Data publikacji:

Jaka hulajnoga wyczynowa do 600 zł?

Wybór hulajnogi nie jest łatwy ze względu na bogaty asortyment tych produktów. W każdym dobrze zaopatrzonym sklepie dostępne są różne modele hulajnóg w atrakcyjnych cenach. Jeśli ich specyfikacja techniczna jest dobra, wtedy można mówić o intratnej propozycji zakupowej.
hulajnoga wyczynowa do 600zl

Zanim kupisz, przeczytaj!

Hulajnoga jest atrakcyjnym pojazdem dla obojga płci w różnym wieku. Dawniej jedynie dzieci korzystały z tego środka transportu, i to do zabawy. Aktualnie rynek sprzętu sportowego pęka w szwach, oferując wciąż bardziej zaawansowane hulajnogi Trudno zdecydować się na tą jedną, jeśli każda ma do zaoferowania coś ciekawego. Zanim jednak przesiądziesz się na hulajnogę, zastanów się, w jakim celu ją kupisz. Odpowiedz sobie na pytanie, ile czasu będziesz spędzać na hulajnodze i jak daleko będziesz na niej jeździć. To bardzo ważne pytania, które warunkują wybór odpowiedniego modelu.

Jeśli hulajnoga ma być używana sporadycznie i chcesz dzięki niej podnieść sobie poprzeczkę w aktywności fizycznej, wybierz tradycyjny sprzęt. Napędzana siłą własnych mięśni hulajnoga to nie lada atrakcja dla maluchów, ale i dla starszych, którzy lubią się trochę zmęczyć. To niezwykle cenny środek transportu, którym można dostać się prawie wszędzie. Jazda na hulajnodze oprócz walorów praktycznych ma także wiele innych. To przede wszystkim radość ze spędzania aktywnie wolnego czasu na świeżym powietrzu, spotkania ze znajomymi itd. Jazda na hulajnodze wpływa też bardzo dobrze na poprawę wydolności organizmu, o co warto zawalczyć, szczególnie przed zimą.

Dla wielu osób zwykła hulajnoga nie jest jednak wystarczająca. Jeśli chcesz jeździć do pracy czy na uczelnię, lub po prostu wybierać się w dalsze trasy, wybierz hulajnogę elektryczną. Wystarczy naładować jej akumulator i ruszać w drogę, aby szybko i ekonomicznie przemieścić się z miejsca na miejsce. Wśród tego typu hulajnóg poszczególne modele różnią się od siebie mocą, budową i designem. Nie każdy będzie potrzebował mocarnego sprzętu, który rozpędza się do większych szybkości. Nie każdy też wybierze hulajnogę z szeroką deską czy z różnymi dodatkowymi gadżetami. Alternatywnym wyborem jest hulajnoga wyczynowa. Jeżeli zależy ci na modelu niskobudżetowym, na pewno znajdziesz odpowiedni dla siebie produkt.

Hulajnoga wyczynowa do 600 zł – postaw na solidność i najwyższą jakość

Jeżeli interesuje cię jazda wyczynowa na hulajnodze, modele turystyczne na pewno nie są dla ciebie. Sprzęt przeznaczony do tego typu rekreacji musi mieć solidną konstrukcję, tj. odpowiednie wzmocnienia, metalowy rdzeń koła, jednoczęściową kierownicę i mocne materiały. Drobiazgowa precyzja w każdym elemencie hulajnogi wyczynowej to podstawa.

Hulajnoga wyczynowa do 600 zł dostępna jest w wielu atrakcyjnych wzorach i kolorach. Zanim zdecydujesz się na kupno wymarzonego modelu i klikniesz ikonkę wirtualnego koszyka, przeczytaj dokładnie specyfikację techniczną produktu.

Atrakcyjna hulajnoga wyczynowa dla początkujących

Każdy kiedyś zaczyna trenować wybraną przez siebie dyscyplinę sportu. Jeśli ty zamierzasz poświęcić się jeździe wyczynowej, hulajnoga musi być dopasowana do twoich umiejętności. Jaką wybrać odpowiednią, która będzie najlepsza? Hulajnoga wyczynowa do 600 zł o lekkiej i prostej konstrukcji powinna w pełni zaspokoić twoje potrzeby. Nie musi mieć zbyt szerokiego podestu i kierownicy, natomiast bardzo ważna jest antypoślizgowa powierzchnia platformy.

Pamiętaj, że kierownica nie może mieć regulacji i musi być jednoczęściowa. Konieczne jest dopasowanie hulajnogi do swojego wzrostu, aby jazda na niej była przyjemna i bezpieczna. Hulajnoga dla osoby uczącej się jazdy wyczynowej nie może być za długa, ponieważ będzie to utrudniało wykonywanie trików i innych manewrów. Kółeczka powinny mieć ok. 110 mm, a waga takiej hulajnogi nie może przekraczać 4 kg. Jeśli jednak nie chcesz osiągać większych szybkości, wybierz kółeczka o średnicy 100 mm. Są bardziej zwrotne, dlatego jazda na nich będzie jeszcze łatwiejsza.

Który model wybrać do pierwszej jazdy? Podpowiadamy!

Idealna hulajnoga do 600 zł dla amatora takiej jazdy to model Spokey Hulajnoga wyczynowa Fastplant. Sprzęt waży niewiele ponad 4 kg i może utrzymać ciężar do 100 kg. Ma certyfikat potwierdzający zgodność z normą bezpieczeństwa, co jest bardzo ważne. Do tego należy dodać antypoślizgowy deck oraz szybkie kółka 110 mm. Jazda na takiej hulajnodze to czysta przyjemność dla każdego nastolatka i dorosłego człowieka.

Kolejna hulajnoga wyczynowa do 600 zł to model Oxelo Hulajnoga MF1.8 + Copper False. Pod względem wizualnym prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Ma jednoczęściowy, podwójny widelec, kółeczka o średnicy 100 mm, które zapewniają jej dobrą zwrotność. Zaopatrzone są w aluminiowy rdzeń, co wskazuje na ich trwałość. Lekka, aluminiowa kierownica to gwarancja wykonywania ciekawszych, zaawansowanych sztuczek.

Jaka hulajnoga do 600 zł dla profesjonalistów i średnio zaawansowanych?

Jeśli twoja jazda stanie się zgrabniejsza i będziesz czuć się bezpiecznie, wybierz bardziej zaawansowany model. Jest to np. Soke Hulajnoga SOKE XTR, której wyjątkowy design przyciąga wszystkie spojrzenia. Ma jednoczęściową kierownicę, wysokiej jakości łożyska ABEC-9 oraz aluminiowy, dobrze utwardzony podest. Stalowy jednoczęściowy widelec oraz miękkie gripy zapewniają ciekawą jazdę wyczynową w każdym miejscu.

Hulajnoga wyczynowa dla dzieci

Hulajnoga wyczynowa do 600 zł dla dzieci to np. Slamm Scooters Tantrum V8, która ma designerski wygląd. Kierownica tego modelu jest bardzo szeroka, bo wynosi 74 cm. Niewiele waży – 3,4 kg, czyli jest bardzo lekka, a dla malucha to niezwykle istotna sprawa. Trzeba też wspomnieć o kółkach mających średnicę 100 mm i łożyskach ABEC-9. Te dane techniczne wskazują na to, że mamy do czynienia z atrakcyjną hulajnogą dla młodego skatera. Zwinna i lekka hulajnoga, z którą twoja pociecha nie będzie chciała się rozstać na dłużej.

Kupujesz hulajnogę wyczynową? Musisz to wiedzieć!

Hulajnoga wyczynowa nie może być ani za mała, ani za duża. W pierwszym przypadku jazda na takim sprzęcie stanie się przyczyną bólu pleców. Natomiast za duża hulajnoga to trudniejsze zapanowanie nad pojazdem. Nauka trików na takiej hulajnodze jest niezwykle trudna.

Jeśli chcesz wykonywać bardziej zaawansowane akrobacje, kup model z obrotową kierownicą. Zwróć też uwagę na system kompresji, który warunkuje bezpieczne wykonywanie powietrznych trików. Lepiej zrezygnuj z gwintowanego starego system na korzyść innowacyjnego o odpowiednim zacisku. Oznaczone są one symbolami HIC, SCS oraz ICS. Bardzo ważna jest również trwałość kółeczek, które są narażone na duże wstrząsy. Natomiast łożyska powinny być wykonane ze stali szwajcarskiej, tytanu, ceramiki lub stali szlachetnej.

Hulajnoga za 600 zł to niedrogi zakup. Za tę cenę zyskasz atrakcyjny pod wieloma względami sprzęt, na którym będziesz doskonalić kolejne triki i akrobacje powietrzne, takich jak Hop, Manual, Grint czy FrontFlip. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni model, aby nauka postępowała szybko i była efektywna oraz efektowna.

Autor: Anna Nowakowska