Data modyfikacji:

Ranking najlepszych środków na komary

Lato nieodłącznie kojarzy się ze słońcem, plażą, spotkaniami przy grillu oraz… ze swędzącymi śladami po ukąszeniach komarów. Tymczasem tego ostatniego z łatwością można uniknąć. Przejrzyj nasz ranking środków na komary, wybierz najlepszy i zadbaj, aby lato kojarzyło ci się tylko w pozytywny sposób. 

środek na komary

Skuteczny środek na komary – co oferuje rynek?

Nawet najpiękniejsze lato mogą nam uprzykrzyć owady, takie jak komary czy muszki. Co na komary sprawdzi się najlepiej? Nie każdy zdaje sobie sprawę, że preparaty na komary występują w przeróżnych postaciach – to nie tylko spraye, żele i kremy, ale również owadobójcze lampy, urządzenia ultradźwiękowe, urządzenia elektryczne z płynem, spirale czy specjalne pałeczki, która działają na podobnej zasadzie jak kadzidełka. 

Co więcej, same preparaty w formie kosmetyków również się od siebie różnią – przede wszystkim składem. W niektórych kremach, żelach i sprayach stosuje się chemiczne substancje odstraszające, do których należą np. DEET, ikarydyna czy IR3535. Działanie pozostałych opiera się na składnikach naturalnych – te odstraszające komary to na przykład trawa cytrynowa, eukaliptus, goździki czy paczula.

Z uwagi na różnorodność działania i składu poszczególnych produktów, trudno o wybór najlepszego preparatu. Na szczęście nie musisz się tym martwić – przygotowaliśmy dla ciebie ranking środków na komary, stworozny na podstawie popularności produktów w serwisie Ceneo.pl.

Ranking środków na komary – najskuteczniejsze żele i spraye

Najwygodniejsze i najpopularniejsze preparaty na komary to przede wszystkim te w formie sprayu. Które cieszą się największym zainteresowaniem?

Sprawdź, co odstrasza kleszcze

1. Mugga Spray Extra Strong Deet 50% preparat na komary i kleszcze

Niezwykle skuteczny środek na komary i kleszcze, który przeznaczony jest przede wszystkim do użytkowania w rejonach tropikalnych. Jest bardzo silny, ma przyjemny zapach i działa aż przez 8 godzin od aplikacji. Należy jednak pamiętać, że z uwagi na chemiczny skład nie należy go stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

2. Mugga Spray DEET 9,5% preparat na komary i kleszcze

Kolejny w rankingu środków na komary produkt marki Mugga – tym razem zalecany jest również w klimacie umiarkowanym. Ma ładny zapach, nie jest klejący, a dzięki niższej zawartości chemicznych składników można go stosować u dzieci poniżej 2. roku życia. To skuteczny preparat dla wszystkich tych, którzy lubią odpoczynek na łonie przyrody, ale bez konsekwencji w postaci licznych pogryzień.

3. Bros suchy spray na komary i kleszcze

Skuteczny środek na kleszcze, który zapewnia długotrwałą ochronę przez wszelkimi kłującymi owadami. Jego ochronne działanie można znacząco zwiększyć przez spryskanie zarówno skóry, jak i ubrania (środek nie niszczy tkanin i nie powoduje plam). Aerozol działa aż przez 8 godzin, dzięki czemu jest wygodny i bardzo wydajny.

Jeśli nie interesują cię preparaty na komary w formie sprayu, sprawdź, jakie żele na te owady są najbardziej polecane na Ceneo.pl.

1. Bros żel na komary i kleszcze

Co będzie najlepsze na komary? Żel marki Bros skutecznie chroni zarówno przed ukłuciami komarów i kleszczy, jak i przed wszystkimi chorobami, które przenoszą te ostatnie. Preparat ma przyjemny zapach, nie jest tłusty i cechuje się wysoką skutecznością.

2. Arox żel na komary i kleszcze

Następny w rankingu środków na komary żel ma działanie odstraszające i chroni przed atakami komarów aż przez 8 godzin. Jest wydajny, niedrogi, ładnie pachnie i nie tworzy plam na ubraniach. Zawiera substancję chemiczną DEET o stężeniu 25%, więc przed aplikacją (zwłaszcza na skórę dziecka) należy dokładnie przeczytać ulotkę.

3. HIT żel na komary kleszcze i meszki z naturalnymi olejkami roślinnymi

Idealny środek na komary dla osób preferujących naturalnie działające składniki. Produkt zawiera olejki eteryczne, które odstraszają owady, ale nie szkodzą skórze i środowisku. Dodatkowo nawilża, pielęgnuje i chroni naskórek. Wymaga dość częstej aplikacji (co 2-3 godziny). 

Ranking środków na komary – najpopularniejsze lampy owadobójcze

Skuteczną ochronę przed komarami zapewniają nie tylko preparaty aplikowane na skórę, ale także specjalne urządzenia – jak na przykład lampy owadobójcze. Które z nich cieszą się największą popularnością?

1. Cronos lampa owadobójcza UV 368 nm na komary, muchy, owady

Wielofunkcyjne urządzenie na komary, które działa na świetle UV oraz ultradźwiękach. Lampa płoszy nie tylko drobne owady, ale dodatkowo odstrasza myszy i szczury oraz poprawia jakość powietrza dzięki opcji jego cyrkulacji.

2. LTC Lampa owadobójcza na komary K095

Lampa owadobójcza wykorzystująca światło UV działa aż do 100 metrów kwadratowych. Jej dodatkową zaletą jest minimalistyczny wygląd, dzięki czemu urządzenie wkomponuje się w styl pokoju czy ogrodu.

3. Sencor SIK 5000BK

Skuteczny środek na komary? Ta lampa eliminuje owady latające, w tym komary. Jej zaletą jest wygodna zawieszka, dzięki której bez problemu powiesisz produkt w altance czy pod oknem. Lampa jest ekologiczna, nie wydziela żadnych środków chemicznych ani trujących dla ludzi substancji.

Ranking środków na komary: najlepsze elektrofumigatory

Produkty, które cieszą się znakomitymi opiniami pod względem skuteczności w odstraszaniu komarów to również elektrofumugatory. Które są najbardziej popularne na Ceneo.pl?

1. Raid Elektrofumigator z płynem owadobójczym przeciw komarom

Urządzenie zapewnia 30-dniową ochronę w pomieszczeniach o maksymalnej powierzchni 30 metrów sześciennych (przy używaniu przez 8 godzin na dobę). Jego dodatkowym atutem jest wydzielanie pięknego zapachu.

2. Bros Elektrofumigator na muchy, komary i mrówki

Bardzo skuteczny produkt, które chroni przed owadami aż przez 60 dni (przy używaniu przez 8 godzin na dobę). Na uwagę zasługuje fakt, że działa nawet przy otwartych oknach

3. Raid Elektrofumigator z płynem przeciw komarom

Bezzapachowy produkt dla wymagających. Zapewnia ochronę przez około 30 nocy – nawet przy włączonym świetle i otwartych oknach.

Autor: Robert Wojtaś