Data modyfikacji:

Jaki okap podszafkowy 60 cm? Ranking polecanych okapów

Duży wybór okapów kuchennych sprawia, że każdy z powodzeniem znajdzie idealny model pasujący do stylu i kolorystyki kuchni. Jednak wiele osób wciąż ma wątpliwości, co zrobić, gdy przestrzeń w kuchni jest niewielka i przez to bardzo ograniczona. W takiej sytuacji najlepszą opcją jest okap podszafkowy 60 cm, który nie zajmuje dużo cennego miejsca oraz jest w pełni wydajny.
okap podszafkowy 60 ranking

Okapy podszafkowe – czyli jakie?

Okapy podszafkowe to obecnie jedne z najchętniej wybieranych okapów. Wpływ na to z pewnością ma duży wybór na rynku, ale także ich wygląd oraz komfort użytkowania. Kompaktowy rozmiar okapu podszafkowego sprawia, że zmieści się on nawet w bardzo małej kuchni.
Okap podszafkowy, który często nazywa się także okapem podwieszanym, jest mocowany bezpośrednio do ściany lub pod szafką kuchenną. Takie okapy są bardzo proste w montażu oraz obsłudze, a dodatkowo w łatwy sposób można utrzymać je w czystości. Jaki okap podszafkowy warto wybrać?

Okap podszafkowy 60 cm z rankingu – dlaczego warto go kupić?

Nie jest tajemnicą, że montaż okapu w kuchni to świetne rozwiązane, które zapobiega rozchodzeniu się zapachów pochodzących z kuchni po całym domu. Dlaczego okap podszafkowy jest lepszym wyborem niż okap w wersji tradycyjnej?
Jak wskazuje sama nazwa, okap podszafkowy montaż ma bezpośrednio pod szafką, co pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni, którą można wykorzystać na dodatkową szafkę w kuchni. Co więcej, sam okap podszafkowy 60 cm jest stosunkowo mały, więc nie zaburzy estetyki żadnej kuchni. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki okap do kuchni z salonem wybrać, warto rozważyć estetyczny model podszafkowy.

Okap 60 cm podszafkowy – o czym należy pamiętać, wybierając okap?

Wybór okapu do kuchni to często trudna decyzja, ponieważ taki sprzęt powinien sprawnie służyć przez wiele lat. Osoby, którą poszukują idealnego okapu podszafkowego do swojej kuchni, chcą wejść w posiadanie możliwie jak najlepszego modelu, stąd często rodzą się pytania: co powinien mieć dobry okap oraz na jakie cechy warto zwrócić uwagę?
Jednym z najważniejszych punktów na liście cech okapu jest jego wydajność. Chociaż prawdą jest, że okap podszafkowy 60 cm ma stosunkowo niską wydajność, to w wielu sytuacjach jest najlepszym rozwiązaniem. Wydajność okapu jest różna w zależności od modelu, dlatego na ten parametr należy zwrócić szczególną uwagę. Najwięcej dostępnych w sklepach okapów podszafkowych 60 cm jest w stanie przefiltrować od 150 do 200 metrów sześciennych powietrza.
Drugą niezwykle ważną cechą jest klasa energetyczna okapu. Jest oznaczona literami, z czego każda litera odnosi się do innej klasy energetycznej. Jaki okap jest najlepszy? Zdecydowani ten, który zużywa najmniej prądu, czyli oznaczony literą A. Najwięcej prądu zużywają te okapy, których klasa energetyczna określona jest literą G.
Dobry okap podszafkowy 60 cm powinien mieć też odpowiednie filtry przeciwtłuszczowe. Najpopularniejsze filtry, jakie znaleźć można w okapach kuchennych, to:
  • filtry akrylowe, które należy regularnie wymieniać;
  • filtry fizelinowe, czyli wykonane z włókniny. Te filtry także należy wymieniać co kilka miesięcy;
  • filtry aluminiowe, które z powodzeniem można myć w zmywarce;
  • filtry ze stali szlachetne, czyli najbardziej wytrzymałe filtry przystosowane do wielokrotnego użytku.
Aby okap dobrze spełniał swoją funkcję, musi być odpowiednio ustawiony i włączony. Dla wygody użytkowników producenci okapów stale udoskonalają swoje produkty i tym samym wprowadzają na rynek okapy, którymi można dowolnie sterować. Dzięki temu można samemu określić i wybrać moc, z jaką ma działać okap w danym momencie. Coraz więcej okapów posiada także wbudowany panel dotykowy oraz możliwość sterowania za pomocą smartfona, co jest nie tylko bardzo wygodne, ale także niezwykle eleganckie.
Niezwykle ważne jest także, aby okap podszafkowy 60 cm był cichy. Wiele okapów, szczególnie starsze modele w tradycyjnej wersji, podczas swojej pracy generuje duży hałas, który znacząco utrudnia normalne funkcjonowanie. Przed zakupem okapu warto sprawdzić, jaki dźwięk wydaje wybrany model podczas pracy na najwyższych możliwych obrotach.

Okap podszafkowy 60 – ranking

Wybór odpowiedniego okapu w wielu przypadkach nie jest łatwy, ponieważ obecnie w sklepach znaleźć można niezliczoną ilość modeli od różnych producentów sprzętu kuchennego. Okap podszafkowy 60 cm może mieć także różne ceny. Najtańsze modele w tej wersji zaczynają się już od 150–200 zł, jednak za dobrej jakości sprzęt, który będzie sprawnie działał przez wiele lat, trzeba wydać około 500–1000 zł.
Jaki okap podszafkowy 60 cm jest najlepszy? Ranking najchętniej wybieranych okapów prezentuje się następująco:
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!