Data modyfikacji:

Ranking orbitreków elektromagnetycznych

Orbitrek elektromagnetyczny do prawidłowego działania wymaga podłączenia do prądu. Urządzenia są bardziej funkcjonalne niż ich modele magnetyczne czy mechaniczne, mają regulację oporu i są bardzo wytrzymałe. Podczas przygotowywania rankingu orbitreków elektromagnetycznych wzięliśmy pod uwagę ciężar koła zamachowego, dostępne pomiary oraz dodatkowe funkcje. Sprawdź, jaki orbitrek elektromagnetyczny z rankingu wybrać.

orbitrek

Spis treści

  1. Jak działa orbitrek elektromagnetyczny?
  2. Jaki kupić orbitrek elektromagnetyczny do domu?
  3. Orbitrek elektromagnetyczny – zalety
  4. Ranking orbitreków elektromagnetycznych

Jak działa orbitrek elektromagnetyczny?

Działanie orbitreka elektromagnetycznego nie jest skomplikowane. W tego typu sprzęcie wykorzystuje się elektromagnesy, które są podstawowymi komponentami systemu hamowania. Co istotne, do ich sterowania służy komputer, za pomocną którego możesz dowolnie zwiększać opór. Aby móc jednak korzystać z funkcjonalności orbitreka do domu, konieczny jest dostęp do gniazda sieciowego. Oznacza to, że sprzęt potrzebuje do działania prądu.

Jaki kupić orbitrek elektromagnetyczny do domu?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu orbitreka elektromagnetycznego do domu? Przede wszystkim na ciężar koła zamachowego. Od jego wagi zależy maksymalne obciążenie sprzętu do trenowania, a tym samym efekty, jakie możesz osiągnąć z jego pomocą. Minimalny rekomendowany ciężar wynosi 10 kg.

Sprawdź także, jaka bieżnia do domu

Kolejna na liście jest maksymalna waga użytkownika. Ten parametr jest kwestią całkowicie indywidualną. Na rynku znajdziesz orbitreki, które są przeznaczone dla osób ważących od 90 do nawet 227 kg.

W trakcie zakupu sprawdź również pomiary, które z pewnością przydadzą się w trackie treningu. Najpopularniejszy jest zdecydowanie dystans, prędkość, czas aktywności i puls. Niektóre modele są wyposażone także w funkcję liczenia spalanych kalorii.

Na rynku czekają także orbitreki elektromagnetyczne do domu wzbogacone o dodatkowe funkcje. Na liście znalazły się między innymi kółka transportowe, miejsce na bidon i tablet czy telefon, wyświetlacz oraz sensory dotykowe.

orbitrek

Orbitrek elektromagnetyczny – zalety

Dlaczego warto zdecydować się na jeden z orbitreków elektromagnetycznych z przygotowanego rankingu? Tego typu modele są przede wszystkim o wiele bardziej funkcjonalne niż ich magnetyczne czy mechaniczne odpowiedniki. Dodatkowo są wyposażone w dość sporą skalę regulacji oporu, dzięki czemu możesz dopasowywać ją do oczekiwanych efektów.

Na liście zalet orbitreków elektromagnetycznych znalazła się również trwałość. Zazwyczaj taki sprzęt jest inwestycją na lata, ponieważ jego awaryjność jest dość niska. Dotyczy to nie tylko ruchowych elementów, ale także samego silnika.

Ranking orbitreków elektromagnetycznych

Czas sprawdzić, który orbitrek elektromagnetyczny jest najlepszym wyborem. Poniższy ranking obejmuje modele, które sprawdziły się już u wielu miłośników aktywności fizycznej. Przekonaj się, który z nich będzie równie idealnym dodatkiem do twojej domowej siłowni!

Gymtek Elektro Xc2000

Najpopularniejszy orbitrek elektromagnetyczny w rankingu ma maksymalne obciążenie wynoszące 10 kg oraz został wyposażony w sensory dotykowe. Na liście jego funkcji znajdziesz także pomiar prędkości, dystansu, czasu treningu, spalonych kalorii i pulsu. Maksymalna waga użytkownika może wynosić 150 kg.

Proform Endurance 320 E (Pfevel39716)

Funkcjonalny orbitrek elektromagnetyczny do domu to wytrzymały sprzęt z kołem zamachowym umieszczony z przodu. Popularny model jest wyposażony w 16 programów treningowych i poziomów oporu magnetycznego, czytelny wyświetlacz LCD oraz możliwość połączenia z tabletami z systemem Android.

Orbitrek elektromagnetyczny Proform jest przeznaczony dla osób o maksymalnej wadze 115 kg, ma płozy z antypoślizgową powierzchnią oraz koło zamachowe o wadze 7 kg. Całość dopełniają praktyczne funkcje pomiaru dystansu i pulsu, port audio typu jack oraz uchwyt na bidon i tablet.

Matrix E3Xc

Kolejny polecany orbitrek elektromagnetyczny, który trzecie miejsce w rankingu zawdzięcza przede wszystkim płynnemu ruchowi zgodnemu z biomechaniką ćwiczeń, 16-calowemu ekranowi LCD oraz zintegrowanemu 3-stopniowemu wentylatorowi.

Orbitrek Matrix jest kompatybilny z Nike+ i iPodem, ma amortyzowane platformy i funkcję pomiaru pulsu oraz mnóstwo dodatkowych funkcji. Wśród nich nie zabrakło takich wyświetlanych parametrów jak czas, dystans, spalone kalorie, prędkość czy profil trasy treningu. Maksymalna waga użytkownika modelu może wynosić 182 kg.

Zipro Dunk Gold

Model z kołem zamachowym o ciężarze 12 kg, który jest przeznaczony dla użytkowników ważących maksymalnie 150 kg. Orbitrek elektromagnetyczny Zipro jest wyposażony w Bluetooth, miejsce na bidon, regulację kierownicy czy koła transportowe.

Sprzęt jest kompatybilny z iConsole+ Training, wyświetla dystans, kalorie, prędkość, puls i wybrany program oraz jest wzbogacony o port USB do ładowania urządzeń mobilnych. Dodatkowo orbitrek ma ergonomiczne i antypoślizgowe podstawy pod stopy.

Finnlo Loxon Xtr

Orbitrek elektromagnetyczny do domu, który może pochwalić się maksymalnym kołem zamachowym o wadze wynoszącej 20 kg. Model jest sterowany komputerowo, ma możliwość regulacji długości rączek i zmiany ustawienia płoz oraz aż 32 stopnie obciążenia.

Na tym jednak nie koniec! Model Finnlo jest przeznaczony dla osób o maksymalnej wadze 150 kg, mierzy i wyświetla pokonany dystans, spalone kalorie, czas, prędkość i puls, a do tego ma miejsce na bidon.

Zipro Heat WM

Orbitrek elektromagnetyczny zamykający ranking polecanych modeli. Sprzęt Zipro ma maksymalne obciążenie wynoszące 7 kg i został zaprojektowany specjalnie z myślą o domowym użytku. Producent wyposażył go w czytelny komputer z wyświetlaczem LCD, dzięki któremu możesz kontrolować czas, prędkość, dystans, kalorie, puls czy liczbę obrotów na minutę.

Polecany model pozwala na kontrolę treningu przy pomocy aplikacji iConsole+ oraz ma Bluetooth, układ koła zamachowego w inercji i antypoślizgowe podstawy pod stopy. Na liście jego zalet znalazły się też wzmocnione łożyska, kółeczka transportowe i sensory pulsu na kierownicy.

Autorka: Katarzyna Wendzonka