Data modyfikacji:

Rower treningowy magnetyczny. Ranking

Chcesz zadbać o swoją kondycję bez wychodzenia z domu i szukasz sprzętu, który pomoże ci przede wszystkim w zwiększeniu mięśni nóg? W takim razie strzałem w dziesiątkę jest rower treningowy magnetyczny! Mamy dla ciebie ranking najlepszych modeli oraz wskazówki, które przydadzą się w trakcie zakupu.
rower treningowy magnetyczny ranking

Rower treningowy magnetyczny: ranking

  1. Zipro One S
  2. Hop-Sport Hs-2070 Onyx
  3. Zipro Drift
  4. Gymtek XB900
  5. Zipro Nitro RS

Dlaczego warto zafundować sobie rowerek stacjonarny magnetyczny?

Rower magnetyczny czy mechaniczny – który z modeli będzie lepszym wyborem? Zdecydowanie polecamy ci pierwszy rodzaj sprzętu, który może pochwalić się wieloma zaletami. Jedną z nich jest cicha praca, dzięki której możesz jeździć na rowerku nawet wtedy, gdy pozostali domownicy smacznie śpią.

Co więcej, rower stacjonarny magnetyczny umożliwia także dopasowanie treningu do twoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu możesz osiągać jeszcze lepsze i szybsze efekty, na które w przypadku sprzętu mechanicznego trzeba byłoby poczekać dłużej.

Nie bez znaczenia jest również komfort treningu zapewniany przez rowery treningowe magnetyczne z naszego rankingu oraz możliwość regulacji poziomu obciążenia. W zależności od wybranego modelu może służyć do tego albo pokrętło, albo intuicyjny program komputerowy.

Jak wybrać najlepszy rower stacjonarny magnetyczny z rankingu?

Bez względu na to, czy planujesz zakup roweru treningowego magnetycznego, czy mechanicznego – w trakcie poszukiwania najlepszego sprzętu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.

Pierwszym z nich jest ciężar koła zamachowego. To właśnie od niego zależy, jakie obciążenie będzie można ustawić w trakcie treningu, a tym samym – czy rower treningowy pomoże ci w wyrobieniu mięśni nóg, czy tylko w poprawie kondycji i zrzuceniu kilku kilogramów.

Do wyboru masz rowery stacjonarne mechaniczne z kołem zamachowym ważącym od 1,75 do nawet 15 kg. Optymalny ciężar wynosi przynajmniej 5 kg.

Nie bez znaczenia jest również maksymalna waga użytkownika. Należy dopasować ją do twojej aktualnej masy ciała i dodać przynajmniej kilka kilogramów. Lepiej, aby rowerek był w stanie poradzić sobie z większym ciężarem. W ten sposób będziesz mógł z niego korzystać nawet wtedy, gdy przytyjesz.

Aby trening na rowerku treningowym magnetycznym przynosił oczekiwane efekty, konieczne jest dokonywanie odpowiednich pomiarów. I to właśnie na nie warto także zwrócić uwagę w trakcie zakupu najlepszego sprzętu.

Zazwyczaj producenci wyposażają oferowane przez siebie modele w opcję mierzenia dystansu, pulsu, prędkości i czasu treningu. Oprócz tego w niektórych sprzętach dostępnych na rynku znajdziesz również funkcję pomiaru spalonych kalorii czy częstotliwości pedałowania.

Na zakończenie sprawdź dodatkowe udogodnienia. W przypadku rowerów stacjonarnych magnetycznych pomocny może okazać się czytelny wyświetlacz, kółka transportowe oraz miejsce do położenia telefonu czy tabletu w trakcie treningu.

Równie znakomitym wyborem będzie model wyposażony w sensory dotykowe i opcję regulacji siedziska. W niektórych rowerkach znajdziesz też wejście USB, regulację kierownicy, miejsce na bidon czy nawet Bluetooth.

Najlepszy rower treningowy magnetyczny – ranking polecanych modeli

Który rower treningowy magnetyczny warto kupić? W rankingu czekają na ciebie popularne modele, dzięki którym poprawisz swoją kondycję w zaciszu własnego domu.

Zipro One S

Najpopularniejszy rower treningowy magnetyczny w rankingu, który może pochwalić się obciążeniem na poziomie 4,5 kg oraz dostępnością dwóch wersji kolorystycznych. Sprzęt do ćwiczeń jest również cichy, płynny i bezawaryjny.

Rowerek stacjonarny magnetyczny Zipro One S jest wyposażony w komputer, półkę na urządzenie mobilne i trzy przyciski. Jego obsługa nie sprawi ci żadnego problemu.

Hop-Sport Hs-2070 Onyx

Polecany rower treningowy magnetyczny z kołem zamachowym o ciężarze wynoszącym 7 kg. Sprzęt jest wyposażony między innymi w 8-stopniową regulację oporu i specjalną pokrywę wyciszającą.

Na liście zalet produktu znalazła się także regulacja wysokości siodełka, mały komputer, który wyświetla dystans, spalone kalorie, czas treningu czy puls, oraz miejsce na telefon lub tablet. Całość dopełnia stabilna konstrukcja i rączki kierownicy wykonane z wysokogatunkowej pianki.

Zipro Drift

Kolejny polecany rower treningowy magnetyczny w rankingu od marki Zipro. Tym razem sprzęt ma obciążenie na poziomie 6 kg, które możesz dodatkowo regulować na ośmiu różnych poziomach.

Rowerek Zipro ma manualną regulację oporu, sensory dotykowe pulsu umieszczone na kierownicy oraz regulowaną wysokość siedziska. Nie zabrakło także wyświetlacza LCD, na którym możesz monitorować czas, dystans, prędkość, kalorie i puls.

Gymtek XB900

Doskonała propozycja dla osób, które szukają rowerka stacjonarnego z oporem magnetycznym o wyższym obciążeniu. W przypadku tego modelu ciężar koła zamachowego wynosi 8 kg.

Rowerek Gymtek ma 8-stopniową regulację oporu (ręczną), stopki poziomujące i wyprofilowaną kierownicę. Producent wyposażył go też w regulację siodełka w pionie i poziomie, miejsce na smartfon oraz komputer z czytelnym ekranem LCD, na którym możesz sprawdzić spalone kalorie, czas treningu, puls i prędkość.

Zipro Nitro RS

Ostatni polecany rower treningowy magnetyczny w rankingu. Sprzęt z kołem zamachowym o ciężarze wynoszącym 8 kg może pochwalić się płynną i cichą pracą oraz dodatkiem ośmiu poziomów regulacji oporu.

Rower stacjonarny Zipro jest wyposażony między innymi w ekran LCD i trzy przyciski gwarantujące łatwą obsługę. Na czytelnym wyświetlaczu znajdziesz informacje dotyczące spalonych kalorii, przebytego dystansu, czasu ćwiczeń i aktualnej prędkości. Nie zabrakło także opcji mierzenia pulsu oraz możliwości regulacji siodełka, kierownicy i pasków stabilizujących przy pedałach.

Autorka: Katarzyna Wendzonka