Data modyfikacji:

Pokój dla dziewczynki 7 lat – pomysły i aranżacje

Rozpoczęcie okresu szkolnego to świetny pretekst do tego, aby na nowo zaaranżować pokój dla dziewczynki. 7 lat to jednak dość trudny wiek – dziecko chętnie sięga jeszcze po motywy bajkowe, ale lada moment zacznie nimi gardzić. Jak więc urządzić pokój młodej uczennicy, aby cieszył ją dłużej niż rok?
dziewczynka w pokoju

Pomysł na pokój dla dziewczynki 7 lat - ściany

Metamorfozę pokoju warto zacząć od odświeżenia ścian. Do wyboru mamy zarówno zwykłe farby (obecnie świetnej jakości), jak i tapety czy fototapety. Co wybrać? Sprawdź także czy łóżko na antresoli jest dobrym pomysłem w pokoju dla dziewczynki w wieku 7 lat.

Farby

Możesz zdecydować się na farbę, jeżeli dziecko ma bardzo dużo zabawek albo zasłony czy kanapę we wzory – wówczas jednokolorowe ściany będą stanowiły neutralne tło. Warto przy tym pamiętać, że pokój dla dziewczynki mającej 7 lat nie musi mieć intensywnych barw.

Modna biel, szarości czy beże „wyciszą” pomieszczenie i dodadzą mu nowoczesności. Poza tym nie każda siedmiolatka marzy o żółci czy różu.

Tapety

Obecnie produkowane tapety bardzo różnią się od tych sprzed lat – mają np. flizelinowy podkład, który bardzo ułatwia nakładanie i późniejsze ściąganie. Jeżeli dodamy do tego tysiące dostępnych wzorów, to tapeta zacznie wydawać się rozsądnym sposobem na ozdobienie pokoju siedmioletniej dziewczynki.

Szczególnie modne są teraz akcenty kwiatowe, roślinne, a także pasy i skandynawskie grafiki. Czy nie będą one zbyt poważne, jak na pokój dla dziewczynki? 7 lat to już prawie „młodzieżowy” wiek – nie ma zatem powodów do obaw.

Fototapeta

Wystarczy położyć fototapetę na jednej ścianie pokoju, aby zupełnie zmienić jego wystrój.

Możemy w ten sposób zaakcentować upodobania dziecka – wybierając na przykład fototapetę przedstawiającą konie albo po prostu podkreślić, że jest to pokój dziewczynki (tu świetnie sprawdzą się motywy kwiatowe). Fototapeta może również przedstawiać piękne grafiki – kontury baletnicy czy dziesiątki motyli.

Aranżacja pokoju dla dziewczynki 7 lat – meble

Wybierając meble pamiętajmy, że będą one służyły dziecku także w pierwszych latach okresu nastoletniego, a może i dłużej. Darujmy sobie zatem wszelakie „księżniczkowate” czy dziecięce łóżka i szafy. Uniwersalne meble będą znacznie lepszym wyborem.

Nie zapomnij, aby dokładnie zaplanować ustawienie mebli, zanim zaczniemy urządzać pokój dla dziewczynki. 7 lat to wiek rozpoczęcia nauki w szkole, dlatego, oprócz łóżka, szafy i regału, w pomieszczeniu musi znaleźć się biurko oraz krzesło.

Pokój dziecięcy dla dziewczynki 7 lat – tu rządzą dodatki

W pokoju siedmioletniej dziewczynki główną rolę grają dodatki. Można zmieniać je niewielkim kosztem, nadając pomieszczeniu zupełnie inny charakter. Które są szczególnie warte zakupu?

Dywan

Nie możemy go pominąć, jeśli interesuje nas przytulna aranżacja pokoju dla dziewczynki. 7 lat to także wiek, w którym dziecko wciąż bawi się na podłodze, dlatego dywan będzie nie tylko zdobił, ale też zwiększał komfort.

Roleta rzymska albo firany i zasłony

Urządzając pokój, nie możemy zapomnieć o oprawie okna. Kupując firany i zasłony, nadamy pomieszczeniu romantyczny charakter, z kolei roleta rzymska doda mu nowoczesności.

Obrazki na ścianach

Warto je kupić przede wszystkim, jeżeli zdecydowaliśmy się na pomalowanie ścian farbą. Oprawione w ramki dzieła dziecka sprawią, że pokój stanie się mniej katalogowy, a bardziej osobisty.

Dekoracyjne poduszki

Niezależnie od tego, czy w pokoju siedmiolatki będzie stało łóżko, czy może kanapa, warto kupić kilka dekoracyjnych poduszek, które ożywią pomieszczenie i dodadzą mu przytulności.

Pokój dla dziewczynki 7 lat – uwzględnijmy zdanie dziecka

Pamiętajmy, żeby zaangażować pociechę w tworzenie nowego pokoju. Nie zawsze jego wybory będą spójne z naszymi, ale przecież to nie my będziemy tam spać, bawić się i odrabiać lekcje.
Autor: R. Wojtaś