Data publikacji:

Odkurzacz ręczny o dużej mocy ssania

Odkurzacze są nieodłącznym towarzyszem domowych porządków i pozwalają zaoszczędzić cenny czas poświęcony na regularne sprzątanie. Czasami jednak rozmiary i ciężar tych urządzeń utrudniają skuteczną pracę, zwłaszcza w trudno dostępnych przestrzeniach. Na ratunek idą w tym przypadku kompaktowe modele bezprzewodowe, pozwalające na szybkie usunięcie sierści kota z sofy, jak i rozsypanych okruszków z przekąsek jedzonych w samochodzie. Radzimy, jaki odkurzacz ręczny z dużą mocą ssania wybrać.
odkurzacz ręczny

Odkurzacz ręczny – charakterystyka

Odkurzacze ręczne są niewielkimi i lekkimi urządzeniami, które można obsługiwać w całości jedną ręką. Zasysany kurz i inne zabrudzenia wpadają bezpośrednio do wyjmowanego plastikowego pojemnika, o objętości wynoszącej średnio około 0,3 - 0,6 litra. Przestrzeń ta wystarcza na jedno lub dwa użycia, po których opróżniamy i czyścimy zbiornik.

Charakterystyczną cechą odkurzaczy ręcznych jest też brak rury, w pudełku z większością urządzeń znajdziemy jednak zazwyczaj kilka różnych nasadek przeznaczonych do specjalnych zadań, takich jak zbieranie kurzu w wąskich szparach. Wiele modeli posiada także dodatkowo filtry HEPA, które odsiewają niebezpieczne alergeny i drobinki zanieczyszczeń z wydmuchiwanego powietrza.

Sercem każdego sprzętu jest silnik elektryczny, który napędza turbinę odpowiadającą za moc ssania odkurzacza. Jest on zazwyczaj napędzany dzięki wbudowanemu akumulatorowi. W większości urządzeń bateria pozwala na pracę przez maksymalnie kilkanaście minut, po którym musimy ładować ją nawet przez kilka godzin. Oznacza to, że odkurzacze tego typu nie nadają się do długich porządków. Rozwiązaniem jest tutaj wybór modelu z możliwością podłączenia do sieci elektrycznej.

Duża moc ssania w odkurzaczu ręcznym? Na jaką skuteczność w sprzątaniu możemy liczyć?

Na początek warto podkreślić, że urządzenia ręczne nie zastąpią klasycznych modeli i prawie zawsze będą im ustępować pod względem wydajności sprzątania. Odkurzacze ręczne o dużej mocy ssania to zazwyczaj modele z największymi zbiornikami na zabrudzenia, a także możliwością skorzystania z napięcia z gniazdka elektrycznego. Jest to często sprzęt przeznaczony do czyszczenia wnętrz samochodów, pracy w warsztacie, a także stworzony z myślą o alergikach oraz właścicielach zwierząt.

Ranking polecanych odkurzaczy ręcznych z dużą mocą ssania

Jaki będzie najlepszy odkurzacz ręczny? Ranking polecanych modeli, które odznaczają się dużą wydajnością oraz świetną kulturą pracy, pomoże w dokonaniu wyboru.

Bissell Pet Hair Eraser

Odkurzacz ręczny z dużą mocą ssania, który zaprojektowany został z myślą o sprzątaniu sierści zwierząt, choć dzięki wymiennym końcówkom jest kompletnie uniwersalny. Urządzenie jest lekkie i wygodne w użytkowaniu, nawet mimo dużego pojemnika o objętości 0,6 litra. Za poprawną pracę modelu odpowiada silnik o dużej mocy, z czasem pracy wynoszącym 15 minut. Pełne naładowanie akumulatora następuje po 5 godzinach.

Sthor 82951

Ręczny odkurzacz o dużej mocy ssania, przeznaczony głównie do sprzątania wnętrz aut. W zestawie ze sprzętem otrzymujemy wymienne końcówki (w tym jedna do tapicerki), a także elastyczny wąż o długości 70 centymetrów. Z łatwością radzą sobie one z kurzem, piaskiem, drobnymi kamieniami i okruchami. Na wyposażeniu modelu znajduje się filtr HEPA, który możemy wyczyścić pod bieżącą wodą. Odkurzacz zasilanie czerpie z samochodowego gniazda 12 V. Prąd dostarczany jest za pośrednictwem kabla o długości 2,6 metrów.

Black&Decker Dustbuster BHHV320J-QW

Wydajny odkurzacz ręczny, którego atutem jest bardzo duży zbiornik na zabrudzenia o pojemności 0,7 litra. Końcówka zbudowana została w taki sposób, aby bez problemów sięgnąć nawet do najmniejszych zakamarków i wąskich przestrzeni. Producent zastosował w modelu funkcję Cyclonic Action, która zwiększa skuteczność ssania i odseparowuje kurz i pył od filtra, dłużej utrzymując go w czystości. Model korzysta z akumulatora pozwalającego na 20 minut nieprzerwanej pracy. Pełne naładowanie następuje po 5 godzinach.

Concept VP4370

Odkurzacz przygotowany dla posiadaczy zwierząt domowych, którzy nie mogą poradzić sobie z pozostawioną przez nie sierścią. Sprzęt wyposażony jest w silną turboszczotkę i bardzo wydajną baterię 2200 mAh, pozwalającą na nieprzerwaną pracę przez nawet 40 minut. Akumulator uzupełnimy w przeciągu 4 godzin. Producent dorzucił do kompletu także długą szczelinową ssawkę oraz ściągaczkę, za pomocą której możemy usuwać rozlany płyn. Pojemnik na zanieczyszczenia ma pojemność 0,45 litra.

Hoover Ultra Vortex

Odkurzacz ręczny o unikalnej obudowie. Urządzenie oferuje trzy głębokie czyszczenia i może pochwalić się zintegrowaną szeroką szczotką z lampą UV, która skutecznie zabija bakterie, roztocza oraz neutralizuje niektóre alergeny. Producent zapewnia, że urządzenie jest bezpieczne nawet dla delikatnych tkanin i miękkich mebli, takich jak kanapy i fotele. We wnętrzu modelu znajdziemy też zmywalny filtr zabrudzeń. Hoover Ultra Vortex czerpie energię bezpośrednio z sieci elektrycznej, producent dołącza do zestawu przewód o długości 5 metrów.
Zdjęcie: RossHelen/Envato Elements