Data modyfikacji:

Najlepsze maski do nurkowania. Ranking

Uwielbiasz nurkowanie i wreszcie nadszedł ten moment, aby zakupić swój prywatny sprzęt? W takim razie mamy dla ciebie przegląd najlepszych masek do nurkowania. Przygotowaliśmy dwa rankingi – jeden ze sprzętem dla dorosłych, a drugi z produktami przeznaczonymi dla dzieci.

maski do nurkowania

Jaka maska do nurkowania? Rodzaje sprzętu

Zanim przedstawimy ci najlepsze maski do nurkowania w rankingu, warto najpierw sprawdzić, jakie rodzaje sprzętu możesz znaleźć na rynku. Do wyboru masz kilka typów, które dzielimy przede wszystkim ze względu na budowę szyby. Wyróżniamy maski:

  • Z panoramiczną szybą – najbardziej profesjonalne modele, w których szyba jest zamontowana nie tylko z przodu, ale także na dole i po bokach.
  • Z pojedynczą szybą – jak sama nazwa wskazuje, tego typu modele mają jedną szybę, dzięki której zapewniają dobrą widoczność.
  • Z szybą dzieloną – w takich modelach kąt widzenia jest szerszy niż w przypadku masek z pojedynczą szybą, a sama konstrukcja sprawdzi się u osób, które na co dzień noszą okulary i wymagają dodatkowych szkieł, aby móc podziwiać podwodny świat.

Do wyboru masz również maski pełnotwarzowe oraz te z dodatkiem rurki. Zarówno pierwsze, jak i drugie propozycje są strzałem w dziesiątkę dla fanów snorkelingu. Co ciekawe, pełnotwarzowy sprzęt jest również polecany osobom początkującym. Do maski polecamy także dokupić płetwy do pływania.

Najlepsze maski do nurkowania dla dorosłych – ranking

Jeśli szukasz najlepszej maski do nurkowania dla dorosłych, to poniższy ranking z pewnością ułatwi ci zakup. Sprawdź, które modele dla kobiet i mężczyzn cieszą się aktualnie największą popularnością.

Pełnotwarzowa maska do nurkowania Iso Trade

Propozycja marki Iso Trade to model pełnotwarzowy i składany. Taka konstrukcja ułatwia jego przewożenie i nie zajmuje zbyt wiele miejsca w bagażu, jeśli planujesz podróż samolotem. Polecany sprzęt jest wykonany z materiału ABS, zapewnia pole widzenia 180 stopni, a do tego został wzbogacony o system Anti-Fog i Dry-Top. Najpopularniejsza maska do nurkowa w rankingu ma również praktyczny uchwyt do kamer sportowych.

Pełnotwarzowa maska do nurkowania Aqua Speed

Jaka maska do nurkowania będzie idealna dla kobiet? Model Aqua Speed. Producent wyposażył ją w klamrę Easy-Fold, system Ultra-Dry oraz uniwersalny uchwyt do mocowania kamery. Nie zabrakło także regulowanego paska, niezawodnego systemu odprowadzania powietrza, silikonowego kołnierza oraz dolnego zaworu wylotowego. A to wszystko w połączeniu z wytrzymałą szybą z poliwęglanu, która zapewnia szerokie pole widzenia.

Składana maska do nurkowania Iso Trade

Polecana maska do nurkowania Iso Trade to model pełnotwarzowy i składany, który wyposażono w dwie rurki do oddychania. Sprzęt zapewnia dobrą widoczność wynoszącą 180 stopni i został wyposażony w uchwyt do kamer sportowych. Ciekawym rozwiązaniem jest dodatek systemów Anti-Fog i Dry-Top. To właśnie one chronią maskę przed wlewaniem się wody do fajki i parowaniem pod wpływem dużej różnicy temperatury.

Sprawdź także nasz ranking kamerek sportowych

Maska powierzchniowa do snorkelingu SUBEA Easybreath 500

Maska SUBEA Easybreath 500 została zaprojektowana specjalnie z myślą o snorkelingu. Pełnotwarzowy model zapewnia łatwość oddychania i dobre pole widzenia, które wynosi 180 stopni. Producent wyposażył go także w system cyrkulacji powietrza, który chroni przed parowaniem szyby, oraz elastyczny pasek z regulacją. Maska SUBEA gwarantuje też bezkompromisową szczelność i bez problemu odprowadza wodę przy podnoszeniu głowy.

Pełnotwarzowa maska do nurkowania Beon Pro Blue

Ostatnia polecana maska do nurkowania w rankingu sprzętu dla dorosłych. Model dostępny w dwóch rozmiarach ma unikalny system odprowadzania pary wodnej, pole widzenia wynoszące 180 stopni oraz szeroką fajkę, która odpowiada za łatwość oddychania. Na liście zalet modelu Beon Pro znalazły się również dwie blokady wlewu wody, uchwyt do zamocowania kamery GoPro oraz potrójna uszczelka i spustowy zawór.

Jaką maskę dziecięcą do nurkowania wybrać? Ranking polecanych

Przygotowaliśmy dla ciebie również ranking najlepszych masek do nurkowania dedykowanych dzieciom. Jeśli szukasz modeli przeznaczonych dla najmłodszych członków rodziny, to poniżej z pewnością znajdziesz idealny produkt.

Przeczytaj także, jaki basen ogrodowy wybrać

Maska powierzchniowa SUBEA Easybreath Junior

Najpopularniejsza dziecięca maska do nurkowania w rankingu ma panoramiczne pole widzenia i jest przeznaczona do snorkelingu. Pełnotwarzowy sprzęt jest wyposażony w tekstylny pasek z regulacją, system dry-top-release, który chroni fajkę przed wlewaniem się do środka wody, oraz szczelny kołnierz z silikonu i zawór spustowy.

Maska do nurkowania Spin Spokey Zumi Jr

Pełnotwarzowa maska do nurkowania dla dzieci jest wykonana z połączenia silikonu i PC. Producent wyposażył ją między innymi w prostą, składaną fajkę oraz elastyczny i regulowany pasek. Sprzęt dla juniorów gwarantuje szczelność, komfort użytkowania i możliwość zamontowania kamerki. W zestawie otrzymujesz uchwyt, który możesz wykorzystać do umieszczenia urządzenia na masce.

Pełnotwarzowa maska do nurkowania Beon Kids Hipopotam

Kolejna pełnotwarzowa maska do nurkowania w naszym rankingu. Propozycja Beon Kids Hipopotam jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat i sprawdzi się znakomicie podczas snorkelingu. Polecany produkt ma unikalny system odprowadzania pary wodnej, podwójny kołnierz silikonowy, płaską szybę przednią zapewniającą pole widzenia na poziomie 180 stopni oraz szeroką fajkę. Co istotne, maska Beon uzyskała certyfikaty CE, EN71 i RoHS, które potwierdzają bezpieczeństwo jej użytkowania.

Maska do nurkowania i pływania Waimea

Ostatnia polecana maska do nurkowania w rankingu najpopularniejszych modeli dla dzieci. Sprzęt ma soczewki wykonane ze szkła hartowanego, konstrukcję i pasek z PVC oraz poliwęglanowe uszczelki. Dodatkowo jest zgodny z normą BS4532:1969. Maska zapewnia szerokie pole widzenia i bez problemu dopasowuje się do twarzy i rozmiaru głowy dziecka.

Autorka: Katarzyna Wendzonka