Data modyfikacji:

Spalacze tłuszczu – ranking najlepszych produktów

Mimo regularnych ćwiczeń i zdrowej diety nie widzisz efektów odchudzania? Proces usuwania tkanki tłuszczowej możesz wspomóc stosując substancje, które dosłownie ją spalają. Sprawdź, jak działają spalacze tłuszczu i zobacz przygotowany przez nas ranking najlepszych produktów typu „fat burner”.

Spalacze tłuszczu – ranking TOP 10


Jeśli chcesz pozbyć się nadmiernych kilogramów jeszcze szybciej, sięgnij po naturalne spalacze tłuszczu – dobry „fat burner” powinien być skomponowany na bazie wysokiej jakości składników, które w naturalny sposób pobudzają metabolizm do szybszego usuwania tkanki tłuszczowej. Sprawdź ranking najlepszych pogromców tłuszczu i wybierz swojego sprzymierzeńca w walce o smukłą sylwetkę.

Jak działają spalacze tłuszczu?

Spalaczami tłuszczu nazywane są preparaty, które zmniejszają poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. Produkty te można podzielić na różne rodzaje, w zależności od substancji aktywnych w nich zawartych oraz sposobu działania. Występują w różnych postaciach – głównie w formie tabletek lub proszków, które można dodawać do posiłków czy koktajli. Błędnym jest twierdzenie, że spalacze tłuszczu to zawsze środki nafaszerowane „chemią” i szkodliwe – dobre produkty pobudzające metabolizm powinny składać się ze składników pochodzenia naturalnego. A warto wiedzieć, że naturalnych spalaczy tłuszczu nie brakuje; zaliczyć można do nich chociażby ostre przyprawy i niektóre zioła. Dobrze złożone mieszanki naturalnych składników okażą się więc niczym innym, jak dodatkowym wsparciem w odchudzaniu. Stosując spalacze tłuszczu wraz z dobrze zbilansowaną dietą oraz aktywnością fizyczną zwiększysz swoją szansę na uzyskanie wymarzonej sylwetki.

Najlepsze spalacze tłuszczu – rodzaje


Jakie produkty typu „fat burner” dostępne są na rynku? Do najpopularniejszych spalaczy tłuszczu stosowanych zarówno przez profesjonalnych sportowców, jak i laików zalicza się:

1. Blokery kortyzolu

Kortyzol, czyli hormon stresu ma bardzo zły wpływ na twoją sylwetkę. Jeśli jego wysoki poziom utrzymuje się długo, dochodzi do szybkiego przybierania na wadze. To właśnie dlatego osoby, które mają stresujący tryb życia często borykają się z nadwagą. Spalacze tłuszczu blokujące kortyzol trzymają jego poziom „w ryzach”, zwiększają odporność na stres i zmniejszają skłonność do tycia.

2. Naturalne termogeniczne spalacze tłuszczu

Termogeniczne spalacze tłuszczu cieszą się dużą popularnością dzięki swojej skuteczności. Zasada ich działania opiera się na wytwarzaniu energii cieplnej wewnątrz organizmu, co skutkuje wzrostem jego temperatury. Takie mocne spalacze tłuszczu działają na ciało niemal tak samo, jak aktywność fizyczna. W skład tzw. „termogeników” odchudzających wchodzą np. kofeina, pieprz, chilli, imbir czy cynamon.

3. Boostery metabolizmu

Z tłuszczem możesz walczyć jeszcze na inny sposób – rozkręcając swój metabolizm. To w końcu przede wszystkim on odpowiada za to, aby poziom tkanki tłuszczowej utrzymywał się na właściwym poziomie. Produkty zawierające zieloną herbatę czy kawę pobudzają naturalne procesy fizjologiczne, które usuwają zbędne komórki tłuszczowe.

4. Środki hamujące apetyt

Do produktów, które pomagają walczyć z tkanką tłuszczową należy zaliczyć także reduktory apetytu. To wybór dobry dla osób, które mają skłonność do podjadania między posiłkami. Warto pamiętać, że jeśli ilość przyjętej z pożywienia energii jest znacznie większa niż ta, którą wydatkujesz podczas dziennej aktywności, bardzo łatwo o nadmierne kilogramy. Reduktory apetytu pomogą ci nie ulec pokusie sięgnięcia po ulubioną czekoladkę czy chipsy.

5. Lipolityczne spalacze tłuszczu

To produkty, które oddziałują na przysadkę mózgową stymulując proces lipolizy, czyli naturalnego usuwania komórek tłuszczowych z organizmu.

Spalacze tłuszczu dla kobiet i mężczyzn 

Na rynku można znaleźć spalacze tłuszczu dedykowane zarówno kobietom, jak i mężczyznom. W rzeczywistości produkty te nie różnią się znacznie między sobą, a rozbieżności można zauważyć jedynie w ich smakach. Proces usuwania tkanki tłuszczowej u kobiet i mężczyzn przebiega identycznie, dlatego nie zawsze warto sugerować się opakowaniem środka odchudzającego. 

Naturalne spalacze tłuszczu – efekty stosowania 

Regularne stosowanie spalaczy tłuszczu zgodnie z zaleceniami producentów pozwoli ci na szybsze pozbycie się tkanki tłuszczowej w zdrowy, kontrolowany sposób. Każdy, kto choć raz próbował się odchudzać wie, że z czasem bywa coraz trudniej, a oporna tkanka tłuszczowa wymaga przedsięwzięcia specjalnych środków. Naturalne spalacze tłuszczu mogą być świetnym uzupełnieniem zdrowej diety oraz aktywności fizycznej. 

Spalacze tłuszczu – opinie lekarzy 

Spalacze tłuszczu są bezpieczne w stosowaniu, jeśli tylko spełniają warunki określone przez Sanepid. Z tego względu lekarze apelują o dokładne sprawdzenie informacji o środku, który decydujemy się zażyć. Jak często pokazują badania naukowe, mimo że rynek pełen jest bezpiecznych i naturalnych spalaczy tłuszczu, należy zachować ostrożność – nietrudno o produkty zawierające szkodliwą, lecz wciąż niezakazaną substancję DNP.

Spalacze tłuszczu. Czy warto je stosować?

Odpowiednio przebadane i zgodne z warunkami Sanepidu „fat burnery” można stosować bez obaw, mając jednak na uwadze przeciwwskazania, o których wspominają producenci. Jeśli będziesz zażywać spalaczy tłuszczu „z głową”, śmiało możesz je potraktować jako dobre wsparcie podczas odchudzania. Raz jeszcze należy podkreślić, że żadne produkty nie zastąpią aktywności fizycznej i zdrowego jadłospisu.

Spalacze tłuszczu to tylko czasowe wsparcie podczas walki o zgrabną sylwetkę! Naturalne spalacze tłuszczu pomogą ci szybciej uzyskać wymarzoną figurę. Warto wypróbować je wtedy, gdy mimo sportu i dobrej diety waga od dłuższego czasu „stoi w miejscu”.

Źródła:

A. Petróczi, corresponding author Jorge A. Vela Ocampo, Iltaf Shah, Carl Jenkinson, Rachael New, Ricky A. James, Glenn Taylor, Declan P. Naughton, Russian roulette with unlicensed fat-burner drug 2,4-dinitrophenol (DNP): evidence from a multidisciplinary study of the internet, bodybuilding supplements and DNP users, US National Library of Medicine National Institutes of Health.


Autorka: Joanna Stanuch