Data publikacji:

Jaki będzie dobry mop do paneli?

Decyzja o tym, jaki mop do paneli kupić, powinna być przemyślana. No chyba, że nie zależy ci na tym, żeby podłoga w twoim domu była piękna przez wiele lat. Mieszkanie wyczyszczone na błysk nie musi być katorgą. Dobry mop do mycia paneli solidnie wyczyści powierzchnię z zabrudzeń oraz nie pozostawi smug. Jaki będzie dobry mop do paneli?

mop do paneli

Rodzaje mopów do mycia podłogi

Jak wybrać najlepszy mop? Mopy do mycia podłogi dzieli się na:

  • sznurkowe, 
  • paskowe, 
  • płaskie – z wyciskarką lub ze spryskiwaczem, 
  • obrotowe okrągłe lub obrotowe płaskie, 
  • parowe.

Jaki powinien być dobry mop do paneli?

Przy myciu paneli oraz podłóg drewnianych ważne jest to, aby nie nasączać podłogi zbyt dużą ilością wody, bo ta – dostając się w szczeliny pomiędzy panelami – powoli niszczy je od spodu i brzegu. Panele wypaczają się i puchną. Ich żywotność widocznie się skraca. Jaki mop do drewnianej podłogi wybrać? To, co najlepszego możesz zrobić dla swojej podłogi, to zainwestować w mop z systemem wyciskającym.

Jakie są zalety mopa do podłogi z systemem wyciskającym?

  • Jest to zawsze zestaw zawierający wiadro, mop i system do odciskania końcówek z nadmiaru wody.
  • Nie musisz wyciskać ręcznie mopa. Mopy bez wiadra z mechanicznym systemem oznaczają użycie rąk własnych do kontaktu z brudną wodą, schylanie się i…a w efekcie – niekoniecznie dobrze odciśnięty mop, czyli po prostu – zbyt mokry do bezpiecznego mycia podłogi. Używając mopa podłogowego z systemem wyciskającym, sprzątanie jest przyjemne (nie taplasz się w brudnej wodzie), a panele umyte porządnie jak nigdy dotąd!

Jaki mop do paneli podłogowych warto kupić?

Płaski z obrotową głowicą. Dlaczego? Bo głowicą mopa można obracać wokół jej osi. Umożliwia to wygodne zmycie całej podłogi wraz z trudno dostępnymi zakamarkami. Takim mopem wjedziesz również pod łóżko, szafę i sofę.

Jak to możliwe, że mop do paneli podłogowych z obrotową głowicą czyni takie cuda? To wszystko dzięki temu, że kij mopa nachyla się płasko do podłogi. Tego typu mopem nie musisz wielokrotnie pocierać podłogi, by była ona wyczyszczona z kurzu, włosów ludzkich i sierści czworonogów. Mop płaski nie pozostawia smug.

Jeśli zainwestujesz dodatkowo w wiadro z systemem wyciskającym, mycie podłóg mopem będzie dla ciebie przyjemnością. Nakładki mopa płaskiego możesz wyprać w pralce. Wiele osób uważa, że mop płaski to najlepszy mop do paneli. 

Czy mop obrotowy sprawdzi się do mycia paneli?

Jak działa mop obrotowy? Okrągła głowica obraca się dzięki mechanizmowi wirującemu. Efekt? Podłoga z paneli wyczyszczona na błysk, bez smug i bez zbędnego wysiłku. Dzięki obrotowemu ruchowi każde zanieczyszczenie z podłogi zmywa się łatwiej. 

Najlepszy mop do paneli obrotowy będzie wyposażony w grube i chłonne nakładki, więc podłogę można zmywać nawet bez detergentów, wystarczy gorąca woda. Każdy mop obrotowy znajdziesz w zestawie z wiadrem i systemem odciskającym nadmiar wody po to, aby zbyt duża ilość wody nie niszczyła paneli podłogowych.

Czy mop do paneli sznurkowy i paskowy dobrze umyją podłogę?

Jeśli zależy ci na wyczyszczeniu powierzchni, a nie przeszkadzają ci pozostawione przez mop smugi, to możesz wybrać mop sznurkowy do paneli lub mop paskowy do paneli. Pamiętaj jednak, że końcówki wymienne mopa trudno utrzymać w czystości, a pomiędzy nimi chętnie wplatają się ludzkie włosy i sierść zwierzaków. Tego typu mop do podłogi też bardzo szybko się zużywa, a tanie mopy sznurkowe i paskowe łatwo jest złamać podczas intensywnego szorowania podłogi.

Wybierz najlepszy mop do paneli, którym łatwo wyczyścisz podłogę na błysk!

Zdjęcie: Image-Source/Envato Elements
Ewa Doniec
Ewa Doniec

Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Lawenda, makaron i wiatr. To moje „naj”, za którymi podążam, kosztując życie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.