Data publikacji:

5 najlepszych książek Grahama Mastertona

Znany autor poradników erotycznych, o czym niewielu zdaje się wiedzieć, i bestsellerowych horrorów – to w dużym skrócie Graham Masterton. Książki tego brytyjskiego autora podbiły serca wielu fanów literatury grozy. Zapraszamy do wpisu, w którym przedstawiamy najlepsze tytuły Mastertona. Koniecznie musisz je przeczytać!

książka

Graham Masterton – książki, które trzeba znać

Jeżeli jesteś fanem książek horrorów nie jest ci obce nazwisko Grahama Mastertona. Książki Brytyjczyka mają swoich wielbicieli na całym świecie. Chcesz się zapoznać z literaturą autora? Mamy dla ciebie kilka propozycji czytelniczych.

  1. Manitou
  2. Wizerunek zła
  3. Zwierciadło piekieł
  4. Dziecko ciemności
  5. Żebrząc o śmierć

Manitou

Nowy Jork. Indiański szaman Misquamacus ponownie rodzi się w czasach obecnych i przyjmuje postać młodej dziewczyny, Karen Tandy. Szaman pragnie zemsty na białym człowieku – chce w ten sposób pomścić dusze swoich zmarłych braci. Jasnowidz Harry Erskine i szaman Śpiewająca Skała próbują powstrzymać demona. Czy uda się uratować ludzkość i wygrać z jego nadprzyrodzonymi mocami?

„Manitou” powieść, która zapoczątkowała cały cykl o tej samej nazwie – to z niego właśnie jest najbardziej dumny sam Graham Masterton. Książki z tej serii są zresztą jednymi z najsłynniejszych i najlepiej ocenianych przez fanów autora.

Oprócz powieści „Manitou” z 1976 roku, w skład cyklu wchodzą również następujące tytuły: „Zemsta Manitou” (1979), „Duch zagłady” (1991), „Wnikający duch” (1996), „Krew Manitou” (2005), „Armagedon” (2009) oraz „Infekcja” (2014). Warto też wspomnieć, że powieść „Manitou” doczekała się ekranizacji w 1978 roku, a film cieszy się popularnością do dziś.

Przeczytaj również: Stephen King. Książki mistrza grozy

Wizerunek zła

Czy można być wiecznie młodym? Udało się to rodzinie Grayów – za sprawą tajemniczego malarza starzeją się wyłącznie... na swoim rodzinny portrecie. To wydarzenie zupełnie ich zmienia. Grayowie zaczynają bezwzględnie wykorzystywać swoje moce, przez co zostają wygnani z zamieszkiwanego dotychczas miasteczka.

Mija 70 lat. Aby się ratować, rodzina wraca w dawne strony. Na swojej drodze spotyka jednak przeszkodę – to wnuk mężczyzny, który kilkadziesiąt lat temu wypędził Grayów z miasta. Czy uda się to i tym razem? Do czego posunie się rodzina, by zachować wieczną młodość?

Zwierciadło piekieł

Martin Williams to początkujący scenarzysta z Hollywood, który pracuje właśnie nad swoim najnowszym musicalem. Film ma być oparty na życiu Boofulsa – młodocianego aktora z lat 30., poćwiartowanego przez własną babcię. Martin całkowicie zatraca się w historii chłopca, a zbieg okoliczności sprawia, że na pchlim targu nabywa lustro z domu Boofulsa. Od tego momentu zaczyna się jego koszmar...

Dziecko ciemności

Akcja książki Grahama Mastertona rozgrywa się w Polsce. Centrum Warszawy. W wyniku serii morderstw giną robotnicy pracujący przy budowie hotelu Senator i inni przypadkowi mieszkańcy miasta. O wyjaśnienie sprawy poproszony zostaje Clayton Marsh – emerytowany policjant z Chicago.

Śledztwo przynosi szokujące rezultaty – w kanałach ściekowych ukrywa się przerażająca istota z XIII wieku. Czy to ona dokonuje morderstw i czy uda się ją powstrzymać? Jaki finał będzie mieć ta tragiczna historia?

Żebrząc o śmierć

Miasteczko Cork. Ubiegły miesiąc przynosi falę morderstw i dziwnych przypadków – spalona żywcem dziewczyna, zabójstwo czwórki bezdomnych czy psychopata zrzucający przechodniów do kanałów. Czy te sprawy są ze sobą powiązane? Dlaczego w Cork zaczęło dochodzić do tak dużej liczby morderstw?

Graham Masterton – o autorze

Brytyjski autor horrorów i poradników erotycznych, urodzony w 1946 roku. Początkowo jego kariera zawodowa związana była z trzema magazynami – wydawanym przez niego „Mayfair”, a także „Penthouse” i „Penthouse forum”, w których był redaktorem naczelnym.

Jako pisarz zadebiutował w 1976 roku powieścią „Manitou”. Autor do dziś pisze horrory. Do tej pory wydał ich kilkudziesiąt. Jego artykuły i felietony można również przeczytać w popularnych brytyjskich magazynach, m.in. „Men’s Health” czy „Cosmopolitan”. Masterton publikuje też w polskim miesięczniku „Nowa fantastyka”.

Autorka: Klaudia Borycka