Data modyfikacji:

Jaki wybrać dobry materac 180 x 200 cm?

Mało wygodne łóżko utrudnia regenerację organizmu i powoduje bóle kręgosłupa. Kłopoty ze snem źle wpływają na zdrowie oraz samopoczucie. W rozwiązaniu problemu pomoże z pewnością kupno nowego materaca. Sporo wątpliwości budzi jednak wybór konkretnego typu produktu. Dylemat dotyczy zwłaszcza dużych wymiarów posłania. ty też zastanawiasz się, jaki materac do łóżka 180 × 200 cm będzie idealny? Który zapewni największy komfort? Pomożemy ci wybrać dobry materac 180 × 200 cm.

materac

Jakie cechy musi posiadać dobry materac 180 × 200 cm?

Modele 180 × 200 cm to jedne z najpopularniejszych, często goszczą więc w rankingu materacy. Nowy materac powinien być dobrany do twoich potrzeb, upodobań i warunków fizycznych. Zadanie jest łatwiejsze, jeśli w łóżku śpi jedna osoba. Jednak często na dużych materacach odpoczywają jednocześnie dwie osoby, które nierzadko różnią się wzrostem i wagą. Mają też swoje ulubione pozycje w trakcie snu lub wstają z łóżka o różnych porach. Na szczęście są dostępne dobre materace 180 × 200 cm>, które spełnią nawet wysokie oczekiwania wobec komfortu.

W takim razie, jaki materac 180 × 200 cm gwarantuje spokojny sen? Zanim wybierzesz rodzaj wypełnienia materaca, rozważ inne jego pożądane właściwości zgodnie z własnymi wymaganiami.

  • Istotny aspektem jest to, jaka twardość materaca zostanie wybrana. Oznaczana jest symbolami od H1 do H6, przy czym H1 jest najbardziej miękki.
  • Strefy twardości — najbardziej komfortowe materaca wyposażone są w siedem stref, dzięki czemu posłanie dopasowuje się do sylwetki.
  • Specjalne funkcje, takie jak antyalergiczna czy rehabilitacyjna.
     • Zdejmowany i prany w wysokiej temperaturze pokrowiec ułatwia utrzymanie materaca w czystości.
  • Certyfikat Oeko-Tex potwierdzający bezpieczeństwo produktów tekstylnych.

Materac 180 × 200 cm — jaki wybrać? Piankowy czy sprężynowy?

Lepszy będzie materac sprężynowy czy piankowy? Nie ma uniwersalnego materaca, dlatego polecany przez tysiące osób produkt, może nie być odpowiedni właśnie dla ciebie. Ludzie różnią się wagą, wzrostem, stanem zdrowia. Mają swoje przyzwyczajenia i upodobania także w kwestii odpoczynku i snu.

Z tego powodu produkuje się materace z rozmaitych materiałów i o różnorakiej konstrukcji. Dobry materac 180 × 200 cm może składać się z elastycznej pianki, warstwy kokosowej lub kieszeni sprężynowych. Zobacz, jakie właściwości posiadają popularne wypełnienia materacy i podejmij optymalną dla siebie decyzję.

Materace piankowe

Wykonane są z różnych typów pianki. Najtańsze produkty powstają ze zwykłej poliuretanowej. Jest lekka i przepuszcza powietrze, ale przeważnie nie gwarantuje dużego komfortu. Nieco droższym, ale znacznie korzystniejszym rozwiązaniem będzie materac z warstwą termoelastyczną visco lub wyskoelastyczną HR. Materace z takimi piankami dopasowują się do krzywizn kręgosłupa, a także nie chłoną wilgoci, więc nadają się dla alergików.

Materace lateksowe

To po części też materace piankowe, ale ze względu na swoje atrybuty zasłużyły na oddzielną kategorię. Wyprodukowana z mleczka kauczukowego pianka lateksowa charakteryzuje się dobrą wentylacją, co hamuje rozwój roztoczy, bakterii i pleśni wewnątrz materaca. Natomiast dzięki elastyczności punktowej ciało podczas snu utrzymywane jest stabilnie we właściwej pozycji.

Materace sprężynowe kieszeniowe (pocket lub multopocket)

Swoją nazwę zawdzięczają specyficznej budowie. Składają się z wielu połączonych ze sobą kieszonek ze sprężyną w środku. Ponieważ sprężyny są od siebie oddzielone, każda z nich pracuje samodzielnie. Im większe zagęszczenie sprężyn, tym lepszą elastyczność punktową zapewnia materac.

Ten wariant polecany jest często osobom, które zastanawiają się, jaki materac 180 × 200 cm wybrać do podwójnego łóżka. Nawet podczas przewracania się na drugi bok, posłanie nie faluje. Materac ugina się jedynie w miejscu nacisku, co daje nie tylko komfortowe podparcie dla kręgosłupa, ale także pozwala uniknąć przebudzenia osoby śpiącej obok.

Materace kokosowe

Utwardzają powierzchnię spania i są odporne na odkształcenia. Warstwa z naturalnego włókna kokosowe odpowiada za właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca, dzięki czemu jest on wysoce higieniczny. Aby posłanie było bardziej sprężyste, zdecyduj się na materac kokosowy z pianką wysokoelastyczną.

Jaki materace 180 × 200 cm są godne polecenia?

Jaki materac do sypialni będzie najlepszy? Ogromny asortyment może być nieco przytłaczający i wręcz utrudnić wybór. Poniższy ranking materaców 180 × 200 cm podpowiada, jakie modele warto rozważyć, planując zakup tego elementu wyposażenia sypialni.

Sleep O'Clock Roberto

Zestawienie rozpoczyna ekonomiczna propozycja od producenta Sleep O'Clock. Mimo niewysokiej ceny posłanie umożliwia odpoczynek bez bólu pleców i karku. Jak przystało na dobry materac 180 × 200 cm, produkt ma sporo cech korzystnych dla zdrowia. Sprężyny kieszeniowe ułożono w sposób pozwalający uzyskać siedem stref twardości. Warstwa kokosowa z jednej strony dodatkowo usztywnia powierzchnię spania, zwiększając nie tylko funkcjonalność, ale też higieniczność materaca.

Sleepmed Hybrid Premium

Komfort użytkowania hybrydowego materaca marki Sleepmed wynika z połączenia 7-strefowej, gęsto ułożonej sprężyny kieszeniowej z wysokiej jakości piankami. Warstwy z wysokoelastycznych pianek pozytywnie wpływają na trwałość i higieniczność materaca. Termoplastyczna pianka VitaRest polepsza krążenie krwi i zapobiega bólom pleców czy karku. Materac ma właściwości antyalergiczne i zapobiega powstawaniu odleżyn.

Hilding Flamenco

Dwustronny materac typu multipocket również oferuje aż siedem stref twardości, przez co powierzchnia spania idealnie dopasowuje się do ciała. Sprężystość, elastyczność i odpowiednią cyrkulację powietrza zapewniają połączone ze sobą niewielkie walcowate sprężyny otoczone wysokimi na 4 cm warstwami piankowymi. Z jednej strony jest to pianka HR, a z drugiej lateksowa. Antyalergiczny pokrowiec można w razie potrzeby zdjąć i wyprać.

Hilding Salsa

Kolejny dobry materac 180 × 200 cm także pochodzi od firmy Hilding. Producent oferuje elastyczny materac piankowy o średniej klasie twardości H3. Podstawę materaca stanowi pianka Flexifoam, która dzięki rozłożeniu nacisku w siedmiu punktach stabilnie podtrzymuje kręgosłup w czasie snu. Górna warstwa z pianki termoelastycznej Visco reaguje na temperaturę ciała, dopasowując się do sylwetki.

Sembella Cupido

Ranking materacy 180 × 200 cm zamyka propozycja od producenta Sembella. Model Cupido jest nie tylko bardzo wygodny, ale ze względu na swoją dwustronność, także praktyczny. Po bardziej miękkiej stronie H2 zastosowano dostosowującą się do kształtu ciała piankę termoelastyczną. Przeciwna, twarda strona (stopień H3), składa się pianki wysokoelastycznej. Produkt jest przyjazny alergikom, a zdejmowany pokrowiec dodatkowo zwiększa higieniczność materaca.

Autorka: Aneta Zawiła