W przypadku hulajnóg do 600 zł w większości przypadków mamy do czynienia z modelami, które nie są przeznaczone dla osób dorosłych. Są to modele dla dzieci oraz młodszych nastolatków. Pod względem funkcjonalności nie różnią się one wiele od modeli o wyższych cenach. Mają jednak często mniejsze wymiary i są lżejsze. Również baterie, w których wyposażone są tańsze modele hulajnóg, mają zazwyczaj znacznie mniejszą pojemność, co oznacza, że ich zasięg również jest mniejszy.
Hulajnogi elektryczne tego typu osiągają również mniejsze prędkości, co dla względów bezpieczeństwa małoletnich osób, które się nimi poruszają, ma ogromne znaczenie. Co ważne, w znaczącej większości przypadków (szczególnie w przypadku hulajnóg elektrycznych znanych i cenionych producentów) jakość nie różni się od droższych „dorosłych” modeli. Mamy do czynienia z podobną konstrukcją oraz zastosowanymi w procesie produkcji materiałami. Nie musimy więc obawiać się, że hulajnoga będzie zawodna lub niebezpieczna.
Oferta tanich hulajnóg elektrycznych jest dość szeroka i rozbudowana. Poszukując idealnego modelu, musimy więc wyraźnie określić, na czym nam zależy i dla kogo ma być przeznaczone urządzenie. Poniżej przedstawiamy ciekawe propozycje hulajnóg elektrycznych mieszczących się w tym przedziale cenowym.
Pierwszym modelem, który zasługuje na uwagę, jest z pewnością Spokey Mobius Young. To hulajnoga o mocy 200 W, na której mogą poruszać się osoby o wadze do 70 kg. Jest więc idealnym rozwiązaniem dla młodzieży w wieku szkolnym oraz nastolatków. To, co wyróżnia ten model hulajnogi, to lekkość, łatwość składania oraz kompaktowe wymiary. Hulajnoga ta pozwala na osiągniecie maksymalnej prędkości 12 km na godzinę. Jej maksymalny zasięg również wynosi 12 km. Mówiąc o tym modelu, warto wspomnieć również o ciekawym, modnym designie i kolorystyce.
Drugą hulajnogą, którą możemy polecić, jest Segway Ninebot Kickscooter Zing A6. To hulajnoga bardzo znanej i cenionej marki, która już od lat produkowała pojazdy zasilane energią elektryczną. Możemy więc mieć pewność, że wybieramy najwyższą jakość materiałów oraz nowoczesną i sprawdzoną technologię.
Hulajnoga ta wyróżnia się udźwigiem do 50 kg, jest więc dobrą propozycją dla dzieci w wieku szkolnym. Model ten pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości do 12 km na godzinę. Zasięg hulajnogi wynosi 5 km, będzie więc dobrą opcją jedynie dla dzieci, które poruszają się w najbliższym sąsiedztwie. Hulajnoga jest wyposażona w tradycyjny, manualny hamulec, który znajduje się na tylnym kole.
Kolejną propozycją jest Globber 8+ One K E-Motion 10 650-120. To hulajnoga o mocy 120 W, która osiąga maksymalną prędkość do 12 km na godzinę. Posiada udźwig do 50 kg co oznacza, że jest ciekawą propozycją szczególnie dla kilkulatków. To, co wyróżnia ten model hulajnogi elektrycznej, to wskaźnik LED, dzięki któremu nasza pociecha może monitorować stan naładowania baterii szybko, łatwo i wygodnie.
Hulajnoga posiada bezpieczny tryb Kick start, który uruchamia silnik dopiero po odepchnięciu się i osiągnięciu prędkości 5 km/h. To bardzo ważne w przypadku dzieci w wieku szkolnym, ponieważ korzystając z hulajnogi, są w stanie wystartować bez niebezpiecznych zrywów, mogących spowodować upadek. Hulajnoga wyposażona jest w hamulec mechaniczny oraz system E-ABS.
Warto wspomnieć również o hulajnodze do 600 zł, która nieznacznie przekracza budżet, ale za to jej udźwig pozwala na korzystanie z niej również osobom dorosłym. Jest to Spokey Mobius Comfort – to hulajnoga, która posiada udźwig do 100 km. Jej moc wynosi 250 W, prędkość maksymalna to 25 km na godzinę, a zasięg wynosi 12 km. Hulajnoga ta będzie więc idealna dla osób początkujących oraz dorosłych, którzy chcą jeździć sporadycznie i na niedalekie dystanse. Posiada koła o średnicy 8 cali, dzięki czemu dobrze radzi sobie na każdym rodzaju nawierzchni.