Data publikacji:

Najlepsze suplementy na stawy. Ranking

W ostatnim czasie zmagasz się z coraz częstszym bólem bioder, pleców czy stawów? Dolegliwości ograniczają twoją sprawność ruchową, jednocześnie utrudniając normalne funkcjonowanie? W takim razie czas odwiedzić lekarza i sięgnąć po odpowiednie preparaty. Dziś bierzemy pod lupę najlepsze suplementy na stawy. Odkryj nasz ranking polecanych produktów oraz sprawdź, jak działają!

suplementy na stawy

Suplementy na stawy: ranking polecanych

Co stosować na stawy? Wśród dostępnych na rynku prepatarów znajdziesz suplementy na stawy. Przygotowaliśmy ranking popularnych środków.

  1. 4Flex 30 sasz.
  2. Vigantoletten Max 2000 j.m. 120 kaps
  3. Arthron Complex 90 tabl.
  4. FlexiStav Xtra 30 sasz.
  5. Collaflex 120 kaps
  6. StructuActiv 500 mg 60 kaps.
  7. Artivit 15 fiolek
  8. Doppelherz System Kollagen 11000 Plus 30amp x 25 ml

Jak działają suplementy na stawy?

Dostępne na rynku suplementy na stawy zawierają przede wszystkim glukozaminę i chondoitynę. Dlaczego właśnie takie składniki aktywne? Glukozamina odpowiada za prawidłową syntezę substancji, z których są zbudowane chrząstki stawowe, jednocześnie wspomagając regenerację stawów.

Chondoityna to jeden z podstawowych składników chrząstki stawowej, dzięki której ewentualne tarcie jest zminimalizowane. Amortyzacja to jednak początek właściwości substancji – ma ona również działanie przeciwbólowe oraz zwiększa wytrzymałość i elastyczność stawów.

Dodatkowo w suplementach na stawy znajdziesz także kolagen, minerały, ekstrakty roślinne, kwas hialuronowy czy witaminę B6, C i D3. Tego typu produkty możesz kupić w postaci kapsułek, tabletek, saszetek, shotów czy pastylek.

Głównym zadaniem suplementów na stawy jest wsparcie ich regeneracji i wzmocnienie. Dodatkowo wiele z nich ma również działanie ochronne i przeciwbólowe. Pamiętaj jednak, że najlepszą profilaktyką jest regularna aktywność fizyczna i odpowiednio zbilansowana dieta. Dzięki nim zadbasz o swoje stawy i w naturalny sposób wspomożesz ich prawidłową kondycję.

Przeciwwskazania do stosowania suplementów na stawy

Jeśli chcesz rozpocząć przyjmowanie suplementu diety na stawy, to pamiętaj, aby wcześniej skonsultować się z lekarzem. Samodzielne stosowanie nawet pozornie bezpiecznych preparatów może być niebezpieczne dla twojego zdrowia. Upewnij się także, że nie ma żadnych przeciwwskazań do ich przyjmowania.

Jednym z najważniejszych przeciwwskazań jest alergia na jakąkolwiek substancję czynną suplementu na stawy. Dodatkowo tego typu produkty nie mogą być przyjmowane przez dzieci i młodzież. Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią – suplementacja może rozpocząć się dopiero po rozmowie z lekarzem.

Nie zapomnij o konieczności każdorazowego zapoznania się z ulotką danego suplementu na stawy. Znajdziesz tam całą listę przeciwwskazań oraz szczegółowe informacje na temat dawkowania czy łączenia danego preparatu z innymi lekami.

Jakie suplementy na stawy wybrać? Ranking polecanych preparatów

Zastanawiasz się, jakie suplementy na stawy będą najlepsze? Nasz ranking rozwieje wszelkie wątpliwości! Sprawdź, które preparaty cieszą się obecnie największą popularnością i wybierz dla siebie jeden z nich.

4Flex 30 sasz.

Najlepszy suplement diety w naszym rankingu. Zawiera przede wszystkim hydrolizat kolagenu, czyli budulca chrząstek, kości i ścięgien. Jako jedyny na rynku zawiera substancję pozyskiwaną ze skór wołowych i wieprzowych, może pochwalić się wysoką dawką substancji aktywnej, a jego działanie zostało potwierdzone dowodami naukowymi. 4Flex jest polecany sportowcom, w trakcie rehabilitacji oraz osobom zmagającym się z przeciążonymi lub uszkodzonymi stawami.

Vigantoletten Max 2000 j.m. 120 kaps

Suplement diety zawierający witaminę D, który jest polecany w celu zachowania nie tylko zdrowia kości, mięśni czy stawów, ale także do zapewnienia odpowiedniego funkcjonowania układu odpornościowego. Produkt jest polecany na przykład jako wsparcie w leczeniu osteoporozy.

Arthron Complex 90 tabl.

Preparat na stawy polecany osobom, które chcą zadbać o prawidłowe działanie części chrzęstno-stawowych szkieletu kostnego. W składzie suplementu znajdziesz przede wszystkim chondoitynę i glukozaminę, czyli substancje występujące naturalnie w organizmie. Z pomocą produktu możesz poprawić elastyczność stawów i wspomóc wytwarzanie mazi stawowej.

FlexiStav Xtra 30 sasz.

Preparat powstał w celu wsparcia wytwarzania kolagenu w ludzkim organizmie oraz jednoczesnego zadbania o elastyczność ścięgien, prawidłowe wytwarzanie mazi stawowej i zwiększenia ruchomości stawów. W składzie suplementu diety na stawy z naszego rankingu znajdziesz między innymi hydrolizat kolagenu, siarczan glukozaminy i chondoityny, kwas hialuronowy i ekstrakty roślinne.

Collaflex 120 kaps.

Jeden z najlepszych suplementów na stawy, który swoje miejsce w rankingu zawdzięcza zastosowaniu unikalnego, opatentowanego składnika – BioCell Collagen II®. To połączenie kwasu hialuronowego, siarczanu chondroityny i hydrolizowanego kolagenu, które są budulcami tkanki chrzęstnej. Przyjmowanie preparatu pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji stawów i zapewnieniu im optymalnej elastyczności.

StructuActiv 500 mg 60 kaps.

Dzięki wysokiej dawce siarczanu chondroityny suplement zapewnia stawom optymalną ochronę, jednocześnie zwiększając elastyczność chrząstki i chroniąc ją przed uszkodzeniami mechanicznymi. Co więcej, preparat może być przyjmowany w przypadku bólu stawów, stanów zapalnych i w celu złagodzenia dolegliwości związanych z chorobą zwyrodnieniową.

Artivit 15 fiolek

Preparat, w którego składzie znajdziesz hydrolizowany kolagen. Oprócz niego suplement zawiera magnez oraz witaminy z grupy B. Przyjmowanie Artivit jest polecane przede wszystkim sportowcom, których stawy są nieustannie narażane na intensywne treningi.

Doppelherz System Kollagen 11000 Plus 30amp x 25 ml

Innowacyjny suplement na stawy, który zamyka nasz ranking polecanych produktów. Preparat zawiera aż 11000 mg płynnego kolagenu – peptydy kolagenowe charakteryzują się również wysoką bioaktywnością i biodostępnością. Suplement jest przeznaczony dla osób starszych, z nadwagą, z siedzącym trybem życia, pracujących fizycznie i uprawiających regularnie sport.

Autorka: Katarzyna Wendzonka