Data modyfikacji:

Jaka hulajnoga elektryczna do 600 zł?

Do tego, że hulajnogi elektryczne biją rekordy popularności, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Stały się popularnym środkiem transportu, który coraz częściej wykorzystujemy do poruszania się po mieście. I choć ceny hulajnóg elektrycznych z górnej półki wynoszą nawet kilka tysięcy złotych, w ofertach sklepów możemy znaleźć również tańsze modele. Wiele hulajnóg elektrycznych dostępnych jest w cenie do 600 zł. Czego jednak możemy spodziewać się po tych urządzeniach? Pora się przekonać.

jaka hulajnoga elektryczna do 600 zł

Parametry ważne przy zakupie hulajnogi elektrycznej

Decydując się na zakup hulajnogi elektrycznej, musimy wiedzieć, że zakupu powinniśmy dokonywać nie tylko na podstawie marki, ale również parametrów pojazdu, które wpływają zarówno na komfort i bezpieczeństwo jazdy, jak i na przeznaczenie danej hulajnogi. Wśród najważniejszych kryteriów, którymi powinniśmy się kierować, wybierając najlepsze hulajnogi elektryczne, wymienić należy:
  • waga hulajnogi, 
  • wielkość kół, 
  • udźwig, 
  • maksymalna prędkość oraz maksymalny zasięg, 
  • pojemność baterii oraz czas ładowania.
Dodatkowo, jeśli zależy nam na tym, by jazda na hulajnodze elektrycznej była maksymalnie bezpieczna, musimy sprawdzić również, w jakie hamulce jest wyposażona (elektromagnetyczne czy tarczowe), czy posiada oświetlenie z przodu i z tyłu oraz dodatkowe odblaski oraz amortyzację.

Dla kogo przeznaczone są hulajnogi do 600 zł?

W przypadku hulajnóg do 600 zł w większości przypadków mamy do czynienia z modelami, które nie są przeznaczone dla osób dorosłych. Są to modele dla dzieci oraz młodszych nastolatków. Pod względem funkcjonalności nie różnią się one wiele od modeli o wyższych cenach. Mają jednak często mniejsze wymiary i są lżejsze. Również baterie, w których wyposażone są tańsze modele hulajnóg, mają zazwyczaj znacznie mniejszą pojemność, co oznacza, że ich zasięg również jest mniejszy.

Hulajnogi elektryczne tego typu osiągają również mniejsze prędkości, co dla względów bezpieczeństwa małoletnich osób, które się nimi poruszają, ma ogromne znaczenie. Co ważne, w znaczącej większości przypadków (szczególnie w przypadku hulajnóg elektrycznych znanych i cenionych producentów) jakość nie różni się od droższych „dorosłych” modeli. Mamy do czynienia z podobną konstrukcją oraz zastosowanymi w procesie produkcji materiałami. Nie musimy więc obawiać się, że hulajnoga będzie zawodna lub niebezpieczna.

Polecane modele hulajnóg elektrycznych do 600 zł – poznaj nasze typy

Oferta tanich hulajnóg elektrycznych jest dość szeroka i rozbudowana. Poszukując idealnego modelu, musimy więc wyraźnie określić, na czym nam zależy i dla kogo ma być przeznaczone urządzenie. Poniżej przedstawiamy ciekawe propozycje hulajnóg elektrycznych mieszczących się w tym przedziale cenowym.

Spokey Mobius Young

Pierwszym modelem, który zasługuje na uwagę,  jest z pewnością Spokey Mobius Young. To hulajnoga o mocy 200 W, na której mogą poruszać się osoby o wadze do 70 kg. Jest więc idealnym rozwiązaniem dla młodzieży w wieku szkolnym oraz nastolatków. To, co wyróżnia ten model hulajnogi, to lekkość, łatwość składania oraz kompaktowe wymiary. Hulajnoga ta pozwala na osiągniecie maksymalnej prędkości 12 km na godzinę. Jej maksymalny zasięg również wynosi 12 km. Mówiąc o tym modelu, warto wspomnieć również o ciekawym, modnym designie i kolorystyce.

Segway Ninebot Kickscooter Zing A6

Drugą hulajnogą, którą możemy polecić, jest Segway Ninebot Kickscooter Zing A6. To hulajnoga bardzo znanej i cenionej marki, która już od lat produkowała pojazdy zasilane energią elektryczną. Możemy więc mieć pewność, że wybieramy najwyższą jakość materiałów oraz nowoczesną i sprawdzoną technologię.

Hulajnoga ta wyróżnia się udźwigiem do 50 kg, jest więc dobrą propozycją dla dzieci w wieku szkolnym. Model ten pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości do 12 km na godzinę. Zasięg hulajnogi wynosi 5 km, będzie więc dobrą opcją jedynie dla dzieci, które poruszają się w najbliższym sąsiedztwie. Hulajnoga jest wyposażona w tradycyjny, manualny hamulec, który znajduje się na tylnym kole.

Globber 8+ One K E-Motion 10 650-120

Kolejną propozycją jest Globber 8+ One K E-Motion 10 650-120. To hulajnoga o mocy 120 W, która osiąga maksymalną prędkość do 12 km na godzinę. Posiada udźwig do 50 kg co oznacza, że jest ciekawą propozycją szczególnie dla kilkulatków. To, co wyróżnia ten model hulajnogi elektrycznej, to wskaźnik LED, dzięki któremu nasza pociecha może monitorować stan naładowania baterii szybko, łatwo i wygodnie.

Hulajnoga posiada bezpieczny tryb Kick start, który uruchamia silnik dopiero po odepchnięciu się i osiągnięciu prędkości 5 km/h.  To bardzo ważne w przypadku dzieci w wieku szkolnym, ponieważ korzystając z hulajnogi, są w stanie wystartować bez niebezpiecznych zrywów, mogących spowodować upadek. Hulajnoga wyposażona jest w hamulec mechaniczny oraz system E-ABS.

Spokey Mobius Comfort

Warto wspomnieć również o hulajnodze do 600 zł, która nieznacznie przekracza budżet, ale za to jej udźwig pozwala na korzystanie z niej również osobom dorosłym. Jest to Spokey Mobius Comfort – to hulajnoga, która posiada udźwig do 100 km. Jej moc wynosi 250  W, prędkość maksymalna to 25 km na godzinę, a zasięg wynosi 12 km. Hulajnoga ta będzie więc idealna dla osób początkujących oraz dorosłych, którzy chcą jeździć sporadycznie i na niedalekie dystanse. Posiada koła o średnicy 8 cali, dzięki czemu dobrze radzi sobie na każdym rodzaju nawierzchni.

Hulajnoga elektryczna do 600 zł to przede wszystkim propozycja dla dzieci oraz młodszych nastolatków. Niemniej jednak zdarzają się modele dostępne za kilkaset złotych, na których mogą poruszać się również starsze i cięższe osoby. Nie da się jednak ukryć, że w cenie kilkuset złotych otrzymujemy sprzęt, którego zarówno prędkość,  jak i zasięg nie będą zbyt duże. 
Autor: Kamila Łońska-Kępa