieczyszczenia z zewnątrz dostają się zatem do środka bez większych przeszkód.

Niestety, własny kąt nie będzie dobrym schronieniem przed brudnym powietrzem, jeśli odpowiednio go do tego nie przygotujesz.

Na kogo zanieczyszczenie powietrza wpływa najgorzej?

Szkodliwe związki zawieszone w powietrzu wpływają niekorzystnie na wszystkie organizmy żywe. Niektórzy jednak odczuwają ich zgubne działanie o wiele intensywniej.
oczyszczacz powietrza airdog
 • Na negatywne skutki wdychania zanieczyszczeń szczególnie narażone są dzieci i osoby starsze, czyli ci, którzy posiadają delikatny układ odpornościowy. W tym przypadku najgroźniejsze okazują się smog, alergeny oraz wirusy i bakterie.

 • Złej jakości powietrze wpływa źle na kobiety ciężarne. Badania przeprowadzone w Krakowie na 500 kobietach w ciąży dowiodły, że jeżeli są one narażone na zanieczyszczenie przekraczające normę o jedynie 10-15%, rodzą dzieci z mniejszą masą urodzeniową. Co więcej, takie dzieci w przyszłości będą bardziej podatne na rozwój astmy i inne schorzenia układu oddechowego.

 • Alergicy to grupa, która reaguje wyjątkowo źle na różne zanieczyszczenia powietrza. Nie tylko pyłki roślinne, ale kurz i smog sprawiają, że objawy alergii mogą się drastycznie nasilać.

Oczyszczacz powietrza – sposób na zdrowe powietrze w domu

Choć nie masz większego wpływu na to, jakim powietrzem oddychasz poza domem, możesz oczyścić atmosferę (dosłownie!) we własnym miejscu zamieszkania. Wystarczy, że zaopatrzysz się w oczyszczacz powietrza, który eliminuje jego szkodliwe składniki.

Z Airdog zadbasz o powietrze ekonomicznie i ekologicznie

Nie musisz wymieniać filtrów!

Konwencjonalne oczyszczacze powietrza wymagają używania wymiennych filtrów HEPA, co zmusza ich właścicieli do ponoszenia dodatkowych kosztów. W produktach firmy Airdog wymiany wymaga jedynie jeden filtr – katalizator kompozytowy (tzw. filtr. węglowy). Filtrów HEPA nie trzeba wymieniać, dlatego jeśli szukasz oczyszczacza, który będzie skuteczny i ekonomiczny zarazem, sprawdź produkty firmy Airdog.

Zero waste

Oczyszczacze Airdog oparte są o technologię Ionic Wind, która pozwoli ci cieszyć się sprawnym urządzeniem przez długie lata. To idealne rozwiązanie dla tych, którym bliska jest idea zero waste – oczyszczacze Airdog są energooszczędne i nie wymagają wymieniania drogich filtrów typu HEPA. Wystarczy od czasu do czasu umyć kasetę filtrującą pod bieżącą wodą.

Airdog X5 – idealny dla młodych

Oczyszczacz Airdog X5 cechuje się 6-trybową, bardzo cichą pracą. Urządzenie najefektywniej sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni 38 metrów kwadratowych, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach czy kawalerkach.

Funkcjonalny, cyfrowy wyświetlacz

Airdog X5 został wyposażony w estetyczny, cyfrowy wyświetlacz, który stale informuje o aktualnej jakości powietrza. Odczyt jest możliwy dzięki wbudowanemu wskaźnikowi AQI, mierzącemu stężenie wybranych substancji.

Na współczynnik składają się przede wszystkim stężenia ozonu, dwutlenku azotu oraz cząsteczek nie większych niż 10 μm oraz 2.5 μm. Gdy lampka wyświetlacza świeci na zielono oznacza to, że jakoś powietrza jest dobra. Czerwona lampka informuje o dużym zanieczyszczeniu.

Łatwa nawigacja

Czytelny panel sterowania pozwala na szybki wybór dowolnych opcji oczyszczacza. Co ważne, oczyszczaczem Airdog X5 możesz sterować bez wstawania z kanapy, za pomocą inteligentnej aplikacji o tej samej nazwie lub za pomocą pilota dołączonego do urządzenia.

Szeroki wachlarz możliwości – 6 trybów pracy

Airdog X5 pracuje w 6 różnych trybach jednocześnie. Gdy uruchomisz oczyszczacz, w tym samym momencie urządzenie podejmie następujące czynności:

 1. Wyświetlacz stale informuje użytkownika o jakości powietrza.
 2. Katalizator przyspiesza rozpad szkodliwych związków i niweluje nieprzyjemne zapachy.
 3. Kaseta filtrująca Zero Waste wychwytuje cząsteczki o wielkości do 0,0145 μm. Skutecznie pochłania grzyby, pyłki, bakterie oraz wirusy.
 4. Urządzenie wychwytuje pyły zawieszone PM10 i PM2,5.
 5. Ujemne jony neutralizują groźne bakterie i wirusy.
 6. Jonizator plazmowy neutralizuje wirusy i bakterie, a jednocześnie rozkłada związki organiczne i formaldehydy.
 7. Filtr wstępny zatrzymuje włosy, sierść i inne większe cząstki.

Airdog X8 – większe możliwości na większą przestrzeń

Airdog X8 oczyści przestrzeń o powierzchni 90 metrów kwadratowych – sprawdzi się więc idealnie w niewielkich domach, otwartych piętrach, ale też większych mieszkaniach. Wbudowane kółka jezdne pozwolą na wygodne przenoszenie go z miejsca na miejsce.
airdog 3

Wygodna i prosta obsługa

Podobnie jak Airdog X5, ten model wyróżnia się czytelnym wyświetlaczem i intuicyjnym działaniem, dzięki czemu każdy poradzi sobie z jego obsługą. Airdog X8 również może być sterowany za pomocą specjalnej aplikacji.

Airdog wyposażono w laserowy czujnik, który precyzyjnie bada jakość powietrza w otoczeniu. Dodatkowo, urządzenie monitoruje wilgotność względną oraz temperaturę. Czterostopniowa skala (od zielonej, poprzez zielono-żółtą, żółtą i czerwoną) informuje o jakości powietrza.

Czterostopniowe działanie Airdog X8

 1. Filtr wstępny zatrzymuje większe cząstki, włosy, sierść.
 2. Elektrostatyczny filtr za pomocą jonów neutralizuje wirusy i bakterie, rozkłada formaldehydy i związki organiczne.
 3. Kaseta filtrująca Zero Waste przechwytuje cząsteczki do 0,0145 μm – grzyby, pleśni, pyły, kurz, bakterie i wirusy.
 4. Kompozytowy katalizator przyspiesza rozpad szkodliwych związków i neutralizuje brzydkie zapachy.

Niezawodny w starciu z zanieczyszczeniami

Ten oczyszczacz neutralizuje cząsteczki o wielkości do 0.0145 μm co oznacza, że poradzi sobie praktycznie z każdymi zanieczyszczeniami. Skutecznie walczy z kurzem, pyłkami roślin, dymem papierosowym, oparami z kuchni, spalinami i smogiem. Airdog X8 neutralizuje również bakterie i wirusy. Jego skuteczność potwierdzono szeregiem badań laboratoryjnych.

Cicha praca

Airdog X8 zadba o jakość powietrza w twoim domu zarówno za dnia, jak i nocą – bez uciążliwego hałasu. Natężenie dźwięku w trybie nocnym wynosi zaledwie 34 dB, dzięki czemu możesz być spokojny o komfortowy sen swoich domowników.
airdog
Dobry oczyszczacz powietrza to inwestycja w zdrowie twoje i twoich najbliższych. Warto zaopatrzyć się w niego jeszcze przed intensywnym okresem grzewczym. Sprawdź ofertę firmy Airdog i wybierz własnego pogromcę zanieczyszczeń powietrza w twoim domu! 

Autorka: Joanna Stanuch