Data modyfikacji:

Jaki Karcher do mycia kostki brukowej wybrać?

Piękny i zadbany dom to marzenie wielu ludzi. Estetyczne i schludne miejsce do mieszkania to nie tylko to, co znajduje się wewnątrz. To również wszystko to, co widzimy poza nim i wokół. To teren należący do domu jest jego wizytówką i świadczy o gospodarzach, tak samo jak jego wnętrze. Posiadacze kostki brukowej powinni zwrócić uwagę na jej stan, ponieważ intensywne użytkowania wpływa na uszkodzenia i zabrudzenia. Jak więc dbać o podjazd? Jaki Karcher do mycia kostki brukowej wybrać? Zapraszamy do naszego poradnika, gdzie postaramy się udzielić odpowiedzi na te pytania.
jaki karcher do mycia kostki brukowej

Jak czyścić kostkę brukową?

W walce z zabrudzeniami powstałymi na tarasie pomocna będzie myjka ciśnieniowa. Sprzęt ten zdecydowanie przyspiesza proces mycia. Jaka myjka ciśnieniowa będzie dobrym wyborem? W codziennym myciu dobrze sprawdzi się Karcher. To lekki i zgrabny sprzęt, który pomoże nam zadbać o dobry wygląd wokół domu. Niemniej jednak nie nadaje się on do czyszczenia wielkich powierzchni.

Jeśli nie wiesz, jaki Karcher do mycia kostki wybrać, sprawdź tę maszynę. Jest idealna do czyszczenia podjazdu, schodów, mebli, samochodów, grilla, a także kamiennego ogrodzenia. Silnik, jaki posiada, jest niezawodny i posiada dużą wydajność. W zestawie znajduje się pistolet wysokociśnieniowy Full Control Plus, który nie uszkadza wrażliwych powierzchni. Dzięki temu efekt pracy jest perfekcyjny. Ciśnienie wody można regulować za pomocą wspomnianego pistoletu, a moc, jaka została wybrana, wskazuje wyświetlacz LCD.

Myjka ciśnieniowa jest niezbędnym sprzętem do czyszczenia kostki brukowej. Bez niej nie będzie ona wyglądała dobrze. Produkty Karcher posiadają regulację siły strumienia, co wpływa na oszczędność wody. Ponadto umożliwia dopasowanie ciśnienia do powierzchni, którą czyścimy. To bardzo istotne w momencie, gdy mamy do czynienia z delikatnymi materiałami. Jeśli zależy nam na tym, aby wyczyścić nierówne powierzchnie, wybierajmy do tego celu produkty ze specjalnymi właściwościami, które połączą ochronę z usuwaniem brudu.

Jakie są zalety myjek ciśnieniowych?

Posiadanie myjki ciśnieniowej wiąże się z pewnego rodzaju wygodą, ponieważ nie musimy używać siły własnej, która byłaby niezbędna w przypadku mycia ręcznego. Ponadto wskazać tu należy również krótszy czas pracy, niż w przypadku mycia kostki brukowej w sposób tradycyjny. Nie należy się obawiać tego typu urządzeń. Ich obsługa jest niezwykle prosta, a wręcz banalna. Korzystając z tego, zyskamy dokładnie wyczyszczoną powierzchnię, a przy okazji nie zużyjemy zbyt dużo wody i środków chemicznych. Także widać, że jest to sprzęt nie tylko ułatwiający czyszczenie, ale i ograniczający ingerencję w środowisko.

Decydując się na zakup Karchera do mycia kostki brukowej, przy okazji znajdziemy kilka innych zastosowań tego urządzenia. Dobry sprzęt upora się nie tylko z kurzem i piachem, ale i z ziemią wniesioną z ogrodu oraz z wieloma innymi zabrudzeniami. Posiadając odpowiednie dysze, można czyścić elewację domu, podjazd, a nawet rynny, które wewnątrz mogą być zapchane, szczególnie po jesieni. Wielozadaniowość to spory atut myjek do mycia kostki brukowej.

Jaki Karcher do mycia kostki brukowej wybrać?

Faktem jest, że na rynku istnieje wiele firm prezentujących modele myjek. Posiadają one różne zastosowanie, parametry oraz wyposażenie. W domowych warunkach najlepiej sprawdzi nam się sprzęt o mocy 500 litrów na godzinę i mocy od stu do stu sześćdziesięciu barów. Warto zwrócić uwagę na produkty firmy Karcher, która jest niepodważalnie największym liderem w branży myjek.

Producent oferuje szeroki wybór nakładek i lanc, które mogą ułatwić nam pracę. Proponujemy zapoznać się z ich funkcjami jeszcze przed zakupem. Łatwiej wtedy będzie nam dopasować urządzenie do własnych potrzeb. Wiedząc, jakie prace mamy zamiar wykonywać urządzeniem, łatwiej będzie nam podjąć decyzję odnośnie zakupu konkretnego modelu. Nie zapominajmy jednak o najważniejszym! O tym, że będziemy myć myjką kostkę brukową, bo takie mieliśmy założenie od samego początku.

Karcher K5 Compact 1.630-750.0

Ciekawą propozycją jest Karcher K5 Compact 1.630-750.0. Jej cechy to mobilność, ciekawe wzornictwo, niska waga, a przede wszystkim wysoka jakość i trwałość. Urządzenie jest kompaktowe – składa się w niezwykle łatwy sposób, dzięki czemu można je z łatwością przewozić samochodem. System AVS to opatentowany system marki Karcher. Polega on na tym, że wąż się nie skręca. Regulowany strumień wody ułatwia precyzyjne i dokładne mycie.

Myjka została wyposażona w filtr przedwstępny wody. Co on robi? Chroni pompę przed brudem, przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Dzięki tym zaletom model ten stał się niezawodnym urządzeniem, które jest chętnie kupowane przez wielu użytkowników.

Karcher HD 7/17 MX Plus 1.151-931.0

Równie wysoką jakością charakteryzuje się Karcher HD 7/17 MX Plus 1.151-931.0. To urządzenie wysokociśnieniowe, które z łatwością upora się z solidnymi zabrudzeniami na kostce brukowej. Pomoże usunąć plamy powstałe w trakcie prac budowlanych. Myjką tą można pracować zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Powyższe przykłady to nasze propozycje najchętniej i najczęściej kupowanych sprzętów do mycia kostki brukowej. Wskazane modele sprawdzą się w warunkach domowych, a czyszczenie podjazdu, tarasu i wszelkich płyt chodnikowych stanie się łatwiejsze. Zamiast męczyć się samodzielnie, czasem warto rozważyć pomoc specjalisty. A jeśli chcemy sami zaangażować się w pracę, polecamy skorzystanie z produktów marki Karcher. To niezawodny pomocnik w walce z brudem na kostce brukowej.

Autor: Joanna Szaj