Data modyfikacji:

Najlepszy toster. Jaki wybrać do domu?

Grzanki to proste i szybkie śniadanie, które pozwoli zaspokoić poranny głód. Można je jeść na wiele sposobów. Na słodko z dżemem czy bardziej pożywnie, np. nakładając na nie ser i wędlinę. Sprawia to, że tak szybko się nie nudzą, a każdy z domowników może je jeść tak, jak lubi. Dla jednych będą to prawie przypalone grzanki dla innych tylko lekko opieczone. Chcesz kupić opiekacz i zastanawiasz się, który toster będzie najlepszy? Jaki wybrać? W tym artykule podpowiemy ci, na jakie cechy urządzenia zwrócić uwagę.
toster jaki wybrac

Jaki toster wybrać. Funkcje podstawowe

Często jednym z istotnych czynników, jakie bierzemy pod uwagę przy zakupie sprzętu, jest cena. Wszystko zależy od tego, jak często zamierzasz korzystać z opiekacza. Jeśli robisz grzanki codziennie, zainwestuj w najlepszy toster z wyższej półki cenowej. W przypadku, kiedy tost zdarza ci się zjeść jedynie od czasu do czasu, możesz postawić na tańszy sprzęt. Jest jednak kilka cech podstawowych, na jakie warto zwrócić uwagę, przeglądając tostery. Przedstawiamy je poniżej.

Regulacja czasu opiekania i temperatury – to funkcje, które pozwolą dostosować stopień wypieczenia grzanek do twoich preferencji.

Przycisk stop – umożliwia wyciągnięcie tostów w dowolnym momencie opiekania.

Lampki kontrolne – dzięki nim będziesz wiedzieć, czy urządzenie jest już gotowe do pracy. Wyjmiesz tosty w odpowiednim momencie i zapobiegniesz ich spaleniu.

Termoizolacyjna obudowa – to bardzo istotna funkcja, ponieważ urządzenie podczas pracy nagrzewa się do wysokiej temperatury. Nawet jeśli wybierasz tańszy sprzęt, którego obudowa jest wykonana z plastiku, nie zapominaj o termoizolacji. W znacznym stopniu ograniczy to przypadkowe poparzenia, uszkodzenia sprzętów, które znajdują się w pobliżu, czy możliwość wybuchnięcia pożaru.

Jeśli zastanawiasz się, jaki toster kupić, zwróć uwagę także na moc urządzenia. Wyższa moc sprzętu sprawi, że będzie on gotowy do pracy znacznie szybciej. Moc tosterów waha się w granicach od 600 do 1600 W. Jeśli twoje poranki nie przebiegają w pośpiechu, możesz wybrać sprzęt z najniższą mocą. Jest zupełnie odwrotnie i rano nie masz na nic czasu? W takim przypadku postaw na toster o jak największej mocy.

Dobry toster. Jaki wybrać do domu? Funkcje specjalne

Przeglądasz poszczególne produkty i dalej nie wiesz, jaki opiekacz kupić? Być może potrzebujesz otrzymać urządzenie, które pozwoli ci zaoszczędzić czas i jest lepiej dostosowane do twojego szalonego trybu życia. Poniżej przedstawiamy funkcje dodatkowe, które znajdziesz w bardziej zaawansowanych technologiczne sprzętach.

Sterowanie elektroniczne – dzięki tej funkcji w łatwy sposób wybierzesz program opiekania z menu urządzenia.

Funkcja zapamiętywania – to opcja dostępna w niektórych urządzeniach ze sterowaniem elektronicznym, np. Toster Siemens TT86103.* Pozwala ona zapamiętanie stopnia opiekania, jaki najbardziej preferujesz. Nie musisz za każdym razem na nowo ustawiać parametrów, wystarczy jedynie kliknąć odpowiedni przycisk.

Wyjmowana tacka – czyli kolejny sposób na zaoszczędzenie czasu i usprawnienie korzystania z tostera. Okruszki spadają na tackę, a ty musisz jedynie ją wysunąć i opróżnić.

Rozmnażanie– funkcja dodatkowa, która sprawdzi się, jeśli zamrażasz pieczywo. Nie będzie potrzeby czekania, aż chleb się rozmrozi, a grzanki z niego przygotowane nie stracą na jakości.

Równomierne opiekanie – czyli sposób, aby uzyskać tosty równomiernie opieczone z każdej strony, również przy brzegach.

Mechanizm podnoszenia tostów – dzięki niemu łatwo wyjmiesz grzanki z urządzenia, co wcale nie jest takie proste, biorąc pod uwagę fakt, że pieczywo jest gorące.

Domowy toster – jaki design wybrać? Dostosowany do twojej kuchni

Cenisz sobie estetykę, a wygląd kuchni jest dla ciebie ważny? Toster – jaki wybrać – czyli design ma znaczenie. Sprzęty z różnych bajek mogą się ze sobą gryźć i wprowadzić nieład do pomieszczenia. Jeśli urządzenie ma stać na blacie, zawsze dobrym wyborem będą sprzęty o minimalistycznym wyglądzie. Sprawdzą się czarne i białe kolory, które łatwo dostosować do innych dodatków. Jaki toster wybrać, kiedy chcesz, aby w twoje kuchni nie było nudno? Jeśli inne sprzęty i elementy wyposażenia są raczej stonowane to śmiało możesz zdecydować się bardziej designerski toster. Znajdziesz dużo modeli w stylu retro**, które przyciągną uwagę i dodadzą blasku kuchni nawet w pochmurny poranek.

Opiekacz do kanapek – jaki wybrać dla rodziny?

Istnieje wiele czynników, od których zależy to, jaki opiekacz wybrać. Jednym z nich jest wielkość twojej rodziny. Jeśli jest duża, a śniadania jadacie o tej samej porze, postaw na urządzenie, które opiecze 4 tosty za jednym razem. W przypadku licznej rodziny, warto zainwestować w sprzęt posiadający przynajmniej niektóre funkcje specjalne. Pozwoli to zaoszczędzić czas podczas przygotowywania posiłku i ułatwi sprzątanie. Dodatkowe funkcje zapobiegną także przypadkowym oparzeniom, do których łatwo może dojść, kiedy się spieszymy.

Opiekacz – jaki wybrać dla rodzin z małymi dziećmi? Posiadasz w domu małe niejadki, które ciężko przekonać do zjedzenia śniadania? Możesz zdecydować się na zakup tostera umożliwiającego przygotowywanie tostów ze wzorami. W zależności od urządzenia są to postaci z bajek czy filmów. Wcale nie jest powiedziane, że to opcja także dla dzieci. Tosty ze wzorem z twojego ulubionego filmu doskonale sprawdzą się jako szybka przekąska na imprezę.

Jaki toster wybrać?

Szukając odpowiedniego sprzętu dla siebie, zwróć przede wszystkim uwagę, aby posiadał on przynajmniej funkcje podstawowe. Wybór dostosujesz do swoich potrzeb i trybu życia. Jeśli żyjesz szybko, nie lubisz sprzątać i cenisz sobie proste rozwiązania to zwróć uwagę na tostery z wyższej półki. Lubisz grzanki, ale jadasz je tylko od czasu do czasu? W takim wypadku wystarczy ci tańszy toster z funkcjami podstawowymi.

Autor: Małgorzara Rokicka