Data modyfikacji:

Najlepsze gryzaki dla niemowląt – ranking

Każdy rodzic wie, z czym wiąże się okres ząbkowania. To nieprzespane noce, płacz i pogorszony nastrój malucha, który udziela się całej rodzinie. Na szczęście istnieją sposoby na to, by choć odrobinę zmniejszyć dolegliwości bólowe u maluszka – to m.in. gryzaki dla niemowląt. Ranking najlepszych uspokajaczy znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

gryzak dla niemowląt

Gryzaki dla niemowląt – ranking

Gryzak na ząbkowanie powinien się znaleźć w wyprawce każdego dziecka. Jaki gryzak dla niemowlaka wybrać? Ranking polecanych zabawek pomoże ci podjąć decyzję.

 1. Canpol Babies, gryzak wodny w kształcie steru
 2. Mombella, gryzak uspokajający Mushroom
 3. Vulli, gryzak żyrafa Sophie
 4. Mombella, gryzak uspokajający Elephant
 5. Boon, gryzak na ząbkowanie ze zbiorniczkiem na jedzenie

Gryzak na ząbkowanie – przyjaciel bobasa

Każde dziecko przechodzi ząbkowanie na własny sposób. Niektóre bobasy przechodzą je bezboleśnie, u innych dochodzi jedynie do nieznacznego marudzenia. Jeszcze inne odczuwają duży ból, który skutkuje bezsennością, płaczem, niechęcią do jedzenia i zabawy.

Ząbkowanie u niemowląt objawia się najczęściej silnym ślinieniem, niechęcią do jedzenia i ssania oraz problemami ze snem. Maluch chętniej niż dotychczas wkłada wszystko do ust, ponieważ swędzą go dziąsła. U niektórych niemowląt może wystąpić podwyższona temperatura ciała oraz biegunka.

O ząbkowaniu bobasa warto pomyśleć jeszcze przed jego nadejściem. Pozwoli to właściwie przygotować się do wyjątkowego, ale i trudnego okresu w życiu dziecka. Kiedy możesz spodziewać się pojawienia pierwszych ząbków?

 • od 3. do 9. miesiąca wyrzynają się dolne jedynki,
 • od 5. do 12. miesiąca – jedynki górne,
 • od 9. do 13. miesiąca – dolne i górne dwójki,
 • od 10. do 18. miesiąca – dolne i górne czwórki,
 • od 15. do 20. miesiąca – dolne i górne trójki,
 • od 23. do 33. miesiąca – dolne i górne piątki.

Jak widać, ząbkowanie u niemowląt rozpoczyna się wcześnie i trwa nawet przez pierwsze 2 lata życia. Dlatego już po narodzinach bobasa warto zacząć poszukiwania najlepszego poskramiacza bólu obrzękniętych dziąsełek, czyli gryzaków dla niemowląt. Ranking polecanych produktów pomoże ci znaleźć odpowiedni gryzak.

Jaki gryzak dla niemowlaka na ząbkowanie wybrać?

Gryzaki uspokajające ząbkujące niemowlęta znane były już przez nasze babcie. Przyrządy te przez dekady przeszły sporą rewolucję – dziś na rynku znaleźć można dziesiątki odmian gryzaków, w różnych kształtach i kolorach. Wiele gryzaków może pełnić funkcję zabawek.

Podstawowy podział wyróżnia gryzaki na ząbkowanie miękkie oraz twarde. Które z nich sprawdzają się lepiej?

Miękkie gryzaki na ząbkowanie

Gryzaki uspokajające wykonane z miękkich tworzyw to najczęstszy wybór rodziców. Takie gryzaki dla niemowląt znajdziesz też w rankingu. Do tej grupy należą:

 • Gryzaki wodne, wykonane z silikonu oraz wypełnione wodą. Można schładzać je w lodówce, dzięki czemu jeszcze lepiej koją dziąsła malucha.
 • Gryzaki wodne, wypełnione bezpieczną substancją, również podatną na schładzanie.
 • Gryzaki z naturalnego kauczuku.
 • Miękkie gryzaki z tkanin, pełniące również funkcję zabawek edukacyjnych.

A może twardy gryzak dla dziecka?

W ostatnim czasie popularne są drewniane zabawki dla dzieci. Moda ta nie ominęła gryzaków uspokajających. Produkowane z jesionu, klonu lub bambusa są całkowicie bezpieczne dla maluszka, ponieważ wykazują właściwości antybakteryjne. Twarde gryzaki z drewna nie są malowane lakierami, a jedynie zabezpieczane naturalnymi olejami.

Jaki gryzak dla niemowlaka z rankingu? Przede wszystkim bezpieczny!

Niezależnie od wybranego rodzaju gryzaka z naszego rankingu, produkt musi spełniać normy bezpieczeństwa. Gryzak powinien być pozbawiony szkodliwych substancji, takich jak ftalany, BPA i PVC. Przed zakupem sprawdź, czy produkt został oznaczony niezbędnymi certyfikatami. Nigdy nie kupuj gryzaków dziecięcych z niepewnych źródeł – mogą być bardzo groźne dla zdrowia!

Gryzaki dla niemowląt: ranking najlepszych modeli

Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj gryzaka dla dziecka wybrać, warto wypróbować kilka różnych modeli i sprawdzić, który przyniesie bobasowi największą ulgę. Możesz sugerować się również opiniami rodziców, którzy już dokonali zakupu. Sprawdź nasz ranking gryzaków dla niemowląt!

Canpol Babies, gryzak wodny w kształcie steru

Gryzak wodny otwierający ranking jest bardzo łatwy do uchwycenia, dlatego sprawdzi się u każdego niemowlaka. Został zabarwiony naturalnymi barwnikami spożywczymi, by jeszcze bardziej zainteresować malucha. Schłodź go w lodówce, a wspaniale ukoi ból związany z wyrzynaniem się ząbków.

Mombella, gryzak uspokajający Mushroom

Kształt tego gryzaka jest co najmniej nietypowy. Nie jest jednak przypadkowy: nawiązuje do maminej piersi, dlatego dziecko chętnie go używa. Gryzak bez problemu możesz myć w zmywarce, a dla lepszego efektu kojącego – mrozić.

Vulli, gryzak żyrafa Sophie

Ten gryzak dla niemowląt z naszego rankingu to już prawdziwa legenda – mamy sięgają po niego od dziesięcioleci. Żyrafa Sophie to nie tylko wspaniały uspokajacz, ale także ulubiona zabawka niejednego malca. Wyprodukowano ją z gumy otrzymywanej z drzewa Havea, czyli naturalnego lateksu. Żyrafa po naciśnięciu piszczy, dzięki czemu jest jeszcze atrakcyjniejsza dla niemowlaka. Żyrafa Sophie występuje w wersji twardej i miękkiej.

Mombella, gryzak uspokajający Elephant

Słonik wykonany z plastycznej, bezpiecznej gumy jest łatwy w uchwyceniu i gryzieniu. Posiada końcówkę z wypustkami, która nadaje się do masowania obolałych dziąseł. W przyszłości może posłużyć dziecku jako pierwsza szczoteczka dla niemowląt.

Boon, gryzak na ząbkowanie ze zbiorniczkiem na jedzenie

Ten wyjątkowy gryzak pozwoli ci podawać dziecku różne przysmaki, takie jak mrożone owoce. Wszystko to dzięki zbiorniczkowi z maleńkimi otworami. Łagodzenie objawów ząbkowania stanie się jeszcze przyjemniejsze!

Autorka: Joanna Stanuch