Data publikacji:

Najlepsze kuchenki mikrofalowe. Ranking

Pierwsze takie cudeńko miało 1,65 m wysokości i ważyło zaledwie 338 kg. Powstało za oceanem, co wyjaśnia zamiłowanie Amerykanów do dużych powierzchni kuchennych. W każdym razie ówczesnej kuchenki mikrofalowej, którą wymyślił Percy Spencer, nie dałoby się przynieść wygodnie w pudełku. A dzisiaj? Wracamy zmęczeni wieczorem, marząc o ciepłym posiłku i po kilku minutach stan nirwany jest w zasięgu ręki! Zanim to jednak nastąpi, sprawdźmy polecane kuchenki mikrofalowe z rankingu, by spośród bogatej oferty znaleźć tę najlepszą.

najlepsze kuchenki mikrofalowe

Jaka kuchenka mikrofalowa?

Gotowanie dla wielu jest wspaniałą przygodą. Ekwilibrystyka przyprawami i dania w przepięknych garnkach na długo pozostaną w pamięci naszych gości, podnosząc atrakcyjność towarzyską kucharza wręcz pod niebiosa. Wszystko wygląda pięknie, lecz nie wtedy, gdy wracamy z wygłodniałą dziatwą ze spaceru lub sami ledwie się poruszamy po ciężkim dniu w pracy. Wtedy mniej liczy się wystrój, znacznie ważniejszy jest czas.

W takiej sytuacji zbawienną okazuje się mała kuchenka mikrofalowa, która chociaż niepozorna, potrafi czynić prawdziwe cuda. Zastanówmy się wspólnie, jakimi parametrami powinny cechować się najlepsze kuchenki mikrofalowe?

Jaka moc kuchenki mikrofalowej?

Moc ma istotny wpływ na wydajność urządzenia. Chodzi głównie o czas niezbędny do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Innymi słowy, podgrzewanie, pieczenie czy rozmrażanie potrwa znacznie krócej w przypadku sprzętu o mocy np. 1200 W aniżeli w przypadku kuchenki 700 W. Przyjmuje się, że optymalna jest moc wynosząca 800 W przy mocy grilla 1000 W.

Pojemność najlepszych kuchenek mikrofalowych

Mieści się przedziale od 15 do 40 litrów. Wybierając sprzęt, należy wziąć pod uwagę, jak kuchenka mikrofalowa będzie instalowana, ponieważ w przypadku kuchenek wolnostojących do wymiarów należy dodać niezbędną przestrzeń wentylującą.

Dostępne opcje

Czyli możliwości sprzętu wskazują na jego przydatność w gospodarstwie domowym, restauracji itp. Mowa tutaj o rozmrażaniu, grillowaniu, gotowaniu, pieczeniu itd. Przy wybieraniu kuchenki mikrofalowej z rankingu zwróć uwagę na te parametry.

Panel sterowania

Stanowi o wygodzie użytkownika. Mamy do wyboru panele mechaniczne, elektroniczne oraz automatyczne.

Wykonanie wnętrza

Ma wpływ na trwałość urządzenia. Materiał, z jakiego wnętrze zostało wykonane, może być np. podatne na korozję, jak to się dzieje w przypadku emalii. Najlepszym, chociaż także najdroższym rozwiązaniem, jest wnętrze ceramiczne. Optimum dotyczy wypełnień wykonanych ze stali nierdzewnej.

Design kuchenek mikrofalowych z rankingu

Jest istotny z punkt widzenia ogółu aranżacyjnego kuchni. Jest to kwestia indywidualnych preferencji estetycznych klientów.

Polecane kuchenki mikrofalowe: ranking

Wiemy już ogólnie, na co zwracać uwagę, jednak różnorodność sprzętu dostępnego w handlu może przyprawić o zawrót głowy! Spróbujmy zatem wspólnie stworzyć ranking kuchenek mikrofalowych, który z pewnością będzie subiektywny, lecz jednocześnie przyda się w poszukiwaniu inspiracji.

1. Samsung MG23K3515AK

Samsung MG23K3515AK jest naszym numero uno z kilku powodów. Mianowicie zaskakująco niska cena w stosunku do możliwości urządzenia. Sprzęt posiada wnętrze ceramiczne, znakomicie ułatwiające utrzymanie czystości. Urządzenie zasługuje na szczególną uwagę, gwarantując pełną satysfakcję.

Dostępne opcje mikrofalówki:

 • podtrzymywanie ciepła;
 • dezodoryzacja (usuwanie zapachów);
 • grill;
 • rozmrażanie;
 • opiekanie.

2. Whirlpool MWP303M

Whirlpool MWP303M ma zasłużone miejsce w rankingu kuchenek mikrofalowych. Jej możliwości są wprost oszałamiające! Pamiętajmy, że mówimy tu o sprzęcie, którego cena nie przekracza 500 zł.

Mikrofala dysponuje mocą 900 W oraz pojemnością do 30 litrów. Posiada w pełni intuicyjny program, chociaż panel może wydać się nader skomplikowany, szczególnie początkującym kucharzom. Interesująca jest opcja czyszczenia za pomocą pary wodnej.

Dostępne opcje mikrofalówki:

 • grill,
 • podgrzewanie,
 • rozmrażanie.

3. Toshiba MW-MM20P WH

Kolejna kuchenka mikrofalowa w rankingu stanowi ukłon w kierunku osób samotnych oraz posiadaczy niewielkich pomieszczeń kuchennych. Mikrofala nie wymaga absolutnie żadnych zdolności mechanicznych i kulinarnych. Jej obsługa jest uproszczona do niezbędnego minimum.

Dostępne opcje mikrofalówki:

 • podgrzewanie;
 • rozmrażanie;
 • gotowanie.

4. LG NeoChef inwerter MH6535GIS

LG NeoChef inwerter MH6535GIS dysponuje nieco większą mocą od przedstawionych wcześniej. Mamy do dyspozycji 1000 W przy pojemności 25 litrów. Ciekawostką może być możliwość wspomagania fermentacji jogurtu domowego.

Dostępne opcje mikrofalówki:

 • pieczenie;
 • zmiękczenie;
 • podgrzewanie;
 • odmrażanie;
 • gotowanie.

5. Panasonic NE-1653EUG

Można powiedzieć, że to Formuła 1 wśród kuchenek! Przede wszystkim jest to sprzęt przydatny w zakładach gastronomicznych z uwagi na możliwość instalowania kuchenek, jednej na drugą. W ten sposób nawet kilka urządzeń nie zajmuje wiele miejsca. Poza tym mikrofala wyposażona jest w dwa magnetrony, co umożliwia przygotowywanie potraw na dwóch poziomach przestrzeni grzejnej. Dodajmy do tego możliwość programowania pracy kuchenki, trzy poziomy mocy, podgrzewanie podwójnych, a nawet potrójnych porcji.

Dostępne opcje mikrofalówki:

 • opiekanie,
 • podgrzewanie,
 • rozmrażanie.

W tekście nie skupialiśmy się na kwestii, jaką jest design przedstawionych kuchenek. Nie stało się tak bynajmniej dlatego, że ich wygląd nie zasługuje na pochwałę. Wręcz przeciwnie, jednak trzymajmy się zasady, że de gustibus non est disputandum, a kwestie wizualne leżą właśnie w gestii gustu.

Pozostaje nam jedynie życzyć wszystkim smacznego!

Autor: Maciej Mrozowski