Data modyfikacji:

Oświetlenie rowerowe: ranking najlepszego oświetlenia do roweru

Oświetlenie do roweru jest niezwykle ważne dla każdego, kto porusza się po zmroku. Niezależnie od tego, czy planujesz jazdę po mieście czy wypad za miasto, dobra lampka musi znaleźć się na kierownicy. Jak wybrać oświetlenie rowerowe. Ranking ciekawych modeli cieszących się popularnością na Ceneo.pl pomoże w podjęciu decyzji.

Jakie oświetlenie do roweru?

Oświetlenie do roweru, zgodnie z przepisami, jest obowiązkowym elementem wyposażenia. Jakie będzie dobre oświetlenie rowerowe? Najważniejsza w lampce rowerowej jest jej moc. Do jazdy po mieście w zupełności wystarczy model, którego światło będzie miało od 20 do około 90 lumenów. Oświetlenie drogi w połączeniu z miejskimi latarniami pozwoli na bezpieczne dotarcie do celu.

W przypadku osób, które chcą wyruszyć na nocną wyprawę rowerową polecamy modele oferujące przynajmniej 500 lumenów. Optymalna wartość wynosi 900-1200 lumenów. Wszystko tak naprawdę zależy od warunków. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na czas pracy akumulatora oraz tryby świecenia.

W przypadku oświetlenia tylnego wybór jest nieco łatwiejszy. Nie jest potrzebne aż tak mocne oświetlenie rowerowe, ale 100-200 lumenów pozwoli dostrzec rowerzystę z większej odległości.

Oświetlenie rowerowe: ranking

Jeżeli zastanawiasz się, jakie oświetlenie do roweru będzie najlepsze, sprawdź wybrane przez nas propozycje cieszące się popularnością wśród użytkowników Ceneo.pl.

  1. Prox Sirius
  2. Mactronic Scream 3.1
  3. Kross Neat
  4. Mactronic Walle BPM-2L
  5. Cateye TL-LD135R
  6. Sigma Buster 100 + zestaw lampek LED

Prox Sirius

Mocne oświetlenie rowerowe – aż 900 lumenów. Dużym plusem jest wbudowany akumulator, który można ładować za pomocą złącza USB. Szeroki kąt widzenia pozwala na objęcie większego obszaru, co jest istotne w jeździe poza miastem. Wodoszczelna konstrukcja sprawia, że ten model sprawdzi się w każdych warunkach.

Mactronic Scream 3.1

Wybierając oświetlenie do roweru na przód, warto zastanowić się nad propozycją firmy Mactronic. Model Scream ma moc 900 lumenów i aż 6 trybów pracy. Wbudowany akumulator jest w stanie pracować na jednym ładowaniu nawet 40 godzin, co jest znakomitym wynikiem.

Zasięg światła to 160 metrów. To bardzo uniwersalna lampka na przód, która sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach. Zasłużone miejsce w rankingu oświetlenia rowerowego.

Kross Neat

Podium rankingu dobrego oświetlenia rowerowego zamyka przednia lampka polskiego producenta. Jest dedykowana rowerzystom, którzy poszukują podstawowego oświetlenia na rower. Trzy diody LED generują moc 16 lumenów.

Małym zaskoczeniem jest obecność wbudowanej baterii. Za około 20 złotych trudno o znalezienie lepszego oświetlenia do roweru.

Mactronic Walle BPM-2L

Na najlepsze oświetlenie rowerowe składa się również lampka tylna. Mactronic Walle BPM 2L jest bardzo prosta w montażu. Soczewka i szybka rozpraszająca zapewnia kąt widzenia 180 stopni.

Moc 18 lumenów wystarczy, aby zobaczyć rowerzystę podczas ulewnego deszczu, gęstej mgły czy zapadającego zmroku. Producent chwali się, że w dobrych warunkach światło jest widoczne z odległości 1 km. Ta lampka oferuje doskonały stosunek jakości do ceny.

Cateye TL-LD135R

Mała lampka na tył działa w trzech trybach i na baterii jest w stanie pracować nawet 200 godzin. Wyróżniają ją bardzo kompaktowe rozmiary. Jeśli chcesz być widoczny na drodze i nie wydawać majątku, to ta propozycja z rankingu oświetlenia rowerowego jest dla ciebie.

Sigma Buster 100 + zestaw lampek LED

Kompletny zestaw oświetlenia do roweru idealny na wypady po mieście, jak i poza nie. Moc 120 lumenów i 6 trybów świecenia to główne zalety tej lampki.

Wbudowany akumulator ma zagwarantować 3 godziny świecenia na pełnej mocy i 7 godzin świecenia przy standardowym ustawieniu. Dodatkowo w zestawie znalazła się lampka tylna, zapewniająca widoczność nawet z odległości 400 metrów.