Data modyfikacji:

Wybieramy najlepszy pędzel do konturowania

W ciągu ostatniej dekady konturowanie twarzy to nieodłączny element makijażu. Wykorzystują je zarówno gwiazdy telewizji, jak i internetowi celebryci. Konturowanie bardzo często możemy też zauważyć u osób, które mijamy na ulicy. Czym jest konturowanie twarzy i po co je robić? Jaki pędzel do konturowania będzie najlepszy? Podpowiadamy, jak wybrać właściwy pędzel do bronzera, różu i rozświetlacza!
pędzel

Czym jest konturowanie twarzy?

Konturowanie twarzy to nic innego jak optyczne nadanie jej głębi, cieni i rozświetlenia. Buzia pokryta podkładem i pudrem wygląda nienaturalnie. Bardzo często przypomina płaską maskę. Bronzer, róż i rozświetlacz pomagają w zniwelowaniu tego efektu.

Dobrze nałożony bronzer optycznie wyszczupla twarz, zaś róż i rozświetlacz dodają jej młodzieńczego blasku. Co ciekawe, konturować można nie tylko twarz, lecz także ciało! Z tego triku często korzystają gwiazdy Hollywood. Nałożenie bronzera w zagłębienie pod obojczykami, a rozświetlacza na kości sprawi, że ciało będzie wyglądało smuklej. Koniecznie wypróbuj ten patent!

Sprawdź nasz ranking pędzli do makijażu i wybierz modele dla siebie

Pędzel do konturowania

W konturowaniu najważniejsze są trzy rzeczy: dobrze dobrane kosmetyki, właściwy pędzel do konturowania oraz umiejętności. Te ostatnie przychodzą z czasem, w miarę ćwiczeń. Konturowanie nie jest trudne, jednak warto spędzić chwilę przed lustrem i sprawdzić, gdzie najlepiej zaaplikować wybrane kosmetyki. W tym artykule skupimy się na drugim aspekcie i wybierzemy najlepsze pędzle do konturowania twarzy.

Pędzel do konturowania twarzy bronzerem

Część kobiet rezygnuje z używania różu i rozświetlacza, jednak większość często sięga po bronzer. Kosmetyk ten nakładany jest od ucha w stronę ust tuż pod kośćmi policzkowymi, na linię żuchwy oraz na czoło. Dobry pędzel do konturowania bronzerem sprawi, że unikniemy nieestetycznych plam oraz nałożenia zbyt dużej ilości produktu. Jaki więc pędzel wybrać? Oto nasze propozycje.

Hakuro H13 Pędzel do Konturowania Twarzy

Szukasz pędzli do bronzera dla początkujących? Sięgnij po Hakuro H13. Przede wszystkim z łatwością nałożymy nim odpowiednią ilość kosmetyku. Ponadto taki pędzel do konturowania jest również doskonały do blendowania kosmetyku, co pozwoli uzyskać delikatny efekt gradientu. Ten model sprawi też, że bez problemu wykonturujemy zarówno policzki, jak i czoło oraz linię żuchwy.

Donegal Rosy Vibes Pędzel do konturowania 4216

Pędzel do konturowania ze ściętym włosiem jest najbardziej popularnym modelem. Bez trudu znajdziesz go we wszystkich drogeriach i sklepach internetowych. Taki pędzel jest precyzyjny i delikatnie przesuwa się po skórze. Zazwyczaj aplikuje małą ilość kosmetyku, dlatego swobodnie możemy kontrolować intensywność konturowania. Pędzel ze ściętym włosiem ma jedną wadę - blendowanie produktu na twarzy z jego pomocą jest bardzo trudne, a czasem nawet niemożliwe.

Neess Pędzel Typu Flat Top 4209

Pędzel do konturowania z płaskim włosiem to tak zwany flat top. Z łatwością wykonturujemy nim kości policzkowe. Należy jednak uważać z ilością aplikowanego produktu - zbite włosie pędzla sprawia, że uzyskamy nim większą pigmentację kosmetyku. Dobrze sprawdzi się podczas intensywnego konturowania.

Pędzel do konturowania różem

Róż to kosmetyk, którego możemy użyć na kościach policzkowych. Właściwy odcień tego kosmetyku doda twarzy młodzieńczego blasku. Pędzel do konturowania twarzy różem może być taki sam jak w przypadku bronzera. Należy jednak pamiętać, aby nie był to ten sam pędzel - mieszanina kolorów nigdy nie wygląda dobrze na twarzy, a mycie pędzla podczas wykonywania jednego makijażu jest mało praktyczne. Które pędzle do konturowania twarzy różem sprawdzą się najlepiej?

SIGMA F23 Soft Angle Contour

Taki pędzel do konturowania twarzy pozwala na precyzyjne naniesienie różu na kości policzkowe. Dobrze sprawdzi się u osób początkujących, ponieważ nie aplikuje zbyt dużej ilości kosmetyku na raz.

Real Techniques Finish Blush Brush pędzel do różu

Ten pędzel również będzie idealny do konturowania różem. Przede wszystkim umożliwia dobre rozblendowanie kosmetyku i uzyskanie bardzo naturalnego efektu.

Pędzel do konturowania twarzy rozświetlaczem

Wiele kobiet rezygnuje z używania rozświetlacza w obawie o karykaturalny efekt świecącej skóry. Tymczasem dobrze zaaplikowany kosmetyk sprawi, że cera będzie sprawiała wrażenie świeżej i wypoczętej. Dobry pędzel do konturowania twarzy to podstawa! Polecamy przede wszystkim:

1. Średni pędzel z okrągłym włosiem

Ten pędzelek ułatwia bardzo precyzyjną aplikację rozświetlacza. Swoim kształtem przypomina płomień i jest dość puchaty. Dzięki temu bez problemu rozblendowuje produkt na skórze. Najlepiej sprawdzi się do aplikacji kosmetyków sypkich.

Hulu Pędzel do rozświetlacza i konturowania P70

Ten pędzelek ułatwia bardzo precyzyjną aplikację rozświetlacza. Swoim kształtem przypomina płomień i jest dość puchaty. Dzięki temu bez problemu rozblendowuje produkt na skórze. Najlepiej sprawdzi się do aplikacji kosmetyków sypkich.

Kozłowski Fun Brush CB 590 N Pędzel wachlarzowy z nylonu

Pędzel do konturowania w kształcie wachlarza to tzw. fun brush. Ten model polecamy osobom bardziej doświadczonym w konturowaniu twarzy. Pozwala on bowiem na intensywną aplikację rozświetlacza. Dobrze sprawdza się również do zdejmowania nadmiaru pudru z twarzy, jednak należy pamiętać, by wcześniej pozbyć się z włosków resztek rozświetlacza.

Konturowanie twarzy to prawdziwy hit w makijażu. Jeśli należysz do osób, które nigdy nie konturowały buzi, koniecznie spróbuj to zrobić! Efekt, jaki można uzyskać przy pomocy bronzera, różu i rozświetlacza jest naprawdę zachwycający. Pamiętaj jednak, by najpierw wyposażyć się we właściwe kosmetyki i dobre pędzle do konturowania twarzy. Ćwicz konturowanie każdego dnia, a z czasem osiągniesz idealny rezultat. Powodzenia!
Autorka: Olga Sadowska