Data modyfikacji:

Najlepsze książki z romansem mafijnym w tle

Książki o mafii z romansem w tle są niezwykle popularne od wielu lat. Wszystko ze względu na to, że dostarczają nam one mnóstwa emocji – ekscytacji, strachu, nadziei czy smutku. Coraz więcej kobiet sięga po tego typu literaturę na co dzień. Ba, dla wielu to jedyne czytane lektury. Jednak nie wszystkie romantyczne książki o mafii są tak samo warte uwagi. W tym artykule postanowiliśmy pochylić się nad najlepszymi pozycjami. Oto nasza lista najlepszych książek z romansem mafijnym w tle. Mamy nadzieje, że opisane propozycje umilą wam niejeden letni czy jesienny wieczór.

kobieta z książką

Książka o mafii z romansem w tle: „Rosyjska księżniczka” Moniki Skabary

Jakie będą najlepsze romanse z wątkiem mafijnym w tle? Nasze zestawienie rozpoczyna „Rosyjska księżniczka”. To debiutancka książka polskiej pisarki, która na rynku wydawniczym wciąż stawia pierwsze kroki. Monika Skabara zdążyła jednak już wydać kolejne książki, składające się na serię „Dziedzictwo”, którą rozpoczyna właśnie „Rosyjska księżniczka”.

Romans mafijny opowiada o jedynej córce szefa rosyjskiej mafii, wychowywanej żelazną ręką. Jej nieustępliwa i twarda natura nie przeszkadza jednak bossowi włoskiej kamorry zakochać się w niej bez pamięci. Choć klan mafijny zza wschodniej granicy nie żyje w zgodzie z Włochami, ojciec Saszy postanawia wydać ją za mąż za Antonio Morinellego. Córka jednak nie ma zamiaru poddać się woli ojca bez walki.

Książka „Rosyjska księżniczka” pełna jest przemocy, zwrotów akcji, trudnych historii rodzinnych i mafijnych porachunków. Czytelnicy chwalą ją za wspaniale wykreowane postaci i lekkość w czytaniu. „Rosyjska księżniczka” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów książek o mafii i romansach.

„Bennett Mafia”, czyli romans, mafia i rodzinne sekrety

Tijan Meyer to znana autorka książek erotycznych i romantycznych. Często sięga także po mafijne motywy. „Bennett Mafia” jest pozycją, opowiadającą o kobiecie, która po latach spotyka znajomego z nastoletnich lat. Kai Bennett pochodzi z potężnego rodu mafijnego. Ma w sobie wszystko to, co może kręcić kobiety – jest niebezpieczny, ma duże wpływy, a do tego zdecydowanie grzeszy urodą i przyciąga niesamowitym spojrzeniem.

Historia zawarta w książce łączy w sobie mafijne układy, tajemnice, ale także romanse oraz prawdziwą miłość. Czytelnicy cenią ją za wartką akcję, która budzi mnóstwo emocji. „Bennett Mafia” to kolejna pozycja, która musi znaleźć się na półce wszystkich, lubiących książki o mafii i romansach.

Miłosny trójkąt w mafijnym świecie – „Grzech” Gabrieli L. Orione

„Grzech” to pierwszy tom z cyklu „Wodząc na pokuszenie”. W tym przypadku mamy do czynienia nie tylko z romansem, ale wręcz… z trójkątem! Książka opowiada historię młodej, pięknej kobiety Olivii, która zawróciła w głowie przystojnemu Włochowi. Salvadore jest szczególnie zainteresowany tą znajomością, ponieważ wierzy, że to właśnie spotkanie z Olivią przepowiedziała mu wróżka. Tymczasem kobieta ma już partnera – jest nim niebezpieczny Albańczyk, mający konszachty z włoską mafią.

Salvadore szybko daje wplątać się w manipulacje pięknej Olivii i z zaskoczeniem zauważa, że znalazł się w sytuacji bez wyjścia. Konsekwencje miłosnego trójkąta mogą okazać się tragiczne.

Ta debiutancka książka Gabrieli L. Orione podbiła serca kobiet w całej Polsce. Świadczą o tym chociażby świetne recenzje. Pozycja dostarcza wielu emocji, jest pełna zawiłości, intryg i oczywiście miłości.

FBI i bossowie gangów, czyli „Trapped. Romans mafijny”

„Trapped. Romans mafijny” to książka polskiej autorki Alicji Skirgajłło. To pozycja pełna zawiłości, intryg, mafijnych porachunków, przestępstw i walki dobra ze złem. Czytelnik poznaje Holly Evans – młodą, samotną matkę, która wstąpiła w szeregi FBI.

Jednym z jej służbowych zadań jest wniknięcie w kręgi mafii i zdobycie zaufania jej szefa. To trudna misja, jednak piękna Holly podejmuje się tego wyzwania i staje twarzą w twarz z dwoma niebezpiecznymi bandziorami – Declanem i Joshuą. Obaj dowodzą gangiem, są zamieszani w handel narkotykami i zabijają z zimną krwią. Akcja książki „Trapped. Romans mafijny” to mieszanka wybuchowa, która wciągnie was na długie godziny.

Niezawodna Blanka Lipińska, czyli „365 dni” i romans z sycylijskim mafiozem

Popularność trylogii Blanki Lipińskiej jest już tak duża, że chyba niewielu osobom trzeba jeszcze przedstawiać tę autorkę. Książka „365 dni” to pierwszy tom z serii opowiadającej o mafii, porwaniach, morderstwach, ale także miłości z dużą dawką erotyzmu.

Podczas lektury poznajemy Laurę Biel – piękną Polkę, która wybiera się na Sycylię wraz ze swoim partnerem i przyjaciółmi. Wizyta ta nieco wymyka się spod kontroli, bowiem Laura zostaje porwana przez szefa włoskiej mafii, Dona Massimo Torricelliego. Ten bezwzględny przestępca daje swojej ofierze tytułowe 365 dni na zakochanie się w nim.

Choć Laura Biel ze wszystkich sił stara się udowodnić oprawcy, że nie jest w stanie zmusić jej do miłości, w niedługim czasie ulega urokom przystojnego, tajemniczego i niebezpiecznego Włocha. Więzienie przestaje być więzieniem, a oprawca staje się obiektem pożądania. Książka doczekała się nawet ekranizacji pod tym samym tytułem. Kolejne tomy serii autorstwa Blanki Lipińskiej to „Ten dzień” oraz „Kolejne 365 dni”.

Zobacz także inne książki podobne do 365 dni

Książki z mafijnym romansem w tle stają się coraz popularniejsze, dlatego też są one chętniej wydawane. Jeśli należycie do fanów tego gatunku, koniecznie śledźcie nowości wydawnicze. Dzięki temu nie przegapicie najlepszych pozycji, które obecnie rosną na rynku jak grzyby po deszczu. Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi również przyczynią się do tego, że odkryjecie nowych pisarzy książek o mafii i romansach. Miłej lektury!

Autorka: Olga Sadowska