Czy gazowy system grzewczy się opłaca?
Zdecydowanie tak. W dzisiejszych czasach jest to jedno z tańszych źródeł energii i tylko pozornie droższe od węgla. Ogrzewanie elektryczne, na olej opałowy czy pompy ciepła to rozwiązania zdecydowanie droższe i niedające tak dobrego efektu. Co ciekawe, zmieniając system grzewczy, nie musimy wymieniać instalacji CO. Łatwo jest bowiem zaadoptować już istniejącą instalacje CO. Oczywiście pod warunkiem, że nie jest ona przestarzała.
Ponadto montaż kotła dwufunkcyjnego powoduje, że prócz ogrzewania domu mamy także ciepłą wodę w kranie. Dzięki temu wszelkie elektryczne podgrzewacze są nam wówczas zbędne. Ostatnim czynnikiem, który nam się opłaca, to czyste powietrze. Spalany gaz co prawda również ma negatywne skutki dla środowiska, jednak w porównaniu ze spalaniem węglowym są one minimalne. Dlatego gaz uznawany jest za przyjazne paliwo dla środowiska.
Ogrzewanie gazem – jakie warunki musimy spełnić?
By ogrzewać swoje „cztery kąty” gazem, musimy spełnić kilka warunków. Pierwszy podstawowy to taki, że powinniśmy mieć swój dom. Dlaczego? Gdyż większość mieszkań w blokach jest ogrzewana z sieci miejskiej. Stąd wątpliwe jest, by administracja na taką inwestycję nam się zgodziła. Drugi warunek jest taki, że powinniśmy mieć dobrze ocieplony dom i uszczelnione okna, tak by uzyskać jak najmniejsze straty ciepła. Trzeci warunek to dostęp do przyłącza z gazem ziemnym lub w alternatywie montaż butli LPG.
Sprawdź, jaki czujnik gazu wybrać