Data publikacji:

Jaką deskę do prasowania wybrać?

Choć wiele osób nie przepada za prasowaniem, to w przypadku niektórych ubrań nie obejdzie się bez interwencji żelazka. Aby sobie to ułatwić, zainwestuj w praktyczną deskę do prasowania. Nie wiesz, która z nich będzie odpowiednia? Przychodzimy z pomocą! Sprawdź, jaką deskę do prasowania wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie jej zakupu.

deska do prasowania

Jaka będzie najlepsza deska do prasowania? Rodzaje desek

Masz już za sobą wybór najlepszego produktu z rankingu żelazek? Pora na zakup dobrej deski do prasowania do kompletu. Na samym początku warto sprawdzić, jakie rodzaje desek do prasowania znajdziesz w popularnych sklepach. Wyróżniamy trzy podstawowe typy.

Deska do prasowania z rękawnikiem

Praktyczny wybór dla osób, które potrzebują pomocy w wyprasowaniu rękawów lub kołnierzyków. Dodatkowy mały element ułatwia także pozbycie się zagięć z nogawek, mankietów, a nawet plisów.

Deska do prasowania z gniazdkiem z przedłużaczem

Dobra deska do prasowania dla osób, które nie mają w pobliżu gniazdka lub lubią prasować na przykład przed telewizorem. Wystarczy podłączyć żelazko do gniazdka umieszczonego w desce i gotowe.

Klasyczna deska do prasowania

Tradycyjny model, który znajdziesz w każdym sklepie w różnych rozmiarach. Co istotne, w każdym tego typu produkcie umieszczono specjalną kratkę, na której możesz położyć żelazko, nie martwiąc się o jego przypalenie.

Jak wybrać dobrą deskę do prasowania?

Jaką deskę do prasowania kupić? Zacznij od znalezienia modelu o wytrzymałym stelażu i blacie. Gwarantujemy, że podziękujesz nam za to już po kilku użyciach. Elementy muszą bez problemu radzić sobie nawet z dużym naciskiem oraz być odporne na rdzewienie. Jeśli prasujesz regularnie, to polecamy ci deski ze stelażem stalowym lub metalowym. Z kolei idealny blat powinien być odporny na wodę i wysokie temperatury.

Przeczytaj, jakie żelazko kupić

Równie ważna jest powłoka deski, której zadaniem jest zabezpieczenie blatu przed uszkodzeniem i ułatwienie prasowania. Strzałem w dziesiątkę będzie model z przynajmniej dwuwarstwowym dodatkiem. Dobrym pomysłem będzie także zakup zestawu z pokrowcem.

Obowiązkowo sprawdź rozmiar deski do prasowania. Jej wymiary mają ogromne znaczenie! O ile za duża będzie po prostu zajmować więcej miejsca, tak za mała uniemożliwi komfortowe korzystanie z żelazka.

Przed złożeniem zamówienia sprawdź, czy interesująca się deska do prasowania ma regulację wysokości. To naprawdę pomocny dodatek, dzięki któremu będą mogli z niej korzystać wszyscy domownicy, nawet ci najmłodsi. Dodatkowo możliwość dopasowywania odległości blatu od ziemi gwarantuje komfort dla kręgosłupa, dzięki któremu zapomnisz o bólu pleców w trakcie prasowania.

Do innych praktycznych dodatków, w które powinna być wyposażona dobra deska do prasowania, zaliczamy między innymi blokadę rozkładania, uchwyt na wieszak czy podstawkę pod żelazko.

Jaka będzie najlepsza deska do prasowania przy użyciu stacji parowej?

Zrezygnowałaś z żelazka i zamiast niego używasz stacji parowej? W takim razie dobrym pomysłem będzie zafundowanie sobie deski do prasowanie ze specjalną podstawą na stację parową. Pamiętaj także, aby sprawdzić, czy zmieści się ona na blacie. Dzięki temu korzystanie z urządzenia będzie w pełni komfortowe.

A może elektryczna deska do prasowania?

Technologia nieustannie idzie do przodu. To właśnie jej zawdzięczamy elektryczne deski do prasowania, które przyspieszą i ułatwią codzienne usuwanie zagnieceń z ubrań. To, w co zostanie wyposażony dany model, zależy od jego ceny. Najtańsze propozycje mają podstawkę pod żelazko, antenkę czy gniazdko z przedłużaczem. Z kolei te z górnej półki mogą pochwalić się takimi dodatkami jak funkcja nadmuchu, podgrzewania i odsysania czy generator pary.

Autorka: Katarzyna Wendzonka