Data modyfikacji:

Najpiękniejsze filmy o miłości – wyciskacze łez

Miłość w mniejszym lub większym stopniu jest motorem napędowym większości filmów, jakie trafiają do kin i serwisów streamingowych, jak Netflix czy HBO GO. Czasami jest piękna i porywająca, innym razem zaś zabawna lub dramatyczna. W tym zestawieniu przyjrzymy się najlepszym wyciskaczom łez kręcącym się wokół tematyki miłości – wszelakiej.

najpiękniejsze filmy o miłości

Najlepsze wyciskacze łez – filmy romantyczne i nie tylko

Produkcje, które trafiły do tego zestawienia, dobierane były na podstawie ocen w serwisie IMDb oraz moich preferencji. Zapewniam was, że na każdym z tych filmów uronicie łzy.

  1. Narodziny gwiazdy
  2. Titanic
  3. Kształt wody
  4. Zakochany bez pamięci
  5. Tajemnica Brokeback Mountain
  6. Czas na miłość
  7. Odlot
  8. Ona
  9. Mój przyjaciel Hachiko
  10. Charlie St. Cloud

Narodziny gwiazdy

To, że Bradley Cooper jest utalentowanym aktorem, wiedzieliśmy już od dawna. Amerykański artysta przy okazji filmu „Narodziny gwiazdy” udowodnił także, że jest bardzo sprawnym reżyserem. Na dodatek wisienką na torcie była niezwykle sugestywna i ciekawa rola Lady Gagi, która w przekonujący sposób odegrała postać Ally. Na ekranie śledziliśmy losy dwójki muzyków, którym na drodze do miłości stały ludzkie słabości.

Titanic

Zestawienie najpiękniejszych filmów o miłości nie mogło obyć się oczywiście bez dzieła Jamesa Camerona. „Titanic” to rewelacyjny melodramat, który oczarowuje widza od pierwszej do ostatniej sceny. Twórcy udało się tak dobrze przedstawić swoich bohaterów, że nie można było przejść bez żadnych emocji obok tragedii, jaka spotkała ich w finale opowieści.

Kształt wody

Reżyser Guillermo del Toro w dosyć specyficzny dla siebie sposób postanowił przekazać światu, że przed prawdziwą miłością nie można postawić żadnych granic. Ona jest niema, zaś on to potwór z głębin o humanoidalnym kształcie. Nie przeszkodziło im to jednak w burzliwym romansie, wbrew przeciwnościom losu.

Zakochany bez pamięci

W tym przypadku mamy raczej do czynienia z tragicznym obrazem miłości – w końcu główni bohaterowie decydują się wymazać swoich partnerów z pamięci. Każda próba uratowana sytuacji doprowadza tylko do kolejnych tragedii. Doskonały przykład tego, że trwanie w toksycznych związkach nigdy nie znajdzie szczęśliwego finału.

Tajemnica Brokeback Mountain

Kolejny film o ludziach kochających się na zabój, lecz bez szans na wspólną przyszłość. „Tajemnica Brokeback Mountain” to dramatyczna opowieść o dwóch mężczyznach, którzy zbliżyli się do siebie podczas pobytu w tytułowych górach. Niestety, ze względu na presję społeczną i postawione przez siebie bariery, nie byli w stanie kontynuować relacji w dalszym życiu.

Czas na miłość

Główny bohater filmu wydaje się być ogromnym szczęściarzem. Tim odkrywa, że potrafi podróżować w czasie, dzięki czemu może naprawiać błędy, co oczywiście wykorzystuje do zdobycia miłości swojego życia. Zarówno on, jak i widzowie, szybko uświadamiają sobie, że nic dobrego z tego nie wyniknie. I tak faktycznie się staje…

Odlot

Studio Pixar wielokrotnie w swoich filmach animowanych porusza tematykę miłości. W „Odlocie” Pete Docter razem z Bobem Petersonem opowiedzieli o pięknej miłości pomiędzy Carlem, a jego żoną. Kobieta niestety umiera, zaś siedemdziesięcioletni mężczyzna postanawia spełnić jej ostatnie marzenie – wyruszyć w podróż do Ameryki Południowej.

Ona

Dzieło Spike’a Jonze’a to niesamowicie smutny obraz, w którym obserwujemy losy samotnego pisarza. Pewnego razu kupuje system operacyjny, który komunikuje się z nim za pomocą dźwięcznego głosu Scarlett Johansson. Wtedy też w Theodorze pojawia się nadzieja na miłość, nawet jeśli miałaby być skierowana w stronę sztucznej inteligencji.

Mój przyjaciel Hachiko

Jeżeli szukacie wyciskacza łez, po którym prawdopodobnie wypłyną wam oczy, to koniecznie powinniście obejrzeć obraz „Mój przyjaciel Hachiko”. Film opowiada o wielkiej miłości pomiędzy profesorem Parkerem Wilsonem a przygarniętym przez niego bezdomnym psem. Przebieg historii jest niezwykle przejmujący, zwłaszcza że została ona oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Charlie St. Cloud

Na koniec zostawiłem produkcję traktującą o dwóch rodzajach miłości – braterskiej oraz romantycznej. W wyniku tragicznego wypadku, brat tytułowego bohatera umiera, lecz Charlie w jakiś sposób jest w stanie nawiązywać z nim kontakt. Niestety, im bardziej zbliża się do nowo poznanej Tess, tym jego młodszy brat Sam powoli zaczyna zanikać.

Autor: Łukasz Morawski