Data modyfikacji:

Jaka wiertarko-wkrętarka – ranking najpopularniejszych modeli

Wiertarko-wkrętarka to praktyczne urządzenie, dzięki któremu wykonasz szereg domowych prac. Jakie urządzenie wybrać? Jaka wiertarko-wkrętarka będzie najlepszą opcją? Poniżej znajdziesz ranking najpopularniejszych i powszechnie dostępnych urządzeń tego typu.
jaka wiertarko wkrętarka

Jaka wiertarko-wkrętarka do domu?

Wiertarko-wkrętarka to swego rodzaju kompromis między wiertarkami i wkrętarkami. Jeśli nie chcesz, aby twoja domowa skrzynka na narzędzia zawierała dwa urządzenia, wiertarko-wkrętaka może je zastąpić. Wiertarko-wkrętarki do domowego użytku najczęściej mają kompaktowe rozmiary, są poręczny i z reguły zasilane akumulatorowo. Dzięki temu pozwalają na wygodne wkręcanie i wykręcanie śrub czy wkrętów nawet w miejscach trudnodostępnych, a także na wiercenie otworów w różnych podłożach. Niestety urządzenia tego typu mają swoje ograniczenia – za ich pomocą przygotujesz otwory w miękkich podłożach, czyli drewnie, tworzywach sztucznych czy metalu. Jaką wiertarko-wkrętarkę do domu kupić?

Na co zwrócić uwagę, planując zakup wiertarko-wkrętarki z udarem?

Wiertarko-wkrętarka udarowa należy do grupy elektronarzędzi, których dobór powinien być poprzedzony dokładną analizą własnych potrzeb, preferencji i rodzaju wykonywanych prac. Jest jednak kilka cech urządzenia (istotnych parametrów i aspektów technicznych), na które warto zwróć uwagę przy zakupie.
Podpowiadamy, co jest ważne, gdy kupujesz wiertarko-wkrętarki udarowe (jaką wiertarko-wkrętarkę kupić?):
 • parametry zasilającego akumulatora.
 • liczba biegów urządzenia.
 • prędkość obrotowa.
 • częstotliwość udaru,
 • maksymalna średnica wiercenia elektronarzędziem w drewnie, betonie oraz stali.

Parametry akumulatora – jaka wkrętarka z akumulatorem?

Co jest najważniejsze przy rozpatrywaniu parametrów akumulatora do wiertarko-wkrętarki? Jego napięcie znamionowe i pojemność znamionowa. Napięcie znamionowe determinuje maksymalną moc oraz efektywność pracy sprzętu. Pojemność znamionowa wpływa na czas pracy na jednym cyklu ładowania. Większość wiertarko-wkrętarek z akumulatorem ma akumulatory o napięciu od 10,8 V do nawet 54 V. Najczęściej pojemność ogniw oscyluje w zakresie od 1,5 Ah do nawet 6 Ah.

Jaka wiertarko-wkrętarka? Jaki maksymalny moment obrotowy?

Sprzęt zapewni większą moc oraz efektywność pracy, jeśli będzie miał większy moment obrotowy. Kiedy jest on szczególnie istotny, czyli kiedy warto mieć „zapas w kieszeni”? Moment obrotowy jest szczególnie istotny podczas wiercenia w twardych materiałach lub odkręcania zapieczonych śrub.
Jaki maksymalny moment obrotowy mają zazwyczaj wiertarko-wkrętarki? Jaką wkrętarkę kupić? Z maksymalnym momentem obrotowym do 40–50 Nm. Przed zakupem sprawdź też, jak płynna jest regulacja tego parametru.
Jaka wkrętarka akumulatorowa? Z maksymalną średnicą wiercenia dopasowaną do materiału, w którym będziesz kręcił.
Maksymalna średnica wiercenia determinuje efektywność wiercenia elektronarzędziem w drewnie, betonie i w stali. Do drewna najlepsze wartości to 25–30 mm. Do stali: 10–13 mm. Do betonu: 10–16 mm. Czy wiesz już, jaką wkrętarkę kupić do 200 zł? Przeczytaj nasz ranking, który przygotowaliśmy dla ciebie w dalszej części artykułu. Ranking wkrętarek pomoże ci wybrać odpowiedni sprzęt w przystępnej cenie. Dobrej jakości wiertarko-wkrętarka będzie ci bezawaryjnie służyć przez wiele lat. 

Rodzaj zasilania

Do wyboru masz wiertarko-wkrętarki zasilane sieciowo bądź akumulatorowo. Jaka wiertarko-wkrętarka będzie lepsza? W przypadku sprzętu tego typu, którym z reguły operuje się w różnych miejscach, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wiertarko-wkrętarka akumulatorowa.

Wiertarko-wkrętarka z udarem

Wiertarko-wkrętarka wyposażona w funkcję udaru będzie bardziej wszechstronnym urządzeniem i sprawdzi się podczas wiercenia w twardszych podłożach. Jaka wiertarko-wkrętarka z udarem jest warta uwagi? Sprawdź propozycje z naszego rankingu.

Dodatkowe akcesoria

Przed zakupem warto sprawdzić, czy sprzęt jest wyposażony w ładowarkę i akumulatory, walizkę czy diodę podświetlającą miejsce pracy.

Jaka wiertarko-wkrętarka – waga i rozmiar

Jaka wiertarko-wkrętarka do domu będzie najlepsza? Urządzenia tego typu powinny być poręczne, zwłaszcza gdy chodzi o prace prowadzone w miejscach trudnodostępnych, np. przy suficie.

Czym charakteryzują się wiertarko-wkrętarki udarowe?

Wiertarko-wkrętarki udarowe to wyjątkowo praktyczne elektronarzędzia. Jeśli zastanawiasz się, jaka wkrętarka (wiertarko-wkrętarka) z udarem będzie najlepsza, to wybierz opcję z akumulatorem. Takie sprzęt sprawdza się, gdy sporadycznie użytkujesz go, bo jesteś majsterkowiczem „od święta”. To także rewelacyjne rozwiązanie dla specjalistów pracujących w branży budowlanej, obszernym sektorze przemysłowym oraz usługowym. Wybierz takie urządzenie (wkrętarka – jaką wybrać), które będzie posiadało dla ciebie optymalne parametry techniczne do wydajnej i komfortowej pracy.
Co jest również ważne? Materiały, z których wiertarko-wkrętarki udarowe są wykonane. Wybieraj te najwyższej jakości, które zapewniają wieloletnią i bezproblemową eksploatację. 
Akumulatorowe wiertarko wkrętarki udarowe pozwalają, oprócz wiercenia bez udaru (np. w metalu, drewnie i innych tworzywach), na wiercenie z udarem (np. w betonie czy cegle). Pamiętaj, że wiercąc z udarem, należy stosować wiertła widiowe do wiercenia udarowego. Aby poprawić komfort pracy, sprawdź, czy sprzęt ma dopasowaną do twojej dłoni rękojeść główną oraz czy wiertarko-wkrętarka jest dobrze wyważona. Dobre wyważenie zmniejsza odczuwanie zmęczenia dłoni.

Jaka wiertarko-wkrętarka do domu – ranking wiertarko-wkrętarek

Jeżeli zastanawiasz się, jaką wiertarko-wkrętarkę kupić, sprawdź nasz ranking popularnych modeli. Przygotowaliśmy dla ciebie urządzenia w różnych przedziałach cenowych.

Bosch GSR 18-2-LI PLUS 06019E6102 – wiertarko-wkrętarka do domu i dla profesjonalistów

Wiertarko-wkrętarka marki Bosch z niebieskiej linii przeznaczonej do użytku przez profesjonalistów świetnie sprawdzi się także w domowym warsztacie. Urządzenie charakteryzuje się przede wszystkim świetnym stosunkiem ceny do jakości – jeśli zastanawiasz się, jaka wkrętarka do 300 zł sprawdzi się podczas remontów, domowego majsterkowania i różnego rodzaju napraw, opisywany sprzęt będzie strzałem w dziesiątkę. Co więcej, wiertarko-wkrętarka jest wygodna w użytkowaniu, dzięki zastosowaniu oświetlenia, poręcznemu uchwytowi oraz pojemnym akumulatorom. Dodatkowo ma funkcję przełączania biegów oraz pracy w trybie w prawo i w lewo oraz magnetyczny uchwyt końcówki.
Dane techniczne:
 • Maks. moment obrotowy: 50 Nm
 • Napięcie akumulatora: 18 V
 • Typ akumulatora: Li-Ion
 • Ciężar: 1,49 kg
 • Długość: 191,0 mm
 • Wysokość: 230,0 mm

Stanley FMC625D2 – poręczna wieratrko-wkrętarka z udarem

Wiertarko-wkrętarka z udarem to praktyczny sprzęt, jeśli szukasz uniwersalnego rozwiązania do wielu domowych zastosowań i zastanawiasz się, jaka wiertarko-wkrętarka do 500 zł będzie warta zakupu. Wkrętarka ma niską wagę i jest poręczna, a gumowany uchwyt sprawią, że dobrze leży w dłoni – to wszystko pozwala na komfortową prace nawet w trudnodostępnych miejscach np. pod sufitem. Urządzenie ma dwa biegi i jest wyposażone w silnik szczotkowy.
Dane techniczne:
 • Maks. moment obrotowy: 51,4 Nm
 • Napięcie akumulatora: 18 V
 • Typ akumulatora: Li-Ion
 • Częstotliwość udaru: 6800/ 27200 ud./min.
 • Ciężar: 1,8 kg
 • Długość: 230 mm
 • Wysokość: 220 mm
 • Liczba biegów: 2

Graphite Energy+ 58G000 – wiertarko-wkrętarka na każdą kieszeń

Jaka wieratrko-wkrętarka posłuży podczas podstawowych prac w domowym warsztacie? Urządzenie marki Graphite będzie dobrym rozwiązaniem. Sprawdzi się świetnie np. podczas wiercenia w miękkich podłożach czy podczas skręcania mebli. Sprzęt dostępny jest w bardzo przystępnej cenie, warto jednak zwrócić uwagę, że w zestawie nie ma akumulatora, więc ostateczny koszt zakupu będzie nieco większy. Wiertarko-wkrętarka jest wygodna w użytkowaniu, ponieważ ma podświetlającą miejsce pracy diodę LED, oraz jest wyposażona w poręczny uchwyt, dzięki czemu można nią łatwo operować.
Dane techniczne:
 • Maksymalny moment obrotowy: 44 Nm1
 • Napięcie akumulatora: 18 V
 • Typ akumulatora: Li-Ion
 • Liczba biegów: 2
 • Liczba obrotów na minutę: 1250 rpm

Makita HP457DWE – wiertarko-wkrętarka z wymiennymi końcówkami

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa z udarem to sprzęt, który wykorzystasz podczas wkręcania śrub czy wkrętów w takich podłożach jak beton, drewno czy metal. W modelu producent zastosował szybkomocujący uchwyt, dzięki czemu wymiana końcówek przebiega sprawnie, co jest bardzo ważne podczas pracy.
Dane techniczne:
 • Max. moment obrotowy 42 Nm
 • Napięcie akumulatora: 18 V
 • Częstotliwość udarów na biegu jałowym 1 bieg 0 – 6000 ud./min.
 • Częstotliwość udarów na biegu jałowym 2 bieg 0 - 21000 ud./min.
 • Liczba biegów: 2
 • Wymiary: 239 × 83 × 240 mm
 • Ciężar: 1,7 kg

Makita DDF453RFX1 – wiertarko-wkrętarka dla wymagających

Kolejne urządzenie marki Makita w rankingu wiertarko-wkrętarek to solidny sprzęt z nieco wyższej półki, zapewniający wysoki komfort pracy. 16-stopniowa regulacja momentu obrotowego pozwala maksymalnie dostosować charakter pracy urządzenia do aktualnie wykonywanego zadania. Do zestawu dołączony jest komplet 74 sztuk dodatkowego osprzętu, dzięki któremu w dużym stopniu wyposażysz swój warsztat na okazję wiercenia otworów i wkręcania wkrętów.
Dane techniczne:
 • Max. moment obrotowy 42 Nm
 • Napięcie zasilania: 18 V
 • Typ akumulatora: Li-Ion
 • Liczba biegów: 2
 • 16-stopniowa regulacja momentu obrotowego + wiercenie
 • Ciężar: 1,6 kg
 • Szybkomocujący uchwyt wiertarski
 • Wymiary: 220 × 79 × 244 mm

Sthor 78983 – wiertarko-wkrętarka do drewna i metalu

Sprzęt marki Sthor to dobre rozwiązanie, jeśli szukasz wiertarko-wkrętarki do 200 zł. W tym budżecie zyskasz poręczny urządzenie, które znajdzie zastosowanie w podstawowych pracach remontowo-budowlanych oraz w trakcie amatorskiego majsterkowania. Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa tej klasy sprawdzi się przede wszystkim podczas wkręcania oraz wiercenia otworów w takich podłożach, jak drewno czy metal.
Dane techniczne:
 • Maksymalny moment obrotowy: 17 Nm
 • Napięcie akumulatora: 18 V
 • Waga brutto: 1.4 kg
 • Typ akumulatora: Li-Ion
 • Ciężar 1.4 kg
Zdjęcie: Envato Elements
Ewa Doniec
Ewa Doniec

Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Lawenda, makaron i wiatr. To moje „naj”, za którymi podążam, kosztując życie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.