Data publikacji:

Ranking polecanych kuchenek gazowo-elektrycznych 60 cm

Kuchenka to podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Aktualnie możesz wybierać spośród wielu rodzajów AGD wolnostojącego, jednak nieustannie dużą popularnością cieszy się niezawodna kuchenka gazowo-elektryczna 60 cm, czyli ta o standardowej szerokości. Sprawdź ranking polecanych urządzeń oraz dowiedz się, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu sprzętu!

kuchenka gazowo- elektryczna

Kuchenka gazowo-elektryczna – zalety i wady

Na samym początku warto sprawdzić, czym tak właściwie wyróżniają się kuchenki gazowo-elektryczne. Tego typu modele mają mieszane źródła zasilania. Oznacza to, że piekarnik potrzebuje do działania energii elektrycznej, czyli prądu, podczas gdy płyta grzewcza wykorzystuje gaz.

Na liście zalet, którymi mogą pochwalić się kuchenki gazowo-elektryczne 60 cm z naszego rankingu, znalazła się przede wszystkim możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Gaz jest o wiele tańszy od prądu, dzięki czemu podgrzewanie potraw na płycie nie jest tak kosztowne. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu elektrycznego piekarnika, możesz cieszyć się mnóstwem praktycznych funkcji i równomiernym rozprowadzaniem ciepła.

A jak to jest z wadami? Kuchenki z mieszanymi źródłami zasilania mają ograniczone funkcje płyty grzewczej, wytwarzają spaliny powodujące zabrudzenia ścian w trakcie gotowania oraz wiążą się z wyższym kosztem zakupu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kuchenki gazowo-elektrycznej 60 cm?

Jak wybrać odpowiednią kuchenkę gazowo-elektryczną 60 cm? Jak się okazuje – szerokość to dopiero początek. Równie ważna jest klasa energetyczna, która powinna wynosić przynajmniej A.

Kolejną kwestią jest pojemność piekarnika, którą warto dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli masz dużą rodzinę, to potrzebujesz więcej miejsca do przygotowywania ulubionych potraw. Z kolei single i pary mogą bez obaw wybierać modele z piekarnikiem o pojemności wynoszącej poniżej 60 l.

Podczas zakupu kuchenki gazowo-elektrycznej sprawdź również, czy jest ona wyposażona w ochronę przeciwwypływową gazu. To gwarancja bezpieczeństwa, że domownicy będą chronieni przed zatruciem gazem w przypadku zalania jednego z palników.

Upewnij się także, że wybierasz model z komfortowym dla ciebie sposobem sterowania. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się urządzenia z pokrętłami. Dobrym pomysłem jest też zainwestowanie w kuchenkę z wyświetlaczem.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Zdecydowanie na liczbę funkcji piekarnika i jego wnętrze. Pomocne mogą okazać się również chłodne drzwi, które chronią przed poparzeniem. Upewnij się również, że urządzenie ma odpowiednią konstrukcję. Pomocna okazuje się szuflada na dole czy pokrywa na płytę.

Na zakończenie sprawdź, czy interesujący cię model jest wyposażony w praktyczne i przydatne podczas gotowania funkcje. Mowa przede wszystkim o timerze, opcji grilla czy termoobiegu.

Jaką kuchenkę gazowo-elektryczną 60 cm wybrać? Ranking polecanych urządzeń

Czas sprawdzić, która kuchenka gazowo-elektryczna 60 cm jest najlepszym wyborem. Poniższy ranking obejmuje urządzenia, które cieszą się aktualnie największą popularnością na Ceneo.pl oraz sprawdzają się w wielu polskich domach i nie tylko.

Kuchenka Amica 6123GE3.33PaHZpTsDpNA(Xx)

Model Amica to najpopularniejsza kuchenka gazowo-elektryczna 60 cm w rankingu. Urządzenie o klasie energetycznej A i pojemności 77 l jest wyposażone w 4 palniki oraz zabezpieczenie przeciwpyłowe. Producent dodał do konstrukcji szklaną pokrywę, która pozwala zachować porządek w kuchni.

Polecana kuchenka ma także piekarnik, który nagrzewa się nawet w ciągu 3 minut, ma pojemność w rozmiarze XXL oraz precyzyjnie rozprowadza ciepło. Urządzenie utrzymuje też stabilną temperaturę i jest wyposażone w 6 różnych poziomów pieczenia. Całość dopełnia chłodny front.

Kuchenka Bosch HXN390D50L

Kolejna kuchenka gazowo-elektryczna o szerokości 60 cm, która może pochwalić się klasą energetyczną A. Jej płyta jest wyposażona w 4 palniki – 2 standardowe, szybki i oszczędny, których moc możesz regulować przy pomocy pokręteł. Nie zabrakło również szklanej pokrywy, zapalarki elektrycznej i termoelektrycznego zabezpieczenia przeciwwypływowego gazu.

Z kolei piekarnik w kuchence Bosch ma pojemność XXL (66 l), wyświetlacz LED i halogenowe oświetlenie wnętrza piekarnika. Urządzenie szybko się nagrzewa oraz ma 7 funkcji grzania, w tym między innymi termoobieg czy grill.

Kuchenka Beko FSE62120DX

Kuchenka gazowo-elektryczna 60 cm marki Beko swoje miejsce w rankingu zawdzięcza klasie energetycznej A, dużej pojemności piekarnika, wynoszącej 66 l, oraz łatwości utrzymania w czystości. Polecane urządzenie ma także wbudowaną zapalarkę zintegrowaną z pokrętłami.

W przypadku piekarnika producent zadbał o to, aby był maksymalnie funkcjonalny. Dzięki temu sprzęt ma termoobieg, funkcję grill czy dodatkową szufladę, w której możesz schować akcesoria kuchenne.

Kuchenka Amica 6117GET3.39HZpTaDpNA(Xx)

Kuchenka gazowo-elektryczna Amica to klasyczny i funkcjonalny sprzęt, który został wyposażony w 4 palniki, piekarnik o pojemności 77 l oraz zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Urządzenie ma klasę energetyczną A.

Z kolei piekarnik w kuchence Amica ma aż 11 funkcji, opcję czyszczenia parowego i rozmrażania, termoobieg i stabilne ruszty żeliwne. Nie zabrakło również drabinek bocznych, możliwości równomiernego pieczenia i chłodnego frontu. Na froncie znajdziesz czytelny wyświetlacz LED.

Kuchenka Amica 617GES2.33HZpTaNA(Bm)

Model Amica to ostatnia kuchenka gazowo-elektryczna 60 cm w rankingu. Urządzenie o klasie energetycznej A i pojemności 62 l jest wyposażone między innymi w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, które gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo podczas korzystania z płyty grzewczej.

Co więcej, kuchenka Amica z piekarnikiem elektrycznym ma także dodatkową szufladę na prowadnicach rolkowych, pokrywę szklaną i tłoczone poziomy pieczenia. Całość dopełnia emalia łatwoczyszcząca EasyClean, wyświetlacz LED i funkcja termoobiegu.

 Autorka: Katarzyna Wendzonka