Data publikacji:

Najlepsze zegarki do mierzenia ciśnienia

 W dzisiejszych czasach, aby kontrolować swoje tętno oraz ciśnienie, wystarczy założyć odpowiedni, nowoczesny zegarek z funkcją ich pomiaru. To naprawdę ciekawe rozwiązanie zarówno dla osób starszych, które ze względów zdrowotnych muszą monitorować takie rzeczy w ciągu dnia, jak i dla osób aktywnych fizycznie. Zegarek do mierzenia ciśnienia jest interesującym gadżetem, należy jednak pamiętać, że nie zastąpi regularnych wizyt u lekarza.
smartwatch

Jak działają zegarki do mierzenia ciśnienia?

Zastanawiasz się, na jaki smarwatch czy smartband postawić? Jedną z ciekawych funkcji jest pomiar ciśnienia. Jeżeli myślisz nad zakupem zegarka z pomiarem ciśnienia tętniczego dla siebie lub dla kogoś bliskiego, z pewnością zadałeś sobie pytanie, jak to się dzieje, że takie małe urządzenie jest wyposażone w tak niezwykłe i przydatne funkcje.

Jedną z najczęściej stosowanych metod przy tego typu sprzęcie jest wykorzystanie pomiaru optycznego. Jak on działa? Na deklu zegarka zostały rozmieszczone specjalne diody LED oraz czujnik światła, które po naświetleniu kawałka skóry są w stanie wykryć ukryte naczynia krwionośne. Urządzenie nie zastąpi wizyty u specjalisty, ale z pewnością pomoże w monitorowaniu takich podstawowych funkcji podczas dnia codziennego.

Zegarki do mierzenia ciśnienia będą działały najlepiej, jeśli całość będzie dokładnie przylegała do ręki użytkownika. Co może być przeszkodą w pozyskaniu najdokładniejszego wyniku? To powinno zainteresować osoby, które posiadają tatuaże w obrębie nadgarstka. Tusz umieszczony pod skórą potrafi zaburzyć działanie urządzenia. Zegarek z funkcją pomiaru ciśnienia może nie zauważyć naczyń krwionośnych skrytych pod warstwą pigmentu.

Kolejnym często stosowanym sposobem na szybki i dokładny pomiar funkcji życiowych jest pas HR, który ściśle współpracuje z całością urządzenia. Takie rozwiązanie jest niezwykle komfortowe, szczególnie dla osób aktywnych fizycznie. Dodatkowo wymiana baterii jest prosta i intuicyjna.

Komu najbardziej przyda się zegarek z pomiarem ciśnienia tętniczego?

Zegarek z funkcją pomiaru ciśnienia może być ciekawym prezentem dla bliskiej ci osoby. Dla kogo przeznaczone jest takie urządzenie? Osoby, które mają problemy z układem oddechowym, którego choroby mają lekki lub cięższy przebieg, mogą go potrzebować.

Jeżeli w trakcie wykonywania codziennych czynności chory zauważy niepokojące zmiany swoich wyników, mogą być one wynikiem stale pogłębiających się problemów ze zdrowiem. W takim przypadku należy niezwłocznie udać się do specjalisty, który postawi słuszną diagnozę.

Zegarki do mierzenia ciśnienia mogą zaalarmować w sytuacji zagrażającej życiu, lub zdrowiu osoby w ich posiadaniu. Dlatego warto je podarować także bliskim, którzy zmagają się z chorobami serca, a także cukrzycą oraz nadciśnieniem. To dobry sposób, który pozwoli na monitorowanie podstawowych funkcji.

Myślisz nad tym, jaki zegarek do biegania wybrać? Zegarki do mierzenia ciśnienia przydadzą się także wszystkim tym, którzy uwielbiają aktywność fizyczną. Szczególnie sporty wyczynowe sprawiają, że organizm człowieka jest poddawany dużemu wysiłkowi. Dlatego w jego trakcie warto sprawdzać, czy ze zdrowiem nie dzieje się nic niepokojącego.

Jaki zegarek z pomiarem ciśnienia będzie dla ciebie najlepszy?

W zależności od potrzeb użytkowania, dodatkowe funkcje takiego urządzenia mogą różnić się z zależności od modelu. Fani aktywności fizycznej powinni zwrócić uwagę na zegarki do mierzenia ciśnienia, które mają inne opcje, związane z treningiem. Na rynku jest wiele modeli sportowych, które zwracają na siebie uwagę nie tylko zaawansowanymi możliwościami, ale również wyglądem.

Jeżeli masz problemy zdrowotne i chcesz zadbać o stały monitoring swojego ciśnienia i tętna, wybierz klasyczny zegarek, bez dodatkowych funkcji. Jest wiele kolorów, wzorów i stylów, w których dostaniesz najlepszy zegarek do mierzenia ciśnienia. Dopasuj go w zależności od twojego codziennego wizerunku, aby nie rzucał się w oczy i był miłym dodatkiem, który podkreśli twoje modowe wybory. Jaki zegarek z pomiarem ciśnienia będzie najlepszy dla ciebie? Zdecyduj sam!

Najlepszy zegarek z funkcją pomiaru ciśnienia dla pań

Dobry smartwatch damski to coraz chętniej wybierane akcesorium. Aktywnie fizycznie, nowoczesne kobiety, które cenią sobie stylowy wygląd oraz zdrowie, zainteresuje właśnie ten zegarek z funkcją pomiaru ciśnienia tętniczego.

Samsung Galaxy Watch Active 2 SM-R830

To minimalistyczny smartwatch o przekątnej ekranu 1,2 cala. Wyróżnia się zdecydowanie stylem, okrągły i lekki, w supersportowym stylu, z aluminiowym korpusem. Dzięki niemu będziesz mogła skorzystać z internetu, muzyki i szukać informacji dzięki łączności LTE.

Ma opcje trenera osobistego. Co to oznacza? Będziesz mogła na bieżąco monitorować spalane podczas ćwiczeń kalorie, tempo, dystans oraz prędkość. Ten zegarek z pomiarem ciśnienia krwi ma wiele pozytywnych opinii. Nie bez przyczyny. Jest wodoodporny i wytrzymały. Co więcej, oprócz możliwości mierzenia ciśnienia, śledzi również rytm serca, czyli EKG.

Idealny zegarek do mierzenia ciśnienia dla panów

A na jaki model powinni zwrócić uwagę panowie?

Huawei Watch GT 2

Pomiar ciśnienia zegarkiem to nie jedyna funkcja tego modelu. Huawei Watch GT 2 to wytrzymały, wodoodporny elegancki smartwatch, dzięki któremu pozwolisz sobie na więcej. Ekran o przekątnej 1,39 cala pozwoli ci zobaczyć bogate kolory i niezwykłe barwy.

Ten zegarek monitoruje puls, przebytą trasę, ilość zrobionych kroków oraz wszystkie spalone przez ciebie kalorie i intensywność wysiłku fizycznego. Dba także o twoją wydajność tlenową. Ma aż 10 dostępnych planów treningowych, z których możesz wybrać najlepszy dla siebie.

Jego pamięć wewnętrzna to 2 GB, czyli aż 500 piosenek, których możesz słuchać każdego dnia! Ten zegarek z pomiarem ciśnienia ma opinie wręcz znakomite.

Jeżeli zastanawiasz się nad jego kupnem, zachęcić powinna cię dodatkowa informacja, że maksymalny czas pracy tego smartwatcha to aż 336 godzin. Wystarczy ładować go raz na tydzień, aby móc cieszyć się jego sprawnym działaniem. Jeśli szukasz prezentu, z którego ucieszy się każdy mężczyzna, możesz być pewien, że to najlepszy wybór.

Autor: Marcin Krawczyk