Data publikacji:

Jaki okap podszafkowy kupić będzie najlepszy?

Okap podszafkowy jest idealnym rozwiązaniem do zabudowy w małej, jak i nieco większej kuchni. Tego typu urządzenia znakomicie pozbywają się nadmiaru wilgoci, a także rozmaitych zapachów. Zobacz, jaki okap podszafkowy będzie najlepszy.

Jaki okap podszafkowy – ważne parametry

Jeżeli jesteś w trakcie urządzania kuchni, na pewno zastanawiasz się, jaki okap kuchenny wybrać. Okapy do montowania pod szafkami kuchennymi są jednymi z popularniejszych. Tego typu urządzenia bardzo dobrze sprawdzają się w małych kuchniach oraz wszędzie tam, gdzie jest problem z podłączeniem się do szybu wentylacyjnego. Okapy podszafkowe charakteryzują się również kompaktowymi wymiarami oraz nowoczesnym wyglądem. Jaki okap podszafkowy wybrać? Przed zakupem w pierwszej kolejności zwróć uwagę na wydajność okapu podszafkowego mierzoną w metrach sześciennych na godzinę. Im wyższa, tym łatwiej będzie pozbyć się z kuchni wilgoci oraz wszystkich zapachów.

 1. Gorenje DU 5115
 2. AKPO WK-7 Light
 3. Amica OSS522IX
 4. Globalo Delico 50.1

Okapy sprawdzają się doskonale do zabudowy kuchennej. Pomagają w radzeniu sobie z nieprzyjemnym zapachem w domu, który powstaje podczas gotowania potraw. Na rynku najczęściej są spotykane modele o szerokości od 51 cm do 60 cm. Pamiętaj, aby dokładnie zmierzyć szafkę i sprawdzić, ile miejsca będziesz miał dostępnego na nowy okap. Warto wspomnieć, że większe wersje oferują lepsze parametry pochłaniania. Jeśli często gotujesz, to wybór większego okapu będzie bardziej opłacalny, a korzyści z jego użytkowania odczujesz już po pierwszej wizycie w swojej kuchni.

Okap podszafkowy – jaki wybrać?

Zastanawiasz się, jaki okap podszafkowy kupić? Zobacz nasze propozycje. Znajdziesz wśród nich okapy kuchenne idealne zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego wystroju kuchni.

Przeczytaj również: Jaki kupić stół do małej kuchni?

Gorenje DU 5115 – nowoczesny i niedrogi okap podszafkowy

Jeżeli zastanawiasz się, jaki okap podszafkowy wybrać, aby nie zrujnował twojego portfela, okap szafkowy Gorenje DU 5115 jest propozycją dla ciebie. Bardzo solidny okap podszafkowy został wykonany z wysokiej jakości lakierowanej stali. Jedną z głównych zalet tego modelu jest stosunkowo niski poziom hałasu wynoszący 62 dB. Trzy regulacje prędkości pozwalają na dopasowanie tej odpowiedniej podczas gotowania. Maksymalna wydajność wynosi 125 m3/h, dlatego okap świetnie sprawdzi się w małych kuchniach. Za pochłanianie wilgoci i zapachów odpowiada filtr przeciwtłuszczowy oraz węglowy.

Dane techniczne:

 • wydajność wyciągu: 125 m3/h
 • stopnie mocy wentylatora: 3
 • szerokość: do 50 cm
 • klasa energetyczna: D

AKPO WK-7 Light – czyli jaki okap kuchenny z wysoką wydajnością

Osoby, które sporo czasu spędzają w kuchni, powinny zainteresować się okapem podszafkowym firmy AKPO. Wydajność 197,4 m3/h gwarantuje szybkie i skuteczne pochłanianie. Standardowo do dyspozycji są trzy tryby pracy, a także oświetlenie halogenowe. Maksymalna szerokość 50 cm to gwarancja, że okap kuchenny podszafkowy nie zajmie zbyt wiele miejsca. Okap do zabudowy idealnie wypełni kuchenne wnętrze.

Dane techniczne:

 • wydajność wyciągu: 197,4 m3/h
 • stopnie mocy wentylatora: 3
 • szerokość: 50 cm
 • klasa energetyczna: E

Amica OSS522IX – wysokiej jakości okap podszafkowy w przystępnej cenie

Polski producent po raz kolejny udowadnia, że w atrakcyjnej cenie można zaproponować bardzo wysoką jakość. Okap podszafkowy Amica został pokryty materiałem INOX oraz szkłem. Odporność na uszkodzenia idzie w parze z eleganckim wykończeniem. Oświetlenie LED to jeden z nieodłącznych elementów nowoczesnej kuchni. Wydajność na poziomie 215 m3/h to znakomity wynik i gwarancja pochłaniania wilgoci i wszystkich zapachów. Dodatkowo przy najmniejszym stopniu działania okap podszafkowy generuje zaledwie 52 dB hałasu. Jaki okap podszafkowy spradzi się w każdej kuchni? Wydajny, cichy i elegancki – okap kuchenny podszafkowy Amica na pewno spisze się podczas przyrządzania potraw.

Dane techniczne:

 • wydajność wyciągu: 215 m3/h
 • stopnie mocy wentylatora: 3
 • szerokość: do 50 cm
 • klasa energetyczna: D

Globalo Delico 50.1 – jaki okap podszafkowy do zabudowy

Okap Globalo Delicio służy do zabudowy, dlatego nie będzie zajmował dodatkowego miejsca. Nieco wyższa cena jest uwarunkowana znacznie lepszymi od poprzedników parametrami. Wydajność 320 m3/h jest znakomita, dlatego w bardzo dużej kuchni ten model świetnie sobie poradzi. Okap wypada bardzo dobrze na tle konkurencji również pod względem hałasu. Na najniższych obrotach osiąga 47 dB, natomiast na najwyższych – 61 dB. Oświetlenie składa się z dwóch żarówek LED o mocy 1,2W.

Dane techniczne:

 • wydajność wyciągu: 320 m3/h
 • stopnie mocy wentylatora: 3
 • szerokość: do 50 cm
 • klasa energetyczna: C