Data modyfikacji:

Jaka kamera do monitoringu zewnętrznego?

Kamera to bardzo skuteczny sposób na ochronę domu przed nieproszonymi gośćmi. Takie niewielkie urządzenie kontroluje, kto przebywa na terenie naszej posesji, ale również daje złodziejowi sygnał, że jest pod stałą obserwacją. Zobacz, jaka kamera do monitoringu zewnętrznego będzie najlepsza.

kamera d monitoringu podwórka

Jakie kamery do monitoringu posesji wybrać?

Wiele osób zniechęca się do zamontowania monitoringu w domu ze względu na wysoką cenę. Kamery przemysłowe rzeczywiście nie należą do najtańszych i, wliczając w to montaż, trzeba liczyć się z wysokimi kosztami. Dobrą alternatywą są kamery IP, które łączą się z siecią i dodatkowo nagrywają materiał na kartach pamięci.

Możemy wyróżnić urządzenia wewnętrzne do monitoringu pomieszczeń i zewnętrzne do sprawdzania okolicy wokół domu. To właśnie ten drugi typ będzie najlepszym wyborem na kamerę do monitorowania podwórka.

Jaka kamera do monitoringu podwórka będzie najlepsza? Przede wszystkim jej obudowa musi być odporna na działanie wody, jak i innych niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu będziesz mógł mieć podgląd na to, co się dzieje na podwórku przez cały czas.

Duże znaczenie w kamerach IP ma również zastosowana matryca. Najlepiej wybierać przetworniki, które oferują rozdzielczość Full HD. Wysoka jakość pozwoli ustalić tożsamość złodzieja, a także dostrzec wiele szczegółów. Kamery HD są nieco tańsze, ale może szybko okazać się, że nagranie jest zbyt słabej jakości, aby coś z niego wyciągnąć.

Wiele kamer do monitoringu podwórka ma szerokokątny obiektyw, który obejmuje całkiem spore pole widzenia. Jeśli przestrzeń twojej posesji jest duża, to zastanów się nad zakupem kamery obrotowej. Zdalnie będziesz mógł wykadrować obraz według swoich preferencji. To daje duży komfort w śledzeniu tego, co dzieje się w różnych obszarach podwórka.

Dobra kamera do monitoringu domu i podwórka, czyli jaka?

Jaka kamera do monitoringu podwórka będzie rozsądnym wyborem? Przede wszystkim powinna mieć system wykrywania ruchu. Trudno wyobrazić sobie domownika, który całymi dniami spędza czas przed ekranem monitora i sprawdza, czy na jego podwórku nic się nie dzieje.

System wykrywania ruchu jest dużo lepszy, ponieważ w przypadku pojawienia się kogoś na posesji, natychmiast cię o tym informuje. Stopień wykrywania ruchu można łatwo ustawić tak, żeby kamera monitoringu za każdym razem nie informowała o drobnych poruszeniach.

Kamera IP będzie przede wszystkim pracować w nocy, dlatego niezbędny jest dedykowany tryb do pracy po zmroku. Producenci zwykle stosują diody podczerwieni, które dają obraz wysokiej jakości. Widoczność zależy ściśle od konkretnego modelu. Na rynku bez problemu znajdziesz dobrą kamerę do monitoringu w nocy dysponującą kilkudziesięciometrowym zasięgiem.

Bardzo przydatne w kamerach są dedykowane aplikacje na komputery, jak i smartfony. Dzięki temu niezależnie od tego, gdzie będziesz w danym momencie, będziesz mógł zobaczyć obraz z urządzenia.

Gdzie powinna być umieszczona kamera do monitoringu podwórka?

Kamera do monitoringu domu na zewnątrz powinna być zamontowana tak, aby obejmowała cały interesujący cię obszar. Jej umieszczenie jest niezwykle istotne, ponieważ w tego typu urządzeniach zdarzają się martwe punkty, które złodziej może wykorzystać.

Jeśli nie masz obrotowej kamery, a chcesz mieć na oku cały obszar, to zastanów się, czy dobrym pomysłem nie będzie zakup dwóch urządzeń.

Kamera zewnętrzna do monitoringu powinna być umieszczona w widocznym miejscu. Złodziej, wchodząc na twoją posesję, dostanie jasny sygnał, że obszar jest kontrolowany. To często zniechęca włamywaczy do dalszych działań. Nie warto więc chować kamery, ponieważ jej sama obecność może już odstraszyć potencjalnego złodzieja.

Dobre kamery do monitoringu podwórka

Overmax Camspot 4.7 

Niedroga kamera IP dysponuje przede wszystkim rozdzielczością Full HD i szerokokątnym obiektywem o kącie widzenia 75 stopni. Obudowa jest odporna na warunki atmosferyczne zgodnie z certyfikatem IP66. To dobra kamera do monitoringu w nocy. Tryb nocny działa we współpracy z 36 diodami IR, co przekłada się na bardzo dobry obraz. Urządzenie dodatkowo ma zaawansowany system wykrywania ruchu.

Dahua Kamera IP 

Wysokiej jakości kamera IP oferuje maksymalny zasięg działania do 50 metrów. Wodoodporność zgodna z IP67 powoduje, że urządzenie jest niezwykle odporne na działanie wody. Obraz w rozdzielczości Full HD gwarantuje świetną jakość. Kamera jest bardzo łatwa w montażu, dlatego założysz ją samodzielnie w krótkim czasie!

Hikvision zewnętrzna kamera 

Obrotowa kamera IP rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD. Zgodność z interfejsem ONVIF sprawia, że można korzystać z różnych zaawansowanych systemów monitoringu. Diody IR oświetlają obszar do maksymalnie 30 metrów.

Połączenie z internetem daje dostęp do dedykowanej aplikacji dostępnej na iOS oraz Androida. Cała konstrukcja została zabezpieczona zgodnie z certyfikatem IP67. To bardzo solidny model kamery do monitoringu podwórka!

Xiaoyi YI Outdoor 

Marka YI jest bardzo popularna na rynku kamer, dlatego wybór takiego urządzenia jest gwarancją najwyższej jakości. YI Outdoor przede wszystkim została bardzo solidnie wykonana, dlatego nie ma obaw o jakiekolwiek uszkodzenia nawet podczas burzy, wiatru czy innych niekorzystnych warunków.

Wysokiej jakości nagrania oferuje rozdzielczość Full HD i kodowanie H.264. Urządzenie automatycznie dostosowuje parametry tak, aby obraz był jak najlepiej widoczny. Wbudowany tryb nocny ma 12 diod IR i filtr kolorów. Tym samym w słabym świetle kamera radzi sobie doskonale.

Mocną stroną urządzenia jest rozbudowana aplikacja YI Home dostępna na smartfony i komputery. Dodatkowo wszystkie nagrania można przechowywać w chmurze YI Cloud. To bardzo dobra kamera do monitoringu w nocy.

Autor: Bartłomiej Mazurek