Data publikacji:

Jaki fotel biurowy do 500 złotych kupić? 

Fotel do 500 zł powinien zapewniać maksymalny komfort użytkownikowi, który spędza przed komputerem sporo czasu. Dobrze dobrane krzesło zapobiega urazom oraz bólom kręgosłupa. Sprawdź, na co należy zwracać uwagę podczas wyboru, a także jakie fotele do 500 złotych cieszą się obecnie największą popularnością.

fotel do 500 zł

Czym powinien charakteryzować się dobry fotel do 500 zł?

Jaki fotel do komputera kupić? Model do biura czy nauki musi być komfortowy dla użytkownika. Odpowiednie podparcie pleców sprawia, że praca będzie efektywniejsza. Ergonomia to jeden z tych elementów, na który trzeba zwracać szczególną uwagę podczas zakupu.

Istotne są również regulacje. Możliwość ustawienia wysokości fotela biurowego do 500 zł, a także jego kąta nachylenia powoduje, że można zająć wygodną pozycję niezależnie od wzrostu. Warto również wspomnieć o regulowanych podłokietnikach. W ten sposób ręce będą miały stabilne podparcie i nie będą się tak szybko męczyć.

Fotele biurowe do 500 zł są bardzo solidnie wykonane i w codziennym użytkowaniu sprawdzają się znakomicie. Spójrz także na to, czy dany model ma otwory wentylacyjne. W fotelach wykonanych z tworzyw sztucznych brak odpowiedniego przewiewu podczas lata może dawać się we znaki.

Przeczytaj także, jaki fotel do czytania wybrać

W sklepach znajdziemy fotele biurowe do 500 zł na kółkach lub na standardowych nogach. Tak naprawdę wybór zależy do preferencji użytkownika, jednak krzesła na kółkach dają większą swobodę w poruszaniu się. Ich budowa jest nieco bardziej ergonomiczna, co również ma wpływ na użytkowanie.

Jaki fotel do 500 zł wybrać: gamingowy czy standardowy? 

Oprócz standardowych foteli biurowych na rynku znajdziemy budżetowe fotele gamingowe. Tego typu konstrukcje zostały przystosowane dla graczy spędzających długie godziny przed konsolą czy komputerem. Można wykorzystać je również w codziennej pracy biurowej. Za zakupem takiego fotela przemawia przede wszystkim dobra ergonomia, a także niepowtarzalny wygląd.

Polecane fotele biurowe do 500 zł

Elgo fotel biurowy 

Fotel biurowy do 500 złotych został wykonany z ekologicznej skóry. Podstawa to pięcioramienna noga wyposażona w kółka. Siedzisko zostało odpowiednio wyprofilowane, tak aby zapewnić możliwie najlepszy komfort podczas pracy. Użytkownik ma możliwość regulacji wysokości, a także kąta nachylenia oparcia.

Signal Q-035 

Elegancki fotel biurowy został wyposażony w odporną na ścieranie tkaninę. Dodatkowo po bokach znajdziemy elementy z eko skóry, które sprawiają, że fotel biurowy wygląda jeszcze lepiej. Dobrze wyprofilowane podłokietniki zapewniają solidne podparcie dla rąk. Mechanizm ma szereg regulacji, a także opcję TILT, odpowiadającą z kołysanie. Jakość wykonania stoi tutaj na bardzo wysokim poziomie.

Ergosolid AMO-90 

Ten fotel do biurka do 500 złotych zadowoli tych użytkowników, którzy pracują co najmniej kilka godzin dziennie przed komputerem. Duże siedzisko zostało pokryte oddychającą siatką, co gwarantuje doskonały przewiew i wentylację. Dodatkowo wyprofilowane oparcie pod odcinek lędźwiowy przekłada się na doskonały komfort. Pianka siedziska jest regulowana, natomiast mechanizm odchylania fotela z funkcją blokady umożliwi znalezienie idealnej pozycji. Producent sugeruje, że ten model jest idealny dla osób o wzroście do 185 cm.

Katana fotel gamingowy 

Świetny fotel gamingowy do 500 zł został stworzony z myślą o spędzaniu wielu godzin przy stanowisku pracy. Poszerzone podparcie dobrze stabilizuje plecy, natomiast specjalne poduszki dopasowują się do sylwetki. Fotel ma regulację wysokości fotela czy kąta nachylenia oparcia. Obok tego modelu nie można przejść obojętnie!

Autor: Bartłomiej Mazurek