Data publikacji:

Wybieramy najlepszą kawę rozpuszczalną. Ranking 2024

Kawa rozpuszczalna to produkt typu instant, dzięki któremu w kilkadziesiąt sekund przyrządzisz pyszny, esencjonalny napój. Ma ona zarówno swoje wady, jak i zalety. Czym się wyróżnia? Jaka jest najlepsza kawa rozpuszczalna? Sprawdź nasz poradnik i ranking kaw rozpuszczalnych 2024!

najlepsza kawa rozpuszczalna

Jak powstaje najlepsza kawa rozpuszczalna?

Zanim pokażemy ci ranking kaw rozpuszczalnych, sprawdźmy, skąd wynika popularnośćtego napoju i na co zwracać uwagę przy zakupie. Kawa rozpuszczalna to sypki produkt pozyskiwany w procesie osuszania lub liofilizowania. Ziarna kawy zaparza się w taki sposób, aby uzyskać esencjonalny napar. Następnie filtruje się go i osusza lub liofilizuje (czyli suszy poprzez wymrażanie).

Kawa rozpuszczalna może mieć postać sypkiego proszku lub granulek. Jest to produkt typu instant. Wystarczy, że zalejesz porcję wrzątkiem, aby w kilka chwil uzyskać pyszny, aromatyczny napój. Szybkość przygotowania wcale jednak nie musi oznaczać słabej jakości. To mit, że kawa rozpuszczalna jest niezdrowa. Produkt dobrej jakości nie ustępuje wartościom klasycznej kawie w ziarnach.

Kawa rozpuszczalna – zalety i wady

Kawa rozpuszczalna ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Największą zaletą produktu jest zdecydowanie łatwość przygotowania. Nie musisz mielić ziaren, parzyć kawy w ekspresie oraz czekać, aż się zaparzy. Drugą ogromną zaletą jest brak fusów. Kawa rozpuszczalna jest wyjątkowo przyjemna do picia, gdyż żadne drobinki nie zostają w napoju.

Kolejną zaletą kaw rozpuszczalnych jest mnogość wariantów do wyboru. Kawa z cremą, orzechowa, lekka, mocna – opcji masz wiele. Dostępne są również produkty w saszetkach, które możesz zabrać ze sobą np. w podróż. Dobra kawa rozpuszczalna pita z umiarem pozytywnie wpływa na zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Niektórzy uważają, że kawa rozpuszczalna jest mniej smaczna i aromatyczna od kawy ziarnistej. To zdecydowanie największa wada produktu, lecz oczywiście smak jest kwestią indywidualną. Być może dla ciebie to właśnie kawa rozpuszczalna będzie smaczniejsza. Ponadto zawiera ona nieco mniej kofeiny.

Najlepsza kawa rozpuszczalna – jaką wybrać?

Jaką kawę rozpuszczalną wybrać? Najlepszą opcją jest kawa liofilizowana, która zawiera więcej wartości. Ponadto, kupując produkt, zwróć uwagę na jego skład. Dobra kawa nie powinna zawierać żadnych ulepszaczy, utwardzonych tłuszczy oraz innych niepożądanych składników.

Ranking kaw rozpuszczalnych

Jak wybrać najlepszą kawę rozpuszczalną? Sprawdź nasz ranking produktów najpopularniejszych na Ceneo.pl!

Jacobs Cronat Gold – najlepsza kawa rozpuszczalna

Pierwsze miejsce w naszym rankingu kaw rozpuszczalnych zajmuje Jacobs Cronat Gold. To kawa rozpuszczalna liofilizowana w postaci rozpuszczających się ziarenek. Wyróżnia się delikatnym aromatem i subtelnym smakiem.

Granulki kawy należy zalać wodą o temperaturze około 85 stopni Celsjusza, aby otrzymać napój o najwyższych walorach smakowych. Cronat Gold to kawa rozpuszczalna, po którą od lat sięgają tysiące osób.

Gevalia Mellanrost Original – kawa rozpuszczalna w 100% z ziaren Arabiki

Drugie miejsce w naszym rankingu kaw rozpuszczalnych zajmuje szwedzka kawa rozpuszczalna Gevalia Mellanrost Original. To produkt prawdziwie luksusowy. Ziarenka uzyskiwane są metodą liofilizacji w 100% z ziaren Arabiki – najszlachetniejszego gatunku kawy.

Gevalia Mellanrost składa się z ziaren o średnim stopniu palenia, czemu zawdzięcza swój delikatny aromat. Smakuje doskonale zarówno samodzielnie, jak i z mlekiem.

Nescafé Sensazione Créme – kawa rozpuszczalna z pianką

Trzecie miejsce na podium naszego rankingu kaw rozpuszczalnych zajmuje Nescafé Sensazione Créme. Produkt składa się w 100% ze średnio palonych ziaren Robusty pochodzących z okolic Indonezji oraz Wietnamu. To właśnie ten gatunek kawy odpowiada za powstawanie gęstej, kremowej pianki na górze napoju. Sensazione Créme ma delikatny smak oraz aromat i aksamitną cremę.

Tchibo Family – mocna i intensywna kawa rozpuszczalna

Tchibo Family to dobra kawa rozpuszczalna dla całej rodziny. Ma wyrazisty aromat z lekko wyczuwalną goryczką. Kawa stworzona jest ze specjalnie mocno palonych ziaren Robusty, którym zawdzięcza swój intensywny smak.

Ma dużą zawartość kofeiny, dlatego idealnie sprawdzi się o poranku. To doskonała kawa w sytuacji, gdy potrzebujesz maksymalnego pobudzenia.

Jacobs Kronung – kultowa kawa rozpuszczalna

Kawa rozpuszczalna Jacobs Kronung to produkt, który gości na naszych stołach już od wielu lat. Ma bogaty, wyrazisty aromat, dzięki czemu doskonale sprawdza się o poranku, pita do śniadania.

To kawa liofilizowana otrzymywana z mieszanki ziaren Arabiki i Robusty. Ziarna zbierane są na najlepszych plantacjach kawy z całego świata. Napój nie tylko wybornie smakuje, lecz także skutecznie pobudza.

Nescafé Classic – popularna kawa rozpuszczalna dostępna od ponad 80 lat

Nescafé Classic to kawa rozpuszczalna, o której słyszał chyba każdy. Czy wiesz, że dostępna jest na rynku już od ponad 80 lat? Produkt podbił podniebienia tysięcy ludzi z krajów z całego świata.

Kawa składa się z ziaren Robusty z Wietnamu oraz Indonezji. Smakuje mocno i wyraziście, nie jest jednak zbyt kwaśna i gorzka. Podczas jej produkcji została zastosowana specjalna technologia podwójnej filtracji, która gwarantuje pełnię smaku i aromatu.

Autor: Olga Wacholc