Data modyfikacji:

Mop ze spryskiwaczem – jaki wybrać? Ranking

Masz dość napełniania i przenoszenia wiadra z wodą podczas mycia podłogi? Znamy rozwiązanie! Jest nim oczywiście nowoczesny i niezwykle praktyczny mop ze spryskiwaczem. Sprawdź nasz ranking, w którym podpowiadamy, jaki model będzie najlepszym wyborem.

mop ze spryskiwaczem ranking

Jaki mop ze spryskiwaczem jest najlepszy? Praktyczne wskazówki

Zanim przejdziemy do rankingu najlepszych mopów ze spryskiwaczem, przygotowaliśmy dla ciebie kilka praktycznych wskazówek, które pomogą ci w wyborze najlepszego modelu. Zacznijmy od sprawdzenia, czym tak właściwie różni się od swojego tradycyjnego odpowiednika.

Spray mop, bo i pod taką nazwą można spotkać go w sklepach, ma specjalny pojemnik na wodę, który należy uzupełnić przed rozpoczęciem sprzątania. W trakcie mycia podłogi wystarczy nacisnąć przycisk umieszczony na rączce, aby uwolnić strumień płynu. Dzięki temu usuwanie trudnych plam i zaschniętych zabrudzeń staje się jeszcze łatwiejsze.

Jaki mop ze spryskiwaczem wybrać? W trakcie zakupu zwróć uwagę na pojemność zbiornika na wodę. Im jest ona większa, tym większą powierzchnię możesz wymyć bez konieczności ponownego napełniania. Równie ważny jest rodzaj samego mopa. Tu do wyboru masz typ obrotowy, płaski i paskowy.

Sprawdź także rodzaj ściereczki, którą nakłada się na mopa. Powinna być łatwa w czyszczeniu, wytrzymała, a do tego bezproblemowa w zakładaniu i zdejmowaniu.

Przeczytaj także: Mop elektryczny - zestawienie najlepszych

Jak wybrać mop ze spryskiwaczem? Ranking polecanych produktów

Jaki będzie najlepszy mop ze spryskiwaczem? Poniższy ranking rozwiewa wszelkie wątpliwości! Sprawdź, które produkty przeznaczone do sprzątania ułatwią ci utrzymanie porządku w domu i mieszkaniu.

1. Płaski spray mop ze spryskiwaczem

Najpopularniejszy mop ze spryskiwaczem w rankingu. Proponowany model jest wyposażony w nakładkę z mikrofibry, dzięki której możesz zrezygnować z mocnych detergentów, i ruchomą głowicę docierającą do nawet trudno dostępnych miejsc. Nie zabrakło również zdejmowanego zbiornika o pojemności wynoszącej 600 ml, składanego drążka z aluminium i funkcji zapobiegania kapaniu.

2. Vileda Mop 1-2 Spray Max (152921) 

Model z dwustronną nakładką z mikrofibry i obrotową głowicą 180 stopni sprawi, że sprzątanie stanie się jeszcze łatwiejsze. Producent wyposażył go w drążek o długości 122 cm i specjalne czerwone włókna, które bez problemu radzą sobie nawet z uporczywymi zabrudzeniami, oraz pojemnik o pojemności 750 ml.

3. Gusto Spray Mop 

Kolejny mop ze spryskiwaczem w rankingu, który został wyposażony w nakładkę wykonaną z mikrofibry. Jego konstrukcja składa się z wygodnej rączki z przyciskiem uwalniającym strumień wody, rękojeść pokrytą pianką, 700-mililitrowy pojemnik na płyn oraz solidny drążek.

4. Zestaw do mycia ze spryskiwaczem Swiffer Wetjet 

Znakomita propozycja dla osób, które szukają praktycznego kompletu do sprzątania. W oferowanym zestawie znajdziesz nie tylko mopa ze spryskiwaczem, ale także płyn, pięć ścierek i baterie. Co więcej, płaska nasadka z łatwością usuwa z podłogi uporczywe zabrudzenia, nawet te pod meblami czy kanapą.

5. Mop ze spryskiwaczem Rovus 

Funkcjonalny model z głowicą obrotową 360 stopni i zbiornikiem o pojemności 350 ml. Producent gwarantuje równomierne rozprowadzanie wody, możliwość czyszczenia różnych rodzajów podłóg oraz oszczędność pieniędzy. Razem z mopem otrzymujesz nakładkę z mikrofibry, która może być prana w pralce.

6. Płaski mop Vileda Ultramax 1-2 Spray 

Ostatni polecany mop ze spryskiwaczem w rankingu. Proponowany model może być używany albo z wodą, albo z płynem, ma przycisk umieszczony przy rączce drążka oraz końcówkę Ultramax. Po uruchomieniu mgiełki wody mop usuwa nawet do 99% bakterii.

Autorka: Katarzyna Wendzonka