Data publikacji:

Saturator SodaStream. Który wybrać?

Urządzenie zwane saturatorem, służące do przygotowania wody sodowej, po raz kolejny jest coraz popularniejszym zakupem. Jeśli lubimy wodę gazowaną, saturator to zakup obowiązkowy. Jak dokładnie działa saturator i na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia?
 SodaStream

Czym jest saturator do wody?

Saturator wody gazowanej to urządzenie, dzięki któremu możemy samodzielnie przygotować pyszną i zdrową wodę gazowaną, która w Polsce cieszy się przecież bardzo dużą popularnością. W przeszłości saturatory wody gazowanej były niezmiernie powszechne, jednak z czasem zrezygnowano z nich, co wpłynęło na dużą redukcję produkcyjną.

Jeszcze 10 lat temu ze świecą było szukać wysokiej jakości saturatorów wody gazowanej. Aż do dziś, kiedy po wpisaniu odpowiedniej frazy do wyszukiwarki ukaże nam się bardzo wiele ofert saturatorów. Co zyskujemy poprzez zakup saturatora wody gazowanej? Przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Jeśli cała rodzina pije wodę gazowaną, w skali miesiąca czy roku koszt zakupu setek butelek może wygenerować całkiem spore koszty. Z saturatorem nie musimy martwić się o finanse. Wykorzystywanie saturatora to także oddanie hołdu środowisku – nie produkujemy zbędnych kilogramów plastiku, z których najczęściej wykonane są zwykłe butelki do wody mineralnej.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie saturatora?

Jaki saturator do wody gazowanej wybrać? Które czynniki powinniśmy przeanalizować, wybierając odpowiedni saturator wody gazowanej? Przede wszystkim materiał, z jakiego wykonany jest saturator. W tym aspekcie najlepiej zdają egzamin tworzywa sztuczne. Jeśli natomiast zależy nam na elegancji, możemy postawić na szklany saturator.

Wygląd saturatorów na przestrzeni lat uległ ogromnej zmianie. Teraz urządzenia te mogą być pięknym dopełnieniem wystroju kuchni. Producenci dbają o każdy detal urządzenia, stąd łatwość w doborze odpowiedniego stylu saturatora i jego koloru do aranżacji pomieszczenia. Nie zapominajmy również o możliwości doładowania saturatora. Niektóre modele charakteryzują się specyficznymi nabojami, które ciężko znaleźć. Jeśli chcemy często korzystać z urządzenia, zadbajmy o uniwersalne wkłady do niego.

Saturatory mogą również charakteryzować się dodatkowymi, przydatnymi funkcjami. Regulacja stopnia zagazowania to najczęściej stosowana opcja, która umożliwia nam dopasowanie mocy napoju do naszych prywatnych preferencji.

Saturator SodaStream – przegląd popularnych modeli


Saturator SodaStream Crystal

Ten saturator wody sodowej charakteryzuje się niesamowicie eleganckim designem, który z pewnością wywoła w nas i w naszych gościach duże zaskoczenie. Firma SodaStream w modelu Crystal załącza dodatkowo 3 karafki, które zminimalizują nagromadzenie plastikowych butelek. Dlaczego warto jeszcze postawić na produkt Saturator Sodastream Crystal? Ze względu na sporą wydajność – z jednej butli będziemy w stanie wyprodukować nawet do 80 litrów gazowanej wody.

Saturator SodaStream Easy

To jeden z podstawowych modeli saturatora produkowanego przez firmę SodaStream. Stabilna konstrukcja, możliwość regulowania poziomu gazowania wody i jedna butelka z podstawą w zestawie to idealny zestaw na początek naszej przygody z saturatorem wody gazowanej. Jeśli interesują nas oryginalne kolory sprzętów RTV i AGD, to saturator SodaStream Easy stanowi doskonały zakup – najpopularniejsze modele oferowane są w błękitnym kolorze. Nie znaczy jednak, że nie znajdziemy również innych wersji kolorystycznych.

Saturator SodaStream Spirit

Saturator marki SodaStream w modelu Spirit to najlepszy wybór, gdy cała rodzina miłuje się w piciu wody gazowanej. Dzięki dołączonym w zestawie 3 butelkom wielokrotnego użytku, każdy, włącznie z naszą pociechą, może otrzymać własną o pojemności dostosowanej do naszych potrzeb. Model Spirit oczywiście zawiera w sobie możliwość regulacji poziomu nagazowania wody. Oczywiście, jak w przypadku innych modeli, również ten saturator charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością – z jednej butli wyprodukujemy nawet 60 litrów wody gazowanej.
Autor: Norbert Rukowski